Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Ponad 30 tornad wytycza ścieżkę zniszczenia w „co najmniej” sześciu stanach

burze Uwolnij zniszczenie Tornada Późny piątek i wczesny sobotni poranek w części centrum i na południu my W tym Kentucky, gdzie gubernator mówi, że liczba ofiar śmiertelnych może przekroczyć 70 po „jednej z najtrudniejszych nocy w historii Kentucky”.
Huragany zawaliły się lub zajęły silne wiatry Fabryka świec w Kentucky, magazyn Amazona w zachodnim Illinois i dom opieki w Arkansas, zabijając ludzi w każdej społeczności i pozostawiając ratowników, którzy walczą, by ratować innych.
więcej niż 30 Tornada Został zgłoszony w co najmniej sześciu stanach, w tym w Missouri, Tennessee i Mississippi.
W co najmniej sześciu stanach zgłoszono ponad 30 tornad. (NOAA)

Meteorolodzy CNN powiedzieli, że odcinek o długości ponad 402 kilometrów od Arkansas do Kentucky mógł zostać dotknięty przez gwałtowny huragan o długich trasach.

Analiza danych ostrzegawczych CNN Weather pokazuje, że mieszkańcy Mayfield w stanie Kentucky mieli ponad 20 minut wytchnienia przed uderzeniem tornada.

„Jestem pewien, że liczba (zabitych w Kentucky) na północ od 70… może faktycznie przekroczyć 100 przed końcem dnia” – powiedział późnym sobotnim rankiem gubernator Kentucky Andy Bashir.

„To było najbardziej niszczycielskie wydarzenie w historii naszego stanu” – powiedział Bashir. „Poziom zniszczeń nie przypomina niczego, co widziałem w swoim życiu”.

Jednym z najbardziej zdewastowanych miejsc jest Mayfield w południowo-zachodnim Kentucky, gdzie tornado uderzyło w fabrykę świec w piątek wieczorem, gdy ludzie pracowali.

To zdjęcie pokazuje, co zostało z centrum Mayfield w stanie Kentucky po nocy burzliwej pogody w okolicy.
To zdjęcie pokazuje, co zostało z centrum Mayfield w stanie Kentucky po nocy burzliwej pogody w okolicy. (Whitney Westerfield)
To zdjęcie pokazuje, co zostało z centrum Mayfield w stanie Kentucky po nocy burzliwej pogody w okolicy.
Mayfield w stanie Kentucky jest jednym z najbardziej zdewastowanych miejsc w Stanach Zjednoczonych. (Whitney Westerfield)

Bashir powiedział, że w środku było około 110 osób, a dziesiątki obawiano się tam śmierci.

Nagranie wideo z Mayfield pokazało, co zostało z zakładu: ogromne pole gruzu, w większości ze skręconego metalu, wysokie na kilka stóp, z ratownikami używającymi rąk i maszyn do kopania.

Wśród ocalałych była Keanna Parsons-Perez, która powiedziała, że ​​robotnicy zaatakowali bezpieczną strefę, zanim uderzyła burza. Podczas uczęszczania zobaczyła „trochę pyłu z wiatru”.

Gruz rozsypany na ziemi po nocnej burzy w Mount Juliet w stanie Tennessee.
Trampolina została wyrzucona z jego domu w Mount Juliet w stanie Tennessee. (WSMV)

„Zaczęły mi pękać uszy”, Parsons-Perez powiedział Borisowi Sanchezowi z CNN. „I to było jak budynek, wszyscy kołysaliśmy się w tę iz powrotem, a potem eksplodowało — wszystko spadło na nas”.

Wisząc na wraku z innymi, użyła swojego telefonu do transmisji na Facebooku i zadzwoniła do 911, swojej matki i krewnego jej współpracownika.

„Wrzeszczałem, proszę pana, czy może pan to wziąć, żebym mógł poruszać nogami?” „Proszę pani”, powiedział, „około 1,5 metra nad tobą znajduje się wrak”.

Powiedziała, że ​​ratownicy w końcu ją zabrali wraz z innymi.

Oficjalna liczba zgonów w Kentucky nie została ujawniona; Zgony zostały zgłoszone w Arkansas (trzy), Tennessee (trzy), Illinois (dwa) i Missouri (jeden).

W wiadomości na Twitterze prezydent Joe Biden nazwał utratę bliskiej osoby podczas burzy takiej jak ta „niewyobrażalną tragedią”.

„Dzisiaj rano otrzymałem odprawę na temat niszczycielskich tornad, które nawiedziły środkowe Stany Zjednoczone” – powiedział Biden. książki.

„Utrata ukochanej osoby podczas takiej burzy to niewyobrażalna tragedia. Współpracujemy z gubernatorami, aby zapewnić im to, czego potrzebują, ponieważ trwają poszukiwania ocalałych i oceniane są szkody”.

Pożary buszu w rzece Margaret w Australii Zachodniej

Strażacy walczą z niekontrolowanymi pożarami buszu w Australii Zachodniej

„Wielu, wielu” wyciągniętych z fabryki w Kentucky

Ivy Williams był w sobotę w zakładzie w Mayfield, szukając swojej ponad 30-letniej żony, o której mówi, że była w fabryce.

„Mam nadzieję, że jesteś w bezpiecznym miejscu”, powiedział Williams płacząc.

„Proszę zadzwoń do mnie… szukam cię, kochanie.”

Ścigacz burz Michael Gordon powiedział CNN w sobotę rano z miejsca zdarzenia, że ​​ratownicy wyciągnęli „wielu, wielu” ludzi spod gruzów, niektórych żywych, a niektórych najwyraźniej martwych.

To zdjęcie pokazuje zniszczenie budynku Amazona w Edwardsville w stanie Illinois po nocnej burzy.
To zdjęcie pokazuje zniszczenie budynku Amazona w Edwardsville w stanie Illinois po nocnej burzy. (przeprowadzka)

„Trudno o tym mówić” – powiedział Gordon – „Teraz kopią ręcznie w tym gruzie”.

Ludzie tam pracowali, a zakład „działał 24 godziny na dobę”, częściowo po to, by zaspokoić zapotrzebowanie na świece w okresie świątecznym, powiedział CNN przedstawiciel USA James Comer, który reprezentuje ten obszar.

Inne budynki w Mayfield, które liczy około 10 000 osób, zostały zbombardowane, w tym gmach sądu hrabstwa Graves i sąsiednie więzienie.

„To zmieniło krajobraz… tutaj, w Mayfield”, powiedział porucznik policji stanowej w Kentucky, Dean Patterson.

„Jesteśmy świadkami (zniszczenia), których nikt nigdy wcześniej nie widział”.

Silne burze są nadal możliwe dzisiaj, w sobotę, od północnych stanów Zatoki Perskiej po południowo-środkowe Appalachy, poinformowało Centrum Przewidywania Burzy Narodowej Władzy Meteorologicznej.

W sobotni poranek w całym regionie spodziewane są godziny tornada.

Dwie osoby zginęły w magazynie Amazona w Illinois

Pan Fellback powiedział, że akcje ratunkowe postępują powoli, ponieważ zawieszony gruz stanowił zagrożenie dla ratowników.

Pan Fellback powiedział, że dziesiątkom osób udało się uciec bez poważnych obrażeń.

W piątek wieczorem w hrabstwie Charles tornado spowodowało rozległe uszkodzenia i śmierć jednej osoby.
Tornado uderzyło w hrabstwo St. Charles w stanie Missouri w piątek wieczorem, pozostawiając rozległe uszkodzenia i powodując jedną śmierć. (przeprowadzka)

Mieszkaniec powiedział partnerowi CNN KMOV, że członek rodziny i pracownik są uwięzieni w środku, a pozostali w środku zachowali spokój i starają się wydostać z magazynu.

Nagranie z miejsca zdarzenia pokazało poważną reakcję kryzysową.

„To druzgocące widzieć, ile jest szkód i wiedzieć, że w środku byli ludzie, kiedy to się stało” – powiedział Felback KMOV w sobotę rano.

Fellback powiedział, że policja nie wiedziała, ile osób było w budynku w momencie zawalenia się, ani ile osób nadal było w nim uwięzionych.

Urzędnicy twierdzą, że śmierć nastąpiła w Arkansas, Missouri i Tennessee

Śmiertelne zniszczenia odnotowano w Arkansas, Missouri i Tennessee

Burmistrz Monnett, Bob Blankenship, powiedział, że co najmniej dwa zgony zostały zgłoszone w mieście Monnet w północno-wschodniej części Arkansas, w tym jeden, który został zabity w domu opieki zniszczonym przez tornado.

Ekipy sprzątają gruz i usiłują usunąć linie energetyczne w Mount Juliet w stanie Tennessee.
Ekipy sprzątają gruz i usiłują usunąć linie energetyczne w Mount Juliet w stanie Tennessee. (WSMV)

Urzędnicy powiedzieli, że kilka osób zostało uwięzionych w domu opieki, zanim udało się ich uratować. Blankenship powiedział CNN, że co najmniej 20 zostało zarażonych w ośrodku.

Inna osoba została zabita w pobliskim Litchville, kiedy kobieta była „w sklepie wielobranżowym, kiedy uderzyła burza i nie mogli się wydostać” – powiedział CNN szeryf hrabstwa Mississippi, Dale Cook.

Również w Arkansas, droga międzystanowa 555 w pobliżu Truman Township została zamknięta z powodu przewróconych pojazdów, powiedział rzecznik Zarządzania Kryzysowego Arkansas, Latricia Woodruff.

Uszkodzenia po nocnej burzy w Kingston Springs w stanie Tennessee.
Co najmniej trzy osoby zginęły w północnym Tennessee. (WSMV)

Woodruff powiedział, że urzędnicy stanowi powiadomili o szkodach miejską straż pożarną, placówkę ratownictwa medycznego i dom opieki.

Agencja Zarządzania Kryzysowego Tennessee powiedziała, że ​​jedna osoba zginęła w hrabstwie Obion w północno-zachodnim Tennessee na północ od Memphis, a dwie zmarły w hrabstwie Lake podczas burz.

Uszkodzenia po nocnej burzy w Kingston Springs w stanie Tennessee.
Najdłuższy odcinek zniszczenia obejmował ponad 402 kilometry od Arkansas do Missouri, Tennessee i Kentucky. (WSMV)

W Missouri 84-letnia kobieta zginęła podczas nocnych burz w społeczności Defiance, jak twierdzi Mary Inger, oficer zarządzania kryzysowego hrabstwa St. Charles.

Kobieta była w domu, gdy nadeszła burza, a Inger powiedziała, że ​​nie ma innych szczegółów.

Według poweroutage.us ponad 400 000 domów i firm straciło prąd w ośmiu stanach na południu i środkowym zachodzie w sobotę, w tym ponad 130 000 w Tennessee i ponad 60 000 w Kentucky.

Uszkodzenia po nocnej burzy w Kingston Springs w stanie Tennessee.
Uszkodzenia po nocnej burzy w Kingston Springs w stanie Tennessee. (WSMV)

Najdłuższy odcinek zniszczenia obejmował ponad 402 kilometry od Arkansas do Missouri, Tennessee i Kentucky.

Meteorolodzy CNN powiedzieli, że ten odcinek mógł zostać uderzony przez huragan o długim torze.

Jeśli jest to pojedynczy huragan, jego droga mogła minąć najdłuższą w historii: huragan, który wylądował 350 kilometrów w 1925 roku w Missouri, Illinois i Indianie.

Linie energetyczne i drzewa zostały zerwane, zamykając drogę w Mount Juliet w stanie Tennessee.
Linie energetyczne i drzewa zostały zerwane, zamykając drogę w Mount Juliet w stanie Tennessee. (WSMV)

„Rynny zwisające z ich dachu…”

Około 110 kilometrów na północny wschód od Mayfield, Laurie Wootten ukryła się w piwnicy swojej córki w swojej małej społeczności Kentucky w Dawson Springs, gdy burza przeszła w piątek wieczorem.

Wyszedłem, aby zobaczyć kawałek drewna o długości 0,6 metra wlatujący do głównej sypialni, a na zewnątrz porozrzucany był gruz.

„Rynny zwisają z dachu… trampolina – jest tu tak wiele rzeczy, że trudno powiedzieć, co to jest i jakie są inne rzeczy” – powiedziała CNN pani Wootten, ciotka analityka politycznego CNN, Scotta Jenningsa. w sobotę.

Whitney Westerfield, certyfikowany operator dronów i senator z Kentucky, nakręcił w sobotę rano te filmy o uszkodzeniach drona w Mayfield w stanie Kentucky.
Whitney Westerfield, certyfikowany operator dronów i senator z Kentucky, nakręcił w sobotę rano te filmy o uszkodzeniach drona w Mayfield w stanie Kentucky. (Whitney Westerfield)

W piątek przed północą w Stanach Zjednoczonych wydano ponad 100 ostrzeżeń przed huraganami, co jest największym ostrzeżeniem w ciągu jednego dnia w grudniu.

Wraz z licznymi huraganami burze wywołały dziesiątki raportów o wietrze i gradzie od początku soboty.

Sądząc po alertach pogodowych w piątek z Arkansas do Indiany, oczekuje się, że intensywność burzy będzie spadać wraz z kontynuacją soboty.

Znaczna część wschodnich Stanów Zjednoczonych będzie dotknięta deszczem do sobotniego wieczoru.

Według Storm Forecasting Center, w dolinach Ohio i Tennessee w północnych stanach Zatoki Perskiej mogą wystąpić silne lub silne burze rozproszone. Podmuchy wiatru, grad i odosobniony huragan mogą nadal występować.