Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Polska jest kluczowym partnerem dla Indonezji: Ministrem Finansów

Polska jest kluczowym partnerem dla Indonezji: Ministrem Finansów

Tylko do 2023 roku realizacja inwestycji osiągnęła 106 projektów

JAKARTA (ANTARA) – Minister finansów Indonezji Sri Mulyani Indrawati powiedział, że Polska jest bardzo ważnym partnerem dla Indonezji.

Indravati pochwalił także Polskę jako kraj o doskonałym wzroście gospodarczym i niskiej stopie bezrobocia na poziomie 2,9 proc., dodając, że Polska odgrywa ważną rolę w krajobrazie gospodarczym Unii Europejskiej.

„Obecnie Polska stała się dynamiczną siłą w Unii Europejskiej, szóstą co do wielkości gospodarką, odnotowując znaczny wzrost i niską stopę bezrobocia wynoszącą 2,9 procent” – zauważył w piątek podczas obchodów Święta Narodowego Rzeczypospolitej Polskiej w Dżakarcie.

Minister zauważył także, że dwustronna wymiana handlowa między Indonezją a Polską w 2022 r. wzrosła w 2022 r. o 60,7 proc. w porównaniu do tego, co odnotowano w 2021 r.

Według Indravati od 2019 roku inwestycje Polski w Indonezji wzrosły o 324 projekty.

„W samym 2023 r. realizacja inwestycji wyniosła 106 projektów. To ponad dwukrotnie więcej niż w roku poprzednim” – powiedział.

Następnie zauważył, że inwestycje te koncentrują się na sektorach takich jak transport, zwłaszcza kolej i przemysł morski, a także na sektorach takich jak górnictwo, przemysł obronny, edukacja i turystyka.

Ponadto oba kraje zawsze badają więcej możliwości współpracy, np. w dziedzinie transformacji energetyki, którą uważa się za kluczową dla rozwiązania problemów klimatycznych.

Indravati wyraził nadzieję, że stosunki między Indonezją a Polską będą się nadal rozwijać w przyszłości, dodał, że pokojowe współistnienie jest obecnie bardzo ważne.

„Wierzę, że przyszłość jest pełna obietnic dla obu krajów i mamy potencjał, aby osiągnąć niezwykłe osiągnięcia w duchu jedności i zaufania” – zauważył.

„Będziemy pracować ramię w ramię, aby wzmocnić nasze stosunki dwustronne i ukształtować świetlaną i dostatnią przyszłość” – obiecał.

Powiązane wiadomości: Godin w Polsce organizuje sympozjum dotyczące realizacji Złotej Indonezji 2045
Powiązane wiadomości: Polska chce zwiększyć eksport produktów rolno-spożywczych do Indonezji
Powiązane wiadomości: Indonezja i Polska rozważają współpracę w zakresie ekosystemu akumulatorów EV

READ  Mówi się, że Malcolm Procton chce grać dla polskiego NT / Wiadomości

Przetłumaczone przez: Cindy Frishanti, Raga Adji
Autor: Sri Haryati
Prawa autorskie © ANTARA 2023