Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Poruszanie się po falach COVID-19 | Brimbank i północny zachód

Christopher Carter, dyrektor generalny Northwestern Melbourne Primary Health Network

Na froncie pandemii było ostatnio trochę spokoju, ale co to oznacza?

Zaledwie rok temu oglądanie starcia premiera Dana Andrewsa z rozentuzjazmowanymi dziennikarzami było codziennym wydarzeniem w mediach.

Każdego dnia od początku pandemii Ministerstwo Zdrowia publikuje infografikę przedstawiającą numery przypadków, statystyki szczepień i wiele innych drobiazgów. Dyrektor ds. Zdrowia wydawał również codzienne biuletyny e-mailowe z tymi samymi informacjami i nie tylko.

W tym miesiącu te dwa zamówienia zostały przeskalowane z powrotem do poziomu tygodniowego. Obserwujemy gwałtowny spadek liczby nowych spraw, z około 12 000 dziennie w lipcu 2022 r. do około 2000 obecnie.

Po raz pierwszy od wieków wydaje się, że wirus zanika. Czy epidemia wkrótce się skończy? Czy możemy teraz wrócić do normalności?

Niestety odpowiedź na oba pytania brzmi „niezupełnie” – ale jest wiele rzeczy, które możemy zrobić, aby nadchodzące święta i uroczystości na koniec roku były jak najbardziej bezpieczne i przyjemne.

Wszystkie pandemie – nie tylko COVID-19, ale także choroby takie jak grypa – poruszają się falami. Liczba przypadków kumuluje się, a następnie w pewnym momencie spada z powodu wysokiego wskaźnika szczepień i wcześniejszych infekcji.

Nieco później cykl zaczyna się od nowa.

Jak dotąd w tym roku widzieliśmy trzy fale koronawirusa. Naprawdę duży, który osiągnął szczyt w styczniu. Kolejne dwa, które osiągnęły szczyt w maju i lipcu, były znacznie mniejsze, bo większość z nas była zaszczepiona.

Na razie liczba przypadków jest najniższa w roku, ale eksperci twierdzą, że nadchodzi kolejna fala, która najprawdopodobniej osiągnie szczyt w listopadzie.

Nic nie wskazuje na to, że będzie większy niż dwa ostatnie, i są rzeczy, które wszyscy możemy zrobić, aby uczynić go mniejszym i krótszym.

Jeśli kwalifikujesz się do trzeciej lub czwartej dawki przypominającej COVID-19, powinieneś odwiedzić swojego lekarza rodzinnego, klinikę szczepień lub uczestniczącą w programie aptekę i wykonać zadanie. Liczby są jasne: trzecia i czwarta dawka zmniejszają ryzyko ciężkiej choroby, hospitalizacji i śmierci w przypadku zarażenia wirusem. Doustne leki przeciwwirusowe są teraz również dostępne, ale muszą być podjęte wkrótce po zachorowaniu – więc porozmawiaj teraz z lekarzem rodzinnym, aby sprawdzić, czy się kwalifikujesz.

READ  Naukowcy z Fundacji Kesslera otrzymują granty NJHF na rozwój badań nad zaburzeniami neurologicznymi

Najlepszą rzeczą jest oczywiście unikanie tego w pierwszej kolejności – i znowu jest kilka prostych rzeczy, które zapewnią nam wszystkim bezpieczeństwo.

Bez względu na zasady, nadal dobrze jest nosić maskę, gdy jesteś w sklepach, w dużym tłumie lub w transporcie publicznym. To szybkie, łatwe i rozważne.

Utrzymywanie dystansu od innych również jest pomocne.

Zakrywanie kaszlu i kichania oraz mycie i/lub dezynfekcja rąk to często świetne sposoby na ograniczenie rozprzestrzeniania się choroby – niezależnie od tego, czy jest to COVID-19, czy tylko przeziębienie.

Tak więc nie, epidemia jeszcze się nie skończyła, chociaż wydaje się, że tak się stało. Ale jeśli wszyscy wykonamy swoją część, mamy duże szanse na bezpieczne surfowanie na następnej fali.

Aby dowiedzieć się więcej o szczepionkach COVID-19, przejdź do Coronavirus.vic.gov.au/get-vaccinated