Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Polski pisarz oskarżony o nazwanie prezydenta „Maranem” | Polska

Za obrazę prezydenta polskiego pisarza grozi kara więzienia Andrzej Duda Nazywając go „Maranem” z powodu jego komentarzy na temat zwycięstwa Joe Bidena w wyborach w USA.

W ślad za popularnym serialem telewizyjnym Blinded by the Lights and Belfer scenarzysta Jacob Culczyk powiedział, że prokuratorzy na podstawie artykułu w Kodeksie karnym zarzucili mu obrażanie głowy państwa w poście na Facebooku.

„Wątpię, czy jestem pierwszym pisarzem w tym kraju, który został osądzony za to, co napisał od tak dawna” – powiedział na Facebooku.

Żulczyk w swoim poście z 7 listopada ubiegłego roku skomentował ciekawy tweet, w którym Duda gratulował Pitie „udanej kampanii prezydenckiej”, ale powiedział, że czeka na „nominację do kolegium wyborczego”.

Duda, wspierany przez populistyczną prawicową partię Prawo i Sprawiedliwość (Biz), był bliskim sojusznikiem poprzednika Bidena, Donalda Trumpa, który przegrał wybory.

Rzeczniczka Prokuratorów Okręgowych w Warszawie Aleksandra Skrginiers powiedziała w poniedziałek polskiej agencji informacyjnej BAP, że postawiono mu zarzuty, nazywając go „Zakub Z”.

„Oskarżony został oskarżony o publiczne znieważenie Prezydenta RP na portalu społecznościowym w dniu 7 listopada ubiegłego roku. Polska„Używając słowa powszechnie uznawanego za pogardę” – powiedział rzecznik.

Powiedział, że akt oskarżenia został wniesiony na początku tego miesiąca, a podejrzany był przesłuchiwany, ale „nie przyznał się do winy i udzielił wyjaśnień”.

„Wskazał, że ten raport stworzył ważną ocenę działań prezydenta” – powiedział.

W swoim stanowisku opublikowanym wkrótce po wyborach 3 listopada Ulsek powiedział, że nie ma czegoś takiego jak „nominacja do kolegium wyborczego”, a zatwierdzenie Bidena na prezydenta Stanów Zjednoczonych jest „jedynie formalne”.

„Andrzej Duda to zły facet” – głosi post.

Polska była wielokrotnie krytykowana za różne obraźliwe przepisy, w tym prawo obrażające uczucia religijne oraz prawo dotyczące profanacji flag Polski lub innych krajów.

READ  Włochy i Ukraina zdobywają złoto na europejskich zawodach nurkowych w Polsce