Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Polskie Allegro kupuje Czech Mall Group

Polska firma e-commerce Allegro ma nadzieję stworzyć regionalną platformę, dokonując zakupu czeskiego sprzedawcy internetowego Mall Group za 1,02 miliarda dolarów.

Jak podał Reuters w piątek (5 listopada), w ramach transakcji Allegro przejmie aktywa e-commerce Mall Group – wraz z WE | DO pochodzi z grupy inwestycyjnej Rockaway Capital Jakuba Havrlanta, PPF Group, Daniel Kretinsky i Patrick Tkak Financial Investments.

Firma twierdzi, że sfinansuje transakcję, która ma zostać sfinalizowana w drugiej połowie 2022 roku, patrząc na kapitał własny i gotówkę. Ostateczna cena może wzrosnąć nawet o 57 milionów dolarów w zależności od pewnych celów krótkoterminowych.

Akcje Allegro wzrosły w czwartek (4 listopada) o 11%, po 40% spadku na początku tego miesiąca w wyniku zwiększonej konkurencji z Amazonem w Europie Środkowej po tym, jak gigant detaliczny uruchomił Primetime w Polsce.

Dowiedz się więcej: Amazon Prime startuje w Polsce z darmową dostawą i streamingiem wideo

Kupujący skorzystają z ulepszonego wyboru, ceny i wygody, a łączna baza około 135 000 kupców będzie mogła „wystawić raz i sprzedawać wszędzie”. Francois Nowets Powiedział w oświadczeniu.

Allegro twierdzi, że fuzja pozwoli mu podwoić swój rynek detaliczny do 285 miliardów dolarów i 70 milionów klientów, działając w Polsce, Czechach, Słowacji, Węgrzech, Słowenii i Chorwacji.

Czytaj więcej: Inside Allegro: Pięć rzeczy, które warto wiedzieć o wiodącej polskiej platformie e-commerce

„[The deal] Marża wzrostu podwaja się, co oznacza, że ​​wszystkie wprowadzane przez nas innowacje można zwiększyć i uzyskać lepszy dostęp [many] Więcej konsumentów” – powiedział Nowets.

Allegro będzie miało również dostęp do 1100 WE| .Punkty odbioru i skrytki DO, co pomoże jej osiągnąć cel, jakim jest posiadanie około 3000 paczkomatów do końca przyszłego roku.

Allegro stało się największym IPO w historii Polski w październiku zeszłego roku, pozyskując około 2,3 miliarda dolarów przy wycenie 17,6 miliarda dolarów, kiedy było notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW).

READ  Trzy powody, dla których dolar australijski może spaść w 2022 roku

Założona ponad 20 lat temu i oferująca usługi podobne do eBay, Allegro jest obecnie właścicielem 33% rynku e-commerce w Polsce, zatrudnia ponad 3750 osób i przyciąga ponad 20 milionów odwiedzających miesięcznie na swoją stronę internetową.

————————————

Nowe dane PYMNTS: Przegląd świątecznych zakupów w 2021 r.

O: Zbliża się czas świątecznych zakupów, a prawie 90% amerykańskich konsumentów planuje przynajmniej część swoich zakupów online – o 13% więcej niż w 2020 roku. Co napędza sprzedaż online w okresie świątecznym oraz wpływ dostępności produktów i spersonalizowane nagrody zgodnie z preferencjami sprzedawcy.