Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Pomóż prezydentowi USA Joe Bidenowi stanąć na nogi po potknięciu i upadku na scenie podczas oficjalnego wydarzenia w Akademii Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych

Pomóż prezydentowi USA Joe Bidenowi stanąć na nogi po potknięciu i upadku na scenie podczas oficjalnego wydarzenia w Akademii Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych

Prezydent Joe Biden potknął się i upadł na scenie podczas ceremonii wręczenia dyplomów w Akademii Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych, a trzy osoby musiały pomóc mu stanąć na nogi.

Incydent miał miejsce w czwartek w Colorado Air Force Academy, gdzie 80-letni prezydent wygłosił uwagi i rozdał certyfikaty niedawnym absolwentom.

Po tym, jak prezydent Biden złożył ostatnie zeznanie, zaczął iść na drugą stronę mównicy i nagle potknął się i upadł do przodu.

Chwycił się rękami, a następnie podniósł na kolano z pomocą trzech innych osób, w tym mężczyzny w mundurze Sił Powietrznych.

Kiedy już stanął na nogi, wskazał na leżący za nim czarny worek z piaskiem, najwyraźniej wskazując, że się o niego potknął.

W końcu był w stanie wrócić na swoje miejsce bez pomocy.

Po wypadku kontynuował swój dzień normalnie, pokazując demonstrację wspinania się po schodach swojego samolotu, który opuszczał Kolorado zaledwie kilka godzin później.

Stał przez półtorej godziny, ściskając dłonie prawie 1000 uczniów, kiedy upadł na scenę.

Personel komunikacyjny Białego Domu zdawał się ignorować incydent w mediach społecznościowych, gdy był pytany przez użytkowników.

„Nic mu nie jest. Na scenie był worek piasku, kiedy uścisnął dłoń” – napisał na Twitterze dyrektor ds. komunikacji Białego Domu, Ben LaBolt.

W wieku 80 lat Biden jest najstarszym prezydentem Stanów Zjednoczonych w historii.

Jeśli odniesie sukces w reelekcji w 2024 roku, będzie miał 82 lata, kiedy zostanie zaprzysiężony i 86, kiedy odejdzie.

Podczas gdy sondaże pokazują, że Amerykanie są coraz bardziej zaniepokojeni starszym prezydentem, główny przeciwnik Bidena w nadchodzących wyborach, Donald Trump, jest od niego tylko o cztery lata młodszy.

Biden przeszedł kilka badań od czasu objęcia urzędu, a ostatnio został uniewinniony w lutym.