Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Włochy płacą ludziom 44 000 dolarów za przeprowadzkę do Kalabrii

Włoskie wioski oferują potencjalnym mieszkańcom 44 000 dolarów na przeprowadzkę, aby zwiększyć ich kurczącą się populację.

Kilka malowniczych wiosek w południowo-zachodnim regionie Kalabrii jest częścią programu, który jest jednym z nowych sposobów, w jaki miasta i wsie we Włoszech starały się w ostatnich latach przyciągnąć nowych mieszkańców.

Podobno populacja małych wiosek Kalabrii, położonych w pobliżu plaż i gór regionu, spadła do mniej niż 2000 osób.

Oferują bonusy pieniężne osobom, które się tam przeprowadzają – czyli około 28 000 EUR (44 000 USD) w ciągu maksymalnie trzech lat – ale jest kilka haczyków, CNN raporty.

Związane z: Kobieta ujawnia prawdę o domach za 1,50 USD

Aby otrzymać pieniądze, kandydaci muszą uzyskać rezydenturę i zobowiązać się do rozpoczęcia lokalnej działalności od podstaw lub do pełnienia określonych ról zawodowych, o które zabiegają miasta. .

Muszą być gotowi na przeprowadzkę do Kalabrii w ciągu 90 dni od pomyślnego złożenia wniosku, a co najważniejsze, muszą mieć ukończone 40 lat – chodzi o to, aby przyciągnąć młodych ludzi chętnych do pracy.

Władze lokalne wciąż dopracowują szczegóły, ale członek rady regionalnej Gianluca Gallo powiedział CNN, że miesięczny dochód może wynosić od 1000 do 800 euro (1580 do 1263 dolarów) przez dwa do trzech lat lub może być to jednorazowe finansowanie. wesprzeć uruchomienie lokalnego biznesu, takiego jak sklep, restauracja, a nawet gospodarstwo rolne.

„Pracujemy nad dopracowaniem szczegółów technicznych, dokładnej miesięcznej kwoty i czasu trwania pieniędzy oraz tego, czy uwzględnić nieco większe wioski z populacją 3000 mieszkańców” – powiedział CNN. „Do tej pory cieszymy się dużym zainteresowaniem ze strony wiosek i miejmy nadzieję, że jeśli ten pierwszy program się powiedzie, prawdopodobnie w nadchodzących latach pojawi się więcej”.

Miasta i wsie, które są częścią programu, to mała wioska Civita, bliźniacze osady Samo i Precacore, słynące z grecko-bizantyjskich antyków, plaża Aieta, Bova słynąca z nadmorskiej scenerii, wioska Caccuri z zamkiem na wzgórzu, malownicza Albidona, Sant 'Agata del Bianco, w której przez cały rok odbywa się wiele festiwali, obejmuje wioski Santa Severina i San Donato di Niña, które otaczają to, co uważane jest za jeden z najlepszych rezerwatów dzikiej przyrody w Europie.

READ  Królowa, książę William i Kate wydają wiadomość urodzinową dla córki Harry'ego i Meghan, Lillibit

W ciągu ostatnich kilku lat zaobserwowano rosnący trend miast w całych Włoszech Sprzedaż nieruchomości za jedyne 1 euro only Aby zmotywować ludzi do przeprowadzki.

Podejście kalabrii pozwoliłoby lepiej ożywić społeczności, powiedział Gianpetro Coppola, burmistrz Altomonte, którego miasto przyczyniło się do realizacji programu.

Chcemy, aby było to doświadczenie integracji społecznej. Przyciągaj ludzi do życia w okolicy, ciesz się miejscami i upiększaj nieużywane miejsca w miastach, takie jak sale konferencyjne i klasztory, za pomocą szybkiego Internetu.

„Niepewna turystyka i domy za jedno euro nie są najlepszym sposobem na odmłodzenie południowych Włoch”.