Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Port Adelaide 19 sekund więcej po powrocie przeciwko Hawthornowi, wideo, błąd sędziego czasowego, wezwanie do rozpoczęcia meczu AFL, gol Darcy'ego Burne-Jonesa, najnowsze wiadomości

Port Adelaide 19 sekund więcej po powrocie przeciwko Hawthornowi, wideo, błąd sędziego czasowego, wezwanie do rozpoczęcia meczu AFL, gol Darcy'ego Burne-Jonesa, najnowsze wiadomości

Liga AFL uchyliła decyzję sędziego na boisku o zdecydowanym zatrzymaniu zegara na 19 sekund w ostatniej kwarcie, co mogło później pośrednio dać Port Adelaide czas na zdobycie złotego gola w końcówce meczu, który zatopił serca Hawthorn w niedzielny wieczór.

Na niecałe osiem minut do końca ostatniej kwarty Port Adelaide tracił 18 punktów, zanim Darcy Byrne-Jones otrzymał rzut wolny po uderzeniu głową napastnika (50).

Piłka, o której mowa, znalazła się poza zasięgiem napastnika po wykonaniu rzutu wolnego, co doprowadziło do bardzo krótkiej przerwy w grze, po której napastnik wrócił i oddał strzał do bramki.

Oglądaj na żywo każdy mecz każdej rundy sezonu Toyota AFL Premiership bez przerw na reklamy podczas gry w Kayo. Czy jesteś nowy w Kayo? Rozpocznij bezpłatny okres próbny już dziś >

Mówi w Fox Footy Na kanapiereporter Herald Sun, John Ralph, analizuje pozostałą część dość złożonego zdarzenia.

„Kiedy tracisz dwa ostatnie gole w ciągu 23 sekund, liczy się każda sekunda, ale okazuje się, że Port Adelaide mogło otrzymać te dodatkowe 19 sekund, na które nie zasłużył” – rozpoczął Ralph.

„On (Burn Jones) wygrał wysoki rzut wolny przeciwko Samowi Frostowi, piłka spadła (od Burne Jonesa) i tak zegar się zatrzymał.

„Mitch Georgiadis oddał mu piłkę i wtedy zegar powinien był zacząć działać – zamiast tego zatrzymał się na 7:35.

„Dopiero po osiągnięciu znaku Burne-Jonesa sędzia ponownie ogłasza czas z ręką podniesioną do góry”.

28-latek w końcu strzelił swojego gola, a jego wpływ na mecz był daleki od wykorzystania.

Ralph dodał: „AFL twierdzi, że nie ma tu żadnego problemu, nie jest to błąd w pomiarze czasu, ponieważ czas został cofnięty, ale rozmawiając z byłymi i obecnymi sędziami, mówią, że nie powinien był dostać tych 19 sekund”.

READ  Polskie linie lotnicze poinformowały, że odmówiły przyjęcia na pokład rosyjskiej tenisistki

„Teoretycznie nie dostajesz 19 sekund i nie zdobywasz drugiego (ostatecznego) gola”.

Burne-Jones strzelił dwa gole w ostatniej kwarcie, zapewniając drużynie Force najbardziej nieprawdopodobne zwycięstwo, a wszystko to wskutek rzekomego błędu sędziego (zdjęcie: Sarah Reid/AFL Images za pośrednictwem Getty Images)Źródło: Getty Images

Następnie Ralph podkreślił decydujący strzał Willy'ego Rioli w ostatniej minucie meczu, gdy w sytuacji bardziej wrażliwej na czas zawodnik wykonujący strzał wznowiłby grę, gdy tylko znalazłby się w jednej linii z zawodnikiem wprowadzającym piłkę. -znak dłoni.

„Hawthorn jest świadomy tego incydentu i oczywiście wie, że sam popełnił wiele błędów, ale w sezonie z tak wieloma dobrymi przewagami prawdopodobnie jest to sezon, w którym Hawthorn ponownie ucieka”. Ralph mówił dalej.

„(Nie) nic nie mogą teraz zrobić – to nie jest oficjalny faul – ale mój Boże, ci fani Hawthorn chcieli, żeby odjęto im 20 sekund”.

Na kanapie Następnie gospodarz Gary Lyon zapytał Ralpha, czy liga NFL zgłosiła incydent.

„Nie mów mi, Ralphie. Sprawdziłem to w NFL i zatwierdzili to?” Leon powiedział sarkastycznie.

„Pogodzili się z Garym, jak zawsze” – podsumował Ralph.

Hawks będą chcieli zrewanżować się w niedzielne popołudnie przeciwko Brisbane, podczas gdy Port Adelaide poleci na Tasmanię, aby zagrać bez zwycięstwa z North Melbourne.