Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Polskie Towarzystwo Zakładów Sportowych ogłasza ramię inwestycyjne

Największa polska firma bukmacherska – STS Holding SA – twierdzi, że chce przeznaczyć 266 mln USD zebrane w pierwszej ofercie publicznej na inwestycje.

Spółka plany Inwestować w akcje notowane w Warszawie w sektorach technologii, e-commerce i nieruchomości, które zostaną uwzględnione 20% do 30% portfela firmy, według prezesa Mateusza Uruzeca.

Od lutego 2021 r. STS jest właścicielem pliku 45,8% rynku partner w Polsce. Firmą kieruje rodzina Juroszków, która przed jej wejściem na giełdę posiadała 100% akcji firmy.

  • Juroszeks posiada 10% udziałów zarządzających aktywami Skarbiec Holding SA i Quercus TFI SA.
  • Rodzina ma również udziały we Flutter Entertainment, Evolution AB i Better Collective – i szuka więcej Możliwości inwestycyjne w Stanach Zjednoczonych.
  • Mówi się, że firma nie może się doczekać Polska największa platforma e-commerce, Allegro, choć jego udziały spadły o 56% za sprawą wejścia Amazona na polski rynek.

„Szukamy celów w Europie Środkowej i Wschodniej, ale nie mamy niczego dokładnego na radarze”, powiedział Eurozik.

Juroszek nie oczekuje, że podmiot inwestycyjny będzie w pełni operacyjny pięć lat. Będzie też obejmować dywidendę od rodzinnego domu, firmy Atal SA. Oferta publiczna STS dała spółce dwukrotnie wyższą wartość niż Atal.

READ  Miasto bez muzyki to miasto bez duszy [OPINION]