Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Poszukiwanie ocalałych kończy się, gdy liczba ofiar śmiertelnych po upadku hotelu Siji Kaiyuan w Chinach wzrasta do 17

Potwierdzono, że w zawaleniu się niedrogiego hotelu we wschodnich Chinach zginęło jeszcze dziewięć osób, co daje ostateczną liczbę 17 osób.

Oficjalne media ogłosiły w środę zakończenie działań związanych z wyszukiwaniem i odzyskiwaniem witryny.

Sześć innych zostało uratowanych wcześniej spod gruzów Seiji Kaiyuan Hotel Zawalił się w stos rozbitego betonu Wygięte metalowe belki w malowniczym Suzhou w poniedziałek.

Jeden z uwolnionych był nietknięty, a pięciu innych zabrano do szpitala na leczenie.

Miasto Suzhou poinformowało na swoim koncie w mediach społecznościowych, że z gruzów hotelu wyciągnięto 23 osoby, ale nie wszystkie z nich przeżyły.

Do poszukiwania ocalałych ratownicy używali dźwigów, drabin, nożyc do metalu i psów poszukiwawczych.

Zawalenie się budynku we wschodnich Chinach, widok z lotu ptaka
Przyczyna zawalenia jest wciąż badana.(

AFP: Stringer/Wyobraź sobie Chiny

)

Do akcji zmobilizowano ponad 600 osób, w tym ekipy ratownicze po trzęsieniu ziemi i 120 pojazdów.

Miejskie media społecznościowe poinformowały, że śledczy zbadają przyczynę zawalenia, a policja wezwała przedstawicieli prawnych hotelu, menedżerów i tych, którzy pracowali przy projektowaniu i budowie budynku.

Dodała, że ​​niektórzy z nich zostali objęci „środkami nadzoru karnego”, wskazując, że byli poddawani jakiejś formie zatrzymania lub inwigilacji. Osobom poddanym tym procedurom nie nadano żadnych numerów ani nazwisk.

Trzypiętrowy, 54-pokojowy hotel Siji Kaiyuan został otwarty w 2018 roku, według chińskiej aplikacji do rezerwacji online Ctrip.

Historia krachów

Zawalenia się budynków i wypadki nie są rzadkością w Chinach i często są obwiniane za luźne standardy budowlane lub korupcję.

Upadek hotelu objętego kwarantanną w południowym chińskim mieście Quanzhou w marcu zeszłego roku zabił 29 osób, a władze później odkryły, że trzy piętra zostały nielegalnie dodane do pierwotnego czteropiętrowego budynku.

W maju władze ewakuowały jeden z najwyższych drapaczy chmur w Chinach, SEG Plaza w południowym mieście Shenzhen, po kilku wstrząsach w ciągu kilku dni.

Reuters / Agencja France-Presse

READ  Użytkownik Google Earth odkrył „strasznych mężczyzn stojących w kręgu” w opuszczonym mieście duchów