Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Wykrywacze metali odkrywają w Polsce skarb złota z czasów II wojny światowej

Wykrywacze metali odkrywają w Polsce skarb złota z czasów II wojny światowej

Wyobraź sobie, że wychodzisz z wykrywaczem metalu na obszar ogarnięty wojną i natrafiasz na skarb. Przydarzyło się to niedawno trójce wykrywaczy metali w Polsce, którzy zapuścili się do lasu w poszukiwaniu pozostałości po II wojnie światowej, guzików, niektórych monet i wyrzuconych przedmiotów. Zamiast tego otrzymali skarb w postaci złota. Lukas Iztelski wraz z dwoma kolegami ze Stowarzyszenia Szczecińska Grupa Badawcza wyruszyli z wykrywaczami metali na poszukiwanie pozostałości wojennych w okolicach Szczecina. Szczecin położony jest w północno-zachodniej Polsce, na granicy z Niemcami, około 550 mil na północny zachód od Warszawy. W rozmowie z PAP Łukasz powiedział, że jeden z jego znajomych krzyknął, że podczas poszukiwań dokonał odkrycia, więc pojechali to sprawdzić.

Po dotarciu na miejsce znaleźli metalową puszkę – zakopaną od sześciu do ośmiu cali pod ziemią. Z łatwością je rozbili i wysypały się dziesiątki złotych monet. Stowarzyszenie w poście na Facebooku udostępniło zdjęcia złotych monet obok dziury u podstawy drzewa. Monety są bardzo błyszczące i dobrze zachowane.

Historia ciąg dalszy poniżej reklamy

W poście czytamy: „Może zacznę… Nie poddawaj się. Nie ma słów, żeby to opisać! Wrażenia jakie wtedy towarzyszyły są nie do opisania! Dzisiejszy dzień przejdzie do historii. Kolejna wygrana naszego stowarzyszenia. W metalowej puszce znaleźliśmy 70 złotych monet o nominałach 20, 10 i 5 dolarów oraz 15 i 5 rubli. Przedmioty ze złota o wadze 404 gramów. Zimno! Wciąż dochodzimy do siebie i nie sądzę, że wiele osób będzie dzisiaj spać”.

Wielu użytkowników było zszokowanych. Jeden z użytkowników mediów społecznościowych napisał: „I to wszystko jest niejasne?! Uczucia musiały być powszechne. Pozdrowienia dla szczęśliwych znalazców.” Inny napisał: „Niektóre z tych monet, dolarów, są warte więcej niż zawarte w nich małe kawałki. Gratuluję zdobycia takiej góry złota.” Inny skomentował: „Gratulacje! Co za niesamowite znalezisko! Świetna robota przy przywracaniu historii”.

READ  UBH wjeżdża do Polski przez Wrocław

70 złotych monet zidentyfikowanych jako dolary i ruble amerykańskie o wartości około 24 000 dolarów (19,99179,60 rupii). Choć nie wiadomo, w jaki sposób skarb został zakopany w lesie, przypuszcza się, że stało się to w wyniku działań wojennych. Według urzędników skarb zostanie przekazany władzom powiatu.

Najlepsze filmy

  • Shah Rukh Khan, Kiara, Siddharth, Vicky, Katrina, Varun, Kriti, KJo biorą udział w imprezach Diwali w Bitown

  • Kriti Sanon, Aditya Roy Kapur, Tejashwi Prakash, Karan Kundra na Diwali Bash Ekta Kapoor; Widzieć

  • Shah Rukh Khan, Suhana, Kiara Advani, Siddharth Malhotra na przyjęciu Diwali Amritpala Singha Bindry

  • Siddharth, Varun, Vicky, Janhvi, Ananya i Aditya na Diwali Puja Karana Johara w Dharma Office

  • Rezerwacja Tiger3 | Czy Anushka jest w ciąży? | Manoj Mundashir przyznaje się do złego postępowania z Adipurushem

  • Personel BuzzaZespół autorów News18.com przedstawia historie o tworzeniu szumu… czytaj więcej

    Oryginalnie opublikowane przez: 11 listopada 2023, 18:01 czasu wschodniego

    Dołącz do naszego kanału News18 Whatsapp