Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Pomimo nieudolności klubu drużyna West Coast Eagles ma priorytetowy wybór do draftu do ligi AFL

Pomimo nieudolności klubu drużyna West Coast Eagles ma priorytetowy wybór do draftu do ligi AFL

Coraz częściej narastają wezwania do uznania borykającego się z problemem klubu AFL West Coast Eagles za priorytet, a krytycy uznali to posunięcie za „nieuniknione”.

W programie Midweek Tackle stacji Fox Footy dziennikarz Herald Sun Guy Clark nalegał, aby drużyna Eagles otrzymała odszkodowanie za problemy, które znacznie się pogorszyły od początku 2022 roku.

„Wydaje mi się, że jest to nieuniknione — na koniec roku priorytet wynosi 1,01 dolara, a w międzyczasie praktycznie nie da się ich oglądać” – powiedział Clark.

„Kiedy oglądasz mecze Zachodniego Wybrzeża – mam na myśli, że trochę się nudzimy, gdy co tydzień są biczowani”.

Oglądaj każdy mecz Gather Round NA ŻYWO bez przerw na reklamy, grając na Kayo. Czy jesteś nowy w Kayo? Rozpocznij bezpłatny okres próbny już dziś >

Zespół Eagles wygrał zaledwie pięć z ostatnich 52 meczów w NFL i nie wygrał kolejnych meczów od 19. rundy 2021 r.

Aby dać pewien kontekst skali ich strat, ich 76-punktowy deficyt w zeszły weekend w meczu z Western Bulldogs nie jest rejestrowany jako jedna z 10 najgorszych porażek od początku 2022 roku.

Medalista Brownlow, Gerard Healy, był bardzo podobny do Clarke'a w komentarzu podczas ich meczu z Bulldogs w zeszłą niedzielę, mówiąc, że „są w dołku”.

„Chciałbym usłyszeć, jak ktoś pozywa, aby nie uzyskać pierwszeństwa w selekcji” – wykrzyknął Healey.

„Wiem, że Mark Duffield, jeden z czołowych dziennikarzy Zachodu, napisał o tym w ciągu tygodnia felieton – nie mogę się z nim bardziej zgodzić; to nie tak”. „Ten klub potrzebuje pomocy”.

Oprócz słabych wyników Clarke skrytykował także kierownictwo klubu w jego najczarniejszych chwilach.

„To zespół, który oddał świat za Tima Kelly’ego i nie podjął żadnych proaktywnych kroków, aby wytypować graczy we wczesnym drafcie” – dodał Clark.

READ  Pełny zespół Kangaroo, Ins and Outs, James Tedesco, Kalen Ponga, Rhys Walsh, Dylan Edwards, Mal Meninga, Pacific Championship

Kolega z drużyny Scotty Gollan dołączył do Clarka w swojej ocenie typów Orłów przy stole handlowym, zauważając, że niemożność rozstania się z graczami Premier League z sezonu 2018 mogła ograniczyć ich pułap.

„Zatrzymali trenera, ku zaskoczeniu wielu ludzi… McGovern, Darling, Gaff, U; mieli okazję wymienić kilku z nich, aby otrzymać typy, a następnie zbudować skład – (i) tego nie zrobili nie rób tego” – powiedział Golan.

S

Dziennikarz Sam Landsberger rozmawiał na ten temat z kilkoma klubami, a wiele z nich nie zgodziło się z ideologią, zgodnie z którą Zachodnie Wybrzeże powinno być rekompensowane za słabe wyniki w drodze priorytetowych selekcji.

„Niekompetencja zespołu jest tym, co powiedział jeden z klubów… ostatnie dwa sezony były katastrofą, ale do północnego Melbourne jest daleko” – ujawnił Landsberger.

„Tylko trzy kluby zdobyły mistrzostwo Premiership, odkąd zdobyło je Zachodnie Wybrzeże (w 2018 r.).”

Clarke obalił stanowisko swojego kolegi w sprawie północnego Melbourne, wskazując, że najnowsza forma zachodniego wybrzeża nie różni się niczym od kangura.

„Ustawili, że North Melbourne ma mniej więcej ten sam poziom drużyny… mają dwa lata priorytetów, więc jak wtedy powiedzieć Zachodniemu Wybrzeżu «nie, nie zasługujesz na taki»” – zapytał Clarke .

Uważam, że ich prośba o wybranie priorytetu jest sprzeczna ze strukturą tego klubu piłkarskiego – są bogaci, potężni i bardzo zamożni; „Robią wszystko po swojemu” – zakończył Landsberger.

Przed North Melbourne Gold Coast było ostatnim klubem, który otrzymał pakiet pomocowy od AFL.

W 2019 roku Suns otrzymali wybór 1 i 20 w drafcie z 2019 r., wybór w połowie pierwszej rundy wraz z wyborami z poprzednich draftów, a także pierwszy wybór w drugiej rundzie w 2021 r.

Eagles mają szansę zanotować swoje pierwsze zwycięstwo w 2024 roku z Sydney w sobotę na Mount Barker w rundzie Adelaide.

READ  Mbappe prowadzi „Króla Futbolu”

Pierwotnie opublikowany jako „Niekompetencja”: rywalizujące kluby wściekają się nad koszykiem Eagles o wartości 1,01 dolara w zamian za dotację dla AFL