Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Premier Polski Mateusz Morawiecki z wizytą w Kanadzie

Premier Polski Mateusz Morawiecki z wizytą w Kanadzie

OTTAWA, ON, 29 maja 2023 r. /CNW/ — Premier Justin Trudeau ogłosił dziś, że premier Polski Mateusz Morawiecki odwiedzi Kanadę 2 czerwca 2023 r.

Podczas wizyty premier Trudeau i premier Morawiecki odbyją dwustronne spotkanie, aby zająć się regionalnymi wyzwaniami w zakresie obronności i bezpieczeństwa wynikającymi z brutalnej i nieuzasadnionej agresji Rosji na Ukrainę oraz współpracować na rzecz dalszego wspierania Ukrainy przez ich kraje. To spotkanie będzie również okazją dla obu przywódców do wzmocnienia ich wspólnego zaangażowania na rzecz międzynarodowego porządku opartego na zasadach i rozwijających się stosunków handlowych między Kanadą a Polską w celu stworzenia wysokiej jakości miejsc pracy dla klasy średniej w obu krajach, w tym poprzez możliwości w zakresie czystej energii .

Opierając się na przebiegu wizyty premiera Trudeau w Polsce w marcu 2022 r., spotkanie podkreśli znaczenie głębokich więzi między Kanadą a Polską, które są podtrzymywane przez silną polsko-kanadyjską społeczność.

WEJDŹ, ABY WYGRAĆ 500 $ AKCJI LUB KRYPTO

Wpisz swój adres e-mail, a otrzymasz także poranną aktualizację Ultimate Benzinga, DARMOWĄ kartę podarunkową o wartości 30 USD i wiele więcej!

cytaty
„Z niecierpliwością czekam na powitanie premiera Morawieckiego w Kanadzie. Relacje między Kanadą a Polską są zakorzenione w silnych więziach między naszymi dwoma narodami, wspólnym zaangażowaniu na rzecz NATO i demokracji oraz rozwijających się stosunków handlowych, które tworzą miejsca pracy i możliwości dla ludzi po obu stronach” Atlantyku. Będziemy nadal współpracować, aby poczynić postępy w zakresie wspólnych priorytetów, w tym naszej ciągłej reakcji na rosyjską agresję i wsparcia dla Ukrainy”.
– LRT. obecność. Justin Trudeau, premier Kanady

szybkie fakty


„Najlepszy raport, jaki kiedykolwiek wyprodukował Benzinga”

Na tym rynku możliwe są ogromne zwroty! Przez ograniczony czas uzyskaj dostęp do raportu Insider Benzinga, zwykle za 47 USD miesięcznie, za jedyne 0,99 USD! Znajdź niedowartościowane oferty akcji, zanim pójdą w górę! czas ucieka! Działaj szybko i zabezpiecz swoje przyszłe bogactwo dzięki tej niesamowitej zniżce! Odbierz swoją ofertę 0,99 $ już teraz!

READ  30% polskich firm odnotowało spadek wartości sprzedaży z powodu inflacji

Moja reklama


  • Będzie to pierwsza oficjalna wizyta premiera Murawiki w Kanadzie.
  • Premier Trudeau po raz ostatni spotkał się z premierem Morawieckim 10 marca 2022 r. w Warszawie podczas podróży do Europy, by wzmocnić solidarność Kanady z europejskimi partnerami i sojusznikami w obliczu rosyjskiej inwazji na Ukrainę.
  • Polska jest największym partnerem handlowym Kanady w Europie Środkowo-Wschodniej.
  • Kompleksowa umowa gospodarczo-handlowa Kanada-UE (CETA) stwarza możliwości zarówno dla Kanady, jak i dla Polski. Dwustronny handel towarowy w 2022 r. wzrośnie o ponad 53 proc. w porównaniu z okresem sprzed CETA.
  • Dwustronny handel towarowy między Kanadą a Polską osiągnął w 2022 r. 4 mld USD. Kanada wyeksportowała do Polski ponad 1,2 mld USD, a import 2,8 mld USD.
  • Polska jest ważnym członkiem Unii Europejskiej i Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego (NATO). Kanada była pierwszym krajem NATO, który zgodził się na przystąpienie Polski do sojuszu w 1998 roku. Polskie siły zbrojne współpracują z Kanadyjskimi Siłami Zbrojnymi w ramach Operacji Univer i są rozmieszczone w dowodzonej przez NATO Grupie Bojowej na Łotwie.

Powiązane linki

Dokument ten jest również dostępny pod adresem https://pm.gc.ca

źródło: Kancelaria Premiera

Zobacz oryginalną zawartość: http://www.newswire.ca/en/releases/archive/May2023/29/c6585.html

© 2023 Benzinga.pl. Benzinga nie udziela porad inwestycyjnych. Wszelkie prawa zastrzeżone.