Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Polski napastnik Lewandowski otrzymuje szacunek od Prezydenta

WARSZAWA: Piłkarz Robert Lewandowski odebrał w poniedziałek honorowe trofeum od prezydenta Polski, wręczając kolejną nagrodę do gabinetu trofeów z medalami zdobywcy Ligi Mistrzów i Bundesligi dla napastnika jako najlepszych mężczyzn FIFA 2020.

Lewandowski, który w zeszłym sezonie wygrał niemiecką Ligę i Puchar Double Plus Champions League z Bayernem Monachium, odebrał z rąk prezydenta Andrzeja Dudy Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski.

Ten zaszczyt jest przyznawany weteranom wojskowym i cywilom za wybitne osiągnięcia w swoich dziedzinach. Lewandowski był pierwszym demokratycznie wybranym prezydentem Polski, który spotkał się z Lewandowskim i prezydentem USA Dwightem D. Eisenhowerem. Dołącza do Eisenhowera jako odbiorca.

„Nieważne, ile trofeów już zdobyłem… teraz mam duże ambicje i nie chcę spocząć na laurach” – powiedział Lewandowski po odebraniu nagrody.

32-letnia Polka poprowadziła drużynę do kwalifikacji do Euro 2020, a także została wybrana Graczem Roku UEFA 2019-20.

W zeszłym tygodniu polski premier Mathews Morawecki wezwał kanclerz Niemiec Angelę Merkel i poprosił go o zwolnienie Lewandowskiego i jego polskiego kolegi z drużyny z izolacji, kiedy wrócili do Niemiec po eliminacjach do Mistrzostw Świata przeciwko Anglii na stadionie Wembley 31 marca.

Lewandowski i Hertha Berlin Christoph Biotech grają dla niemieckich klubów, co mogło uniemożliwić im wyjazd do Anglii na turniej, ponieważ po powrocie stracą grę w Bundeslidze z powodu izolowanych zasad.

Polski Związek Piłki Nożnej potwierdził później, że obaj gracze będą mogli podróżować do Anglii.

(Raport Aliji Pitak i Anny Volodorsak-Chemsuk; Montaż: Ken Ferris)

READ  Moc OZE w Polsce rośnie, ale nadal dominuje węgiel - raport - EURACTIV.com