Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Wojna rosyjsko-ukraińska w skrócie: co wiemy o 335 dniu inwazji | Ukraina

 • Niemiecka grupa obronna Rheinmetall mogłaby w razie potrzeby dostarczyć Ukrainie 139 czołgów Leopard, Rzecznik firmy powiedział grupie medialnej RND. Niemcy znajdują się pod silną presją ze strony Ukrainy i niektórych sojuszników z NATO, takich jak Polska, aby zezwolili na dostawy niemieckich czołgów Leopard 2 do Kijowa w celu obrony przed rosyjską inwazją.

 • Szef unijnej dyplomacji Josep Borrell powiedział, że Niemcy nie stoją na przeszkodzie w eksporcie czołgów Leopard 2. Nacisk budynek Niemcy muszą zaopatrzyć swoje czołgi po tym, jak nie podjęli decyzji na nadchodzącym Międzynarodowym Szczycie Obrony w amerykańskiej bazie wojskowej Ramstein w południowo-zachodnich Niemczech w piątek. Reeksport zbiorników wyprodukowanych w Niemczech musi zostać zatwierdzony przez Ministerstwo Gospodarki.

 • Borrell przedstawił także nowy pakiet pomocy wojskowej UE dla Ukrainy o wartości 500 mln euro, po spotkaniu 27 ministrów spraw zagranicznych UE w Brukseli w poniedziałek. the Pakiet Zostało to zaakceptowane Wraz z kolejnymi 45 milionami euro W imieniu Szkoleniowej Misji Wojskowej Unii Europejskiej na Ukrainie. Minister spraw zagranicznych Węgier Peter Sijarto powiedział, że jego kraj nie zablokuje posunięcia UE.

 • Niemiecka minister spraw zagranicznych Analina Berbock potwierdziła niedzielny komentarz na temat jej kraju nie będzie „wchodzić w drogę” Wysłanie przez Polskę czołgów Leopard na Ukrainę wywołało pewne zamieszanie w Berlinie. Na razie nie jest jasne, czy jej uwagi sygnalizują zmianę stanowiska rządu, czy też jest to po prostu próba Partii Zielonych skorygowania nieudanej strategii komunikacyjnej kanclerza Olafa Scholza.

 • Polska potwierdziła gotowość wysłania czołgów na Ukrainę bez zgody Niemiec. Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że jego rząd zwróci się do Berlina o zgodę na wysłanie czołgów Leopard na Ukrainę, ale… To zatwierdzenie zostało opisane jako „drugorzędne znaczenie”. Ale rzecznik niemieckiego rządu Berlin powiedział, że nie otrzymał żadnej prośby z Polski lub innego kraju, aby zezwolić na taki transfer.

  READ  „Najlepsza kobieta w Chinach”: siła napędowa smaku chrupiącego pieprzu Lao Gan Ma | Chiny
 • Kreml ostrzegł, że Ukraińcy „zapłacą cenę”, jeśli Zachód zdecyduje się wysłać czołgi na wsparcie Kijowa. Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow powiedział, że podziały w Europie w sprawie dostarczenia czołgów do Kijowa pokazują, że w NATO rośnie „napięcie”. Pieskow też Deklaracja Waszyngtonu została odrzucona Planowała nałożyć sankcje na rosyjskiego prywatnego najemnika Grupę Wagnera.

 • Według brytyjskiego Ministerstwa Obrony siły rosyjskie nadal „znoszą impas operacyjny i ciężkie straty”. Aktualizacja wywiadu Ministerstwa Obrony Powiedział też, że nowe środki dyscyplinarne wprowadzone przez Walerija Gierasimowa, szefa rosyjskiego Sztabu Generalnego i nowo mianowanego dowódcę na Ukrainie, spotkały się z „sceptycznymi reakcjami”, zwłaszcza w odpowiedzi na decyzję o zakazie noszenia brody przez żołnierzy.

 • Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski powiedział w poniedziałek, że wkrótce zostaną ogłoszone zmiany w rządzie. W regionach iw siłach bezpieczeństwa, po zarzutach o korupcję, prawie rok po rosyjskiej inwazji. Zełenski w swoim nocnym przemówieniu wideo nie sprecyzował, którzy urzędnicy zostaną zastąpieni. „Są już decyzje personalne – niektóre dzisiaj, niektóre jutro – dotyczące urzędników różnych szczebli w ministerstwach i innych centralnych strukturach rządowych, a także w regionach i systemie egzekwowania prawa” – powiedział Zełenski.

 • Minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow powiedział, że Moskwa jest gotowa do negocjacji z Ukrainą w pierwszych miesiącach wojny, ale Stany Zjednoczone i inne kraje zachodnie odradzają Kijowowi takie działania. Ławrow rozmawiał Podczas swojej wizyty w RPA ks. Tam spotkał się z ministrem spraw zagranicznych Naledi Pandorem na miesiąc przed tym, jak południowoafrykańskie wojsko miało zorganizować wspólne ćwiczenia wojskowe z Rosją i Chinami na wschodnim wybrzeżu.

 • Rosja oświadczyła, że ​​degraduje stosunki dyplomatyczne z członkiem NATO, Estonią, oskarżając Tallin o „całkowitą rusofobię”.. Rosyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych Powiedział, że to w odpowiedzi O krok Estonii w celu zmniejszenia rozmiarów ambasady rosyjskiej w Tallinie. W solidarności z Estonią i Łotwą ogłaszać Obniży poziom swoich stosunków dyplomatycznych z Rosją i poleci swojemu rosyjskiemu ambasadorowi opuszczenie kraju do 24 lutego.

  READ  John Bolton wzywa USA i innych do „uznania Tajwanu za niepodległy kraj”
 • Niemcy rozpoczęły przenoszenie systemów obrony powietrznej Patriot na terytorium Polski, w pobliżu granicy z Ukrainą, Gdzie zostaną rozmieszczone, aby zapobiec zbłąkanym atakom rakietowym. Berlin zaoferował wysłanie do Polski trzech swoich jednostek Patriot Nastąpiło to po tym, jak dwóch mężczyzn zostało zabitych przez ukraińską rakietę, która trafiła w polską wioskę Preziodo W listopadzie.

 • Policja aresztowała Andrieja Miedwiediewa, byłego przywódcę rosyjskiej grupy najemników Wagnera, który niedawno uciekł do Norwegii, on powiedział Guardianowi w poniedziałek. Norweski prawnik Miedwiediewa, Brynjolf Resnes, powiedział, że policja zdecydowała się aresztować Miedwiediewa w niedzielę wieczorem po „silnym sporze” z byłym żołnierzem Wagnera w sprawie warunków życia w kryjówce, w której mieszkał od czasu przybycia do Norwegii.

 • Kreml powiedział, że jest „przedwczesne” mówienie o ubieganiu się Władimira Putina o reelekcję w 2024 roku. Rzecznik Kremla powiedział, że rosyjski prezydent „nie składał żadnych oświadczeń w tej sprawie”. — powiedział Dmitrij Pieskow. W 2021 roku Putina Podpisałem ustawę To pozwoliłoby mu kandydować na prezydenta jeszcze dwa razy w życiu, prawdopodobnie utrzymując go na stanowisku do 2036 roku.

 • Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan powiedział, że nie poprze starania Szwecji o przystąpienie do NATO Po weekendowym proteście w Sztokholmie, który obejmował spalenie kopii Koranu. Protesty w stolicy Szwecji W sobotę wzrosło napięcie z Turcją w czasie, gdy Szwecja potrzebuje wsparcia Ankary, aby wejść do sojuszu wojskowego.