Premier Polski wycofał się z decyzji o przyznaniu premii reprezentacji narodowej w piłce nożnej po Mistrzostwach Świata FIFA 2022.
Mateusz Morawiecki początkowo obiecał drużynie premię w wysokości 30 milionów złotych (6,4 miliona euro) po tym, jak po raz pierwszy od 36 lat awansowali do fazy pucharowej rozgrywek.
Ale kilka godzin później zrobił zwrot i powiedział, że nie będzie „żadnych kanałów rządowych” dla bonusów dla graczy.
System premiowy był szeroko rozpowszechniony Został skrytykowany przez opozycyjnych ustawodawców i komentatorów W obliczu deficytu budżetowego Polski.
Przy inflacji w kraju przekraczającej 17% krytycy argumentowali, że pieniądze podatników można lepiej wydać na wspieranie obywateli podczas kryzysu związanego z kosztami utrzymania.
Rzecznik rządu Piotr Müller sugerował wcześniej, że więcej pieniędzy zostanie wydanych na szkolenie dzieci i poprawę infrastruktury piłkarskiej.
Morawiecki powiedział, że piłkarze byli nagradzani za najlepszy wynik Polski na mundialu od 1986 roku.
– Problemem polskiej piłki nożnej od lat jest sytuacja finansowa – powiedział Napisał na Facebooku We wtorek.
„Udany występ Polski na mundialu to dobra okazja do rozpoczęcia dyskusji o przyszłości polskiej piłki nożnej” – dodał Morawiecki, obiecując przeznaczenie państwowych środków.
Polska awansowała z grupy C po pokonaniu Arabii Saudyjskiej, zremisowaniu z Meksykiem i porażce z Argentyną. Byli wtedy Znokautowany w 1/8 finału przez broniących tytułu mistrzów Francji.

„General writer. Twitter fanatic. Award-winning alcoholic practitioner. Pop culture guru.”

More Stories
Przetworzone mięso szkodzi wątrobie. Lekarze ostrzegają przed popularnymi produktami
Metro 2039 oficjalnie zapowiedziane. 4A Games ujawnia szczegóły nowej odsłony
Debiut Oskara Pietuszewskiego w reprezentacji Polski. Młody skrzydłowy dał impuls w kluczowym meczu