Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Polski premier odwraca premie dla piłkarzy Mistrzostw Świata w obliczu inflacji

Premier Polski wycofał się z decyzji o przyznaniu premii reprezentacji narodowej w piłce nożnej po Mistrzostwach Świata FIFA 2022.

Mateusz Morawiecki początkowo obiecał drużynie premię w wysokości 30 milionów złotych (6,4 miliona euro) po tym, jak po raz pierwszy od 36 lat awansowali do fazy pucharowej rozgrywek.

Ale kilka godzin później zrobił zwrot i powiedział, że nie będzie „żadnych kanałów rządowych” dla bonusów dla graczy.

System premiowy był szeroko rozpowszechniony Został skrytykowany przez opozycyjnych ustawodawców i komentatorów W obliczu deficytu budżetowego Polski.

Przy inflacji w kraju przekraczającej 17% krytycy argumentowali, że pieniądze podatników można lepiej wydać na wspieranie obywateli podczas kryzysu związanego z kosztami utrzymania.

Rzecznik rządu Piotr Müller sugerował wcześniej, że więcej pieniędzy zostanie wydanych na szkolenie dzieci i poprawę infrastruktury piłkarskiej.

Morawiecki powiedział, że piłkarze byli nagradzani za najlepszy wynik Polski na mundialu od 1986 roku.

– Problemem polskiej piłki nożnej od lat jest sytuacja finansowa – powiedział Napisał na Facebooku We wtorek.

„Udany występ Polski na mundialu to dobra okazja do rozpoczęcia dyskusji o przyszłości polskiej piłki nożnej” – dodał Morawiecki, obiecując przeznaczenie państwowych środków.

Polska awansowała z grupy C po pokonaniu Arabii Saudyjskiej, zremisowaniu z Meksykiem i porażce z Argentyną. Byli wtedy Znokautowany w 1/8 finału przez broniących tytułu mistrzów Francji.

READ  "Polska oferuje możliwości eksportu sycylijskich pomidorów"