Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Porzucenie iFixit pokazuje, że M2 MacBook Pro to laptop z recyklingu

Na WWDC 2022 zapowiedziany nowy 13-calowy MacBook Pro z układem M2 Wreszcie w sklepach i w rękach klientów zeszły tydzień. I choć fakt, że MacBook Pro M2 nie jest ogromnym ulepszeniem w stosunku do poprzedniej generacji, nie jest zaskakujący, naprawię to Teraz pokaż, że ten MacBook to po prostu laptop z recyklingu z nowym chipem w środku.

Dzięki iFixit, znanej niezależnej firmie naprawczej, możemy teraz lepiej przyjrzeć się wewnętrznym komponentom nowego 13-calowego MacBooka Pro, aby zobaczyć, co różni się od modelu 2020. Uwaga dotycząca spoilera: prawie nic się nie zmieniło poza dla chipa M2.

M2 MacBook Pro to laptop z recyklingu.

Nic dziwnego, że Apple zmienił przeznaczenie 13-calowej obudowy M1 MacBook Pro, ponieważ laptopy są prawie identyczne. Jednak iFixit zauważa, że ​​nawet dolna pokrywa nowego laptopa jest taka sama jak wersja 2020. Oba mają wygrawerowany laserowo numer modelu „A2338”, a także ten sam identyfikator FCC, co potwierdza, że ​​Apple nie zawracało sobie głowy aktualizacją naklejek z nowym identyfikatorem modelu – zakładając, że istnieje formularz nowego identyfikatora.

W podobnej notatce, Wyróżniony przez MKBHD w naszej recenzji MacBooka Pro M2 Aby nawet pudełko było takie samo jak w poprzednim modelu, Apple po prostu nakleiło nową naklejkę ze specyfikacją techniczną na starą.

Wracając do procesu demontażu, śruby na dolnej pokrywie są takie same jak poprzednie śruby, podobnie jak większość elementów wewnętrznych. Apple zmienił niektóre układy, ale są one dokładnie w tej samej pozycji, co na płycie logicznej M1 MacBook Pro. Z jakiegoś powodu radiator w MacBooku Pro M2 został ścięty w rogach, ale wydaje się, że nie ma to żadnego wpływu na działanie komponentu.

Wyjęcie płyty głównej z M2 MacBook Pro nie jest trudne, ale element można łatwo uszkodzić bez odpowiednich narzędzi. iFixit był w stanie umieścić płytę logiczną M2 MacBook Pro w M1 MacBook Pro — i chociaż laptop jest włączony, nie wykrywa wbudowanej klawiatury i gładzika, przez co aktualizacja jest bezużyteczna.

READ  Nintendo Switch to taki, o którym większość ludzi zapomina

YouTuber Luke Miani Spróbuj także przełączyć kartę SIM między dwoma urządzeniamiale laptop się nie włącza.

iFixit poparł również zmianę podstawowego modelu 13-calowego MacBooka Pro, jeśli chodzi o dyski SSD, takie jak Wersja 256 GB ma teraz pojedynczy układ NANDco zmniejsza prędkość przesyłania danych w porównaniu z MacBookiem Pro 256 GB M1 wyposażonym w dwa chipy NAND.

Czy da się to naprawić?

Niestety wygląda na to, że Apple próbuje utrudnić naprawy firmom trzecim za pomocą 13-calowego MacBooka Pro nowej generacji. Według iFixit nawet numer seryjny gładzika na nowym laptopie jest powiązany z SoC, co oznacza, że ​​nie można go wymienić bez wymiany całej płyty głównej — a przynajmniej bez wewnętrznego narzędzia Apple.

Dobrą wiadomością jest to, że iFixit wierzy, że M2 MacBook Pro zostanie ostatecznie dodany do programu samonaprawy Apple, aby konsumenci mogli kupować legalne części MacBooka Pro, aby go zastąpić.

Oczywiście, skoro M2 MacBook Pro nie jest maszyną flagową, nie jest niespodzianką, że Apple ponownie wykorzystał większość komponentów z poprzedniej generacji, zwłaszcza że firmy technologiczne wciąż borykają się z niedoborem chipów. Jednak nowy MacBook Air M2 wygląda w tym momencie na lepszą ofertę, ponieważ ma zupełnie nową konstrukcję z wyświetlaczem od krawędzi do krawędzi i złączem MagSafe.

Możesz obejrzeć demontaż iFixit poniżej lub na youtube:

Warto dodać, że nowy MacBook Air M2 nie jest jeszcze dostępny w przedsprzedaży i trafi do sklepów już w lipcu. Możesz kupić nowego Maca na jabłko lub Znajdź oferty specjalne na Amazon. Ceny nowego MacBooka Pro M2 zaczynają się od 1299 USD.

FTC: Używamy linków afiliacyjnych, aby zarabiać. jeszcze.


Sprawdź 9to5Mac na YouTube, aby uzyskać więcej informacji o Apple:

READ  Apple może wprowadzić całą gamę kolorów do nowej generacji MacBooków Air