Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Polska wersja sitcomu Wołodymyra Zełenskiego Sługa ludu w pracach – The Hollywood Reporter

Polska stacja radiowa Polsat zamówiła parafrazę w lokalnym języku Abdul ludzieKomedia ukraińska, która zapoczątkowała karierę polityczną prezydenta Wołodymyra Zełenskiego.

Obecnie produkowana lokalnie jako Sluga Narodu, polska wersja serialu przedstawia lokalną gwiazdę Marcina Hycnara jako zwykłego człowieka, który przypadkowo został wybrany na prezydenta. Montażem kieruje Maciej Bieliński, którego producentem jest Polot Media.

Zełenski zagrał w oryginalnym ukraińskim filmie, który był tak popularny, że życie naśladowało sztukę, a Zełenski rozpoczął realistyczną karierę polityczną. Jego pierwotna partia, zwana po koncercie Sługą Narodu, wystartowała i została wybrana na prezydenta Ukrainy w 2019 roku przytłaczającą większością głosów.

Inwazja Rosji na Ukrainę w lutym wyprowadziła Zełenskiego na scenę światową, a wielu sławiło ukraińskiego prezydenta, który opublikował wyzywające filmy z ulic ukraińskiej stolicy, Kijowa, wzywając swoich rodaków do walki z najeźdźcami, jako typowy przykład przywódca wojenny.

Po wybuchu wojny Netflix Abdul ludzie W latach 2017-2021 ponownie licencjonował program na swoje usługi w Stanach Zjednoczonych. Szwedzka grupa telewizyjna Eccho Rights przejęła międzynarodowe prawa do Servant of the People i udzieliła licencji na serial m.in. Channel 4, MBC na Bliskim Wschodzie i PRO TV w Rumunii.

Wydarzenia na sąsiedniej Ukrainie mają szczególne znaczenie dla Polski, której rząd jako jeden z pierwszych wyraził poparcie dla Zełenskiego i zaciekły sprzeciw wobec rosyjskiej agresji. Polska przyjęła więcej ukraińskich uchodźców uciekających przed wojną niż jakikolwiek inny kraj. 13 sierpnia polska Straż Graniczna napisała na Twitterze, że od inwazji 24 lutego granicę polsko-ukraińską przekroczyło do Polski ok. 5,4 mln osób.

READ  SAS Australia: James Weir podsumowuje odcinek 6 | żenujące zachowanie celebrytów