Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Prezenty, które Kim Dzong-un otrzymał od Rosji po podróży, wzbudziły zaniepokojenie na Zachodzie

Prezenty, które Kim Dzong-un otrzymał od Rosji po podróży, wzbudziły zaniepokojenie na Zachodzie

północnokoreański Przywódca Kim Dzong Un otrzymał kamizelkę kuloodporną i drony jako prezent pożegnalny na zakończenie podróży do Rosji.
Pożegnanie to nastąpiło na zakończenie rzadkiej sześciodniowej wizyty, podczas której przeprowadził rozmowy ze swoim rosyjskim odpowiednikiem Władimirem Putinem, podnosząc możliwość, że Korea Północna dostarczy Rosji broń, która pomoże jej w inwazji na ten kraj. Ukraina – Jest to możliwość, która niepokoi Zachód.

Kim rzadko podróżuje za granicę, został ciepło przyjęty i większość podróży spędził odwiedzając obiekty wojskowe. Korea Północna podlega surowym sankcjom i potrzebuje wszystkiego, od energii, przez żywność, po technologię wojskową.

Przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un macha ręką, wsiadając do pociągu na stacji kolejowej w mieście Artem, aby w niedzielę opuścić Rosję. (KCNA/Reuters)

Rosyjska oficjalna agencja medialna TASS podała, że ​​gubernator regionu Primorye na Dalekim Wschodzie Rosji wręczył mu przy wyjeździe kamizelkę kuloodporną i zestaw dronów.

Agencja dodała: „To kamizelka kuloodporna wyposażona w obszary chroniące klatkę piersiową, ramiona, gardło i uda, która jest znacznie lżejsza niż jej znane odpowiedniki”.

TASS dodał, że Kim nabył także pięć dronów kamikadze wyprodukowanych w tym samym regionie, a także drona zwiadowczego Geranium-25.

Dodatkowym prezentem był komplet specjalnej odzieży niewidocznej dla kamer termowizyjnych.

Przywódca Korei Północnej odwiedził w piątek fabrykę samolotów we wschodnim rosyjskim mieście Komsomolsk nad Amurem.
Przywódca Korei Północnej odwiedził w piątek fabrykę samolotów we wschodnim rosyjskim mieście Komsomolsk nad Amurem. (KCNA/Reuters)

Jak wynika z wideo opublikowanego przez rosyjską agencję informacyjną RIA Novosti, po ceremonii pożegnalnej, która obejmowała czerwony dywan i obecność warty honorowej, Kim wchodził do swojego osobistego pociągu pancernego, który opuścił stację kolejową Artem pod wpływem machania rosyjskich urzędników.

Według agencji prasowej RIA pociąg ma pokonać ponad 200 kilometrów z Artema do przygranicznego miasta Chasan.

Kraje z najwyższymi wydatkami na wojsko na świecie

Wycieczka o charakterze militarnym

Po rozmowach Kim wyraził swoje poparcie dla Putina, mówiąc: „Zawsze będę stał po stronie Rosji”. Putin określił ich dyskusje jako „bardzo obiektywne”.

Na początku tego miesiąca rząd USA wydał ostrzeżenie, że negocjacje w sprawie broni „aktywnie postępują” między obydwoma krajami.

Żadne transakcje nie zostały ogłoszone publicznie.

Prezydent Rosji Władimir Putin, racja, zwołuje spotkanie z przywódcą Korei Północnej Kim Dzong Unem "Bardzo obiektywny" Środa.
Prezydent Rosji Władimir Putin, słusznie, określił swoje środowe spotkanie z przywódcą Korei Północnej Kim Dzong Unem jako „bardzo obiektywne”. (AP)

Kim był „głęboko pod wrażeniem” rosyjskiego przemysłu lotniczego po piątkowej wizycie w zakładach lotniczych Jurija Gagarina w Komsomolsku nad Amurem – podała oficjalna koreańska Centralna Agencja Informacyjna.

Kim odwiedził kilka obiektów, w tym warsztat montażu kadłuba myśliwca i warsztat produkcji skrzydeł.

W sobotę dokonał inspekcji samolotów bojowych, odwiedził lotnisko z ministrem obrony Rosji Siergiejem Szojgu i odwiedził fregatę Floty Pacyfiku w towarzystwie Naczelnego Dowódcy Marynarki Wojennej Rosji.

Kim i Szojgu rozmawiali o współpracy wojskowej „między siłami zbrojnymi obu krajów oraz w dziedzinie obronności i bezpieczeństwa narodowego” – podała KCNA.

Była to Korea Południowa, Japonia, Ukraina, Stany Zjednoczone i kraje europejskie zirytowany Z wizytą, ale co z niej wyniknie, nie zostało jeszcze do końca ujawnione.