Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Pożar w barze karaoke w Wietnamie zabił 12 osób, podczas gdy inni zeskoczyli z drugiego i trzeciego piętra, aby uciec przed płomieniami.

W pożarze baru karaoke w południowym Wietnamie zginęło 12 osób, a 40 zostało poważnie rannych, w tym 11 poważnie.

Media państwowe podały w środę, że pożar ogarnął drugie i trzecie piętro budynku późnym wtorkowym wieczorem, co doprowadziło do zatrzymania osób znajdujących się w środku, ponieważ gęsty dym wypełnił klatkę schodową i zamknął wyjście ewakuacyjne.

Raporty dodały, że wiele osób tłoczy się na balkonach, aby uciec przed płomieniami, które gwałtownie narastały, gdy chwytały drewniane wnętrze, podczas gdy inni musieli wyskakiwać z budynku.

Zdjęcia pokazują pióropusze dymu unoszące się z baru – znajdującego się w zatłoczonej dzielnicy mieszkalnej w Thuan An City, na północ od centrum handlowego Ho Chi Minh City – gdy strażacy na dźwigach próbują ugasić pożar.

Lokalny urzędnik potwierdził AFP, że w pożarze zginęło 12 osób, a 11 zostało rannych.

„Zespoły ratunkowe wciąż szukają ofiar na miejscu. Przyczyna pożaru nie została ustalona i jest badana”, powiedział AFP Nguyen Than Tam, wysoki rangą urzędnik rządzącej Partii Komunistycznej.

Świadek Nguyen Sang, który mieszka w pobliżu baru karaoke, powiedział serwisowi informacyjnemu VnExpress, że gdy na miejsce przybyły wozy strażackie, recepcjonistka powiedziała, że ​​w środku utknęło 40 osób.

„Wielu ludzi wybiegło na zewnątrz przez główne wejście, ale wielu innych nie mogło znieść upału i skakało na ziemię, łamiąc sobie ręce i nogi” – powiedział pan Sang.

READ  Nagranie z drona pokazuje, że wulkan La Palma kontynuuje erupcję, wyrzucając w powietrze lawę i popiół