Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Polska wygrywa zawody superdrużynowe u siebie w Lake Placid

Polska wygrała Superpuchar FIFA mężczyzn w Lake Placid w zeszłym miesiącu, a kibicowała jej ogromna grupa polsko-amerykańskich fanów.
Polska drużyna z Piotrem Żyłą i Dawidem Kubackim pokonała w walce o tytuł mocne rywalki z Austrii i Japonii.
Przybyło około 10 000 kibiców, z których wielu było ubranych na biało i czerwono i powiewało polską flagą. „Kiedy bramy się otworzyły, zobaczyłem niesamowitą liczbę ludzi wlewających się do obiektu” – powiedział Darcy Norfolk z Olympic Regional Development Authority. Dodała, że ​​polscy kibice wnieśli do Polski dużą energię i wielką miłość do kibicowania jednemu z najpopularniejszych sportów w tym kraju.

Pod wrażeniem byli także polscy skoczkowie. „Zamierzamy stworzyć tournee po Polsce w czterech lokalizacjach: Wiśle, Zakopanem, Szczerku i Lake Placid – to jest jak gra u siebie!” „Szczególnie cieszymy się ze wszystkich tu obecnych fanów, ponieważ udało nam się dzisiaj wygrać” – powiedział Kobacki. „To historyczne zwycięstwo, z którego czujemy się trochę dumni”.
Były to pierwsze zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich w Lake Placid od 1990 roku. Drugie Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Lake Placid odbyły się w 1980 roku, słynąc z „Cudu na snowboardzie”. Jednak ich wyposażenie powoli stawało się przestarzałe przez lata. Do czasu, gdy pieniądze zostały wlane stosunkowo niedawno. Urząd ds. Rozwoju Regionalnego Igrzysk Olimpijskich w Nowym Jorku wydał 550 milionów dolarów na modernizację obiektów i przywrócenie Lake Placid.
polerowanie
Rekordziści
Pływak z Long Island Eric Znachowski niedawno zdobył złoty medal i pobił rekord Polski na 50 m stylem klasycznym na Mistrzostwach Europy Weteranów Wodnych w Rzymie we Włoszech.
Erik zaczął pływać w wieku zaledwie siedmiu lat, biorąc udział w szkolnym programie pływackim w rodzinnej Polsce. Zakochał się w tym sporcie i po przyjeździe do Stanów Zjednoczonych kontynuował pływanie. Ostatecznie jego przygotowania i ciężka praca opłaciły się pełnym stypendium w college’u Division I, z którego Eric mówi, że jest najbardziej dumnym momentem jako pływak.
Dzisiaj Eric również dzieli się swoją pasją do tego sportu jako dyrektor Goldfish Swim School w Farmingdale, NY na Long Island, ogólnokrajowej franczyzy wiodących obiektów do nauki pływania ze 135 szkołami w Ameryce Północnej.
Ericowi trudno było przygotować się do spotkania w Rzymie, wciąż wykonując swoje obowiązki w Goldfish „Na pewno nie było łatwo. Trenowałem codziennie, czasem dwa razy dziennie.” Musiałem trenować wcześnie rano lub późno wieczorem, aby móc prowadzić szkołę pływania i wykonywać swoją pracę”.
Oprócz ciężkiej pracy na treningach oraz w Goldfish, Eric uczęszczał również na treningi drużyny pływackiej i spędzał czas z trójką swoich dzieci – rozmawiamy o tym, jak dużo czasu spędzamy nad wodą! „Na szczęście miałem pełne wsparcie od mojej żony i dzieci, inaczej nie byłbym w stanie osiągnąć mojego celu” – powiedział.
KWIATKOWSKI
Tworzyć historię
Oskar Kwiatkowski zdobył złoty medal w snowboardzie równoległym mężczyzn w slalomie gigancie na Mistrzostwach Świata w narciarstwie i snowboardzie w stylu dowolnym, które odbywają się obecnie w Bakuriani w stanie Georgia. Kwiatkowski został pierwszym potentatem w historii, który zdobył mistrzostwo świata w narciarstwie alpejskim.
A Alexandra Kroll, inna tyczkarka, zdobyła brąz w slalomie gigancie na snowboardzie równoległym kobiet.
Nie możesz wygrać ze wszystkimi
Polka nr 1 na świecie Iga Świczek przegrała z Czeszką Barborą Krejkovą 4:6, 2:6 w finale tenisowych mistrzostw Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Świątek skutecznie obroniła tytuł Qatar Open, swój 12. tytuł singla.
Iga miała świetny sezon w 2022 roku, wygrywając 67 meczów, w tym 37 meczów z rzędu z rzędu w połowie roku. Świątek numerem jeden na świecie w kobiecym tenisie od kwietnia 2022 roku /
Jednak Polak Hubert Hurkacz odniósł ostatnio duże zwycięstwo. Zdobył swój szósty tytuł ATP w grze pojedynczej, pokonując Francuza Benjamina Ponziego w finale turnieju tenisowego Marseille Open we Francji. 25-letni Polak zajmuje 11. miejsce na świecie w rankingu singli Association of Tennis Professionals (ATP).
Wielka wygrana
Mała uwaga
Zastępując kontuzjowanego zawodnika, Mateusz Gamero miał tylko 10 dni na przygotowanie się do UFC 285 w miniony weekend. Zmierzył się także z przeciwnikiem, Jalenem Turnerem, który miał przewagę wielkości i zasięgu. Jednak lekki nadal zdołał zdobyć niejednogłośną decyzję i prawdopodobnie kolejną walkę z czołowym pretendentem.
Pochodzący z Bielska-Biachy Gamrot zajmuje obecnie pierwsze miejsce. Nr 7 wśród lekkich przez UFC.

READ  Kolejnego dnia Naomi Osaka zdobywa kolejne zwycięstwo w Miami Open