Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Wielka zmiana, która podekscytuje Australijczyków

Wielka zmiana, która podekscytuje Australijczyków

Australijczycy w kilku stanach będą wkrótce musieli ustawić zegary, ponieważ kraj przygotowuje się do jednoczesnego wejścia w różne strefy czasowe.

W niedzielę Liban obudził się w dwóch strefach czasowych w związku z narastającym sporem między władzami politycznymi i religijnymi w związku z decyzją o przesunięciu zmiany czasu o miesiąc. Premier tymczasowy Najib Mikati podjął w czwartek decyzję o nie wprowadzaniu czasu letniego w ostatni weekend marca, jak to zwykle ma miejsce w Libanie, Europie i innych regionach, ale raczej przesunięcie czasu o godzinę do przodu 20 kwietnia.

W Nowej Południowej Walii, Wiktorii, Australii Południowej, Tasmanii i Australii Południowej, w miarę zbliżania się cieplejszych miesięcy ACT będzie cieszyć się dodatkowym słońcem wieczorami.

W tych pięciu stanach i terytoriach zegarki należy przesunąć o godzinę do przodu z godziny 1:59, co oznacza, że ​​godzina 2 w nocy zostanie całkowicie pominięta.

Chociaż Australijczycy technicznie tracą godzinę dnia, odzyskają ją po zakończeniu czasu letniego w niedzielę 7 kwietnia 2024 r.

Australijczycy we wschodnich stanach będą mieli wieczorem dodatkową godzinę słońca. Zdjęcie: NCA NewsWire/Louis Asqui

Strefy czasowe letnie

Nowa Południowa Walia, ACT, Wiktoria i Tasmania zostaną przesunięte o godzinę do przodu i będą obowiązywać australijskiego czasu wschodniego (AEDT).

SA przesunie się o godzinę i będzie obowiązywać czas letni australijski środkowy (ACDT).

Wyspa Norfolk przesunie się o dwie godziny do przodu i wejdzie w czas letni na wyspie Norfolk (NFDT).

W Queensland, Terytorium Północnym i Australii Zachodniej nie obowiązuje czas letni, a mieszkańcy tych stanów w ogóle nie muszą przestawiać zegarków.

Jego strefy czasowe to czas australijski wschodni (AEST), czas australijski środkowy (ACST) i czas australijski zachodni (AWST).

Wyspa Bożego Narodzenia i Wyspy Kokosowe (lub Keelinga) również nie przestrzegają czasu letniego.

Od 1 października do 7 kwietnia 2024 r. kontynent będzie znajdował się w pięciu różnych strefach czasowych. Zdjęcie: NCA NewsWire/Louis Asqui

Jakie są różnice czasowe w całym kraju?

READ  W Turkmenistanie nie odnotowano przypadków Covid

Od pierwszego dnia października do pierwszej niedzieli kwietnia kontynent australijski będzie doświadczał jednocześnie pięciu różnych stref czasowych.

W tym okresie Nowa Południowa Walia, Wiktoria, ACT i Tasmania będą znajdować się w tej samej strefie czasowej AEDT.

Queensland będzie godzinę za stanami wschodnimi na trasie AEST, natomiast SA będzie 30 minut za stanami wschodnimi na trasie ACDT.

Region północny będzie półtorej godziny za wschodnimi stanami w ACST, podczas gdy Australia Zachodnia będzie trzy godziny za AWST.

Na przykład, jeśli w Queensland jest godzina 14:00 w czasie letnim, będzie to 15:00 w Nowej Południowej Walii, ACT, Wiktorii i Tasmanii, 14:30 w Australii Południowej, 13:30 na Terytorium Północnym, 12:00 w stanie Waszyngton i 4 wieczorem na wyspie Norfolk .

Nowa Południowa Walia, ACT, Wiktoria i Tasmania będą w tej samej strefie czasowej, AEDT. Zdjęcie: NCA NewsWire/Nicholas Egar

co muszę zrobić?

Większość zegarów lub urządzeń wyposażonych w zegary związane z technologią, takich jak telefony i komputery, automatycznie dostosuje się do prawidłowego czasu letniego w nocy 1 października.

Jednak zegary analogowe i starsze technologie, takie jak piekarniki i kuchenki mikrofalowe, mogą wymagać ręcznej regulacji.