Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Prezydent Rosji nieuchwytnym dyktatorem Putina (wyłącznie) – The Hollywood Reporter

Prezydent Rosji nieuchwytnym dyktatorem Putina (wyłącznie) – The Hollywood Reporter

Kinostar udostępnił pierwszy zwiastun swojego filmu Włóż to, pierwsza międzynarodowa produkcja polskiego króla kasowego Patrika Vegi, znanego obecnie pod pseudonimem Beselil. Film postrzegany jako thriller polityczny i psychologiczny portret prezydenta Rosji Władimira Putina raczej nie znajdzie w Moskwie wielu fanów.

Basalil, który twierdzi, że wymyślił projekt jako artystyczny protest przeciwko „rosyjskiemu dyktatorowi i wojnie na Ukrainie”, ukazuje Putina zamiast tego jako starszego mężczyznę drżącego w brudnej pieluszce, jako gangsterskiego szefa mafii szantażującego swojego poprzednika Borysa Jelcyna i jako bezduszny zabójca zlecający zamachy bombowe i zabójstwa.

Reżyser odtwarza kilka rzeczywistych wydarzeń, w tym kryzys zakładników w moskiewskim teatrze w 2002 roku, podczas którego rosyjskie siły bezpieczeństwa wpompowały trujący gaz do zatłoczonego teatru w Dubrowce, aby uratować zakładników z rąk czeczeńskich terrorystów, co doprowadziło do śmierci aż 130 zakładników. Podkreślono także masowe bombardowanie Czeczenii pod rządami Putina – posunięcie wojskowe, które według wielu przewidywało rosyjskie podejście do wojny na Ukrainie.

Badane jest także życie osobiste prezydenta – pojawia się scena, w której Putin obraża swoją byłą żonę Ludmiłę Aleksandrowną Oszeretną, obnosząc się ze swoim związkiem ze znacznie młodszą dziewczyną Aliną Kabajewą.

Kinostar zajmuje się globalną sprzedażą Włóż to Na amerykańskim rynku filmowym. Niemiecka grupa będzie także wypuszczać film na kilku terytoriach Europy.

Możesz zobaczyć Włóż to Zwiastun poniżej.

READ  Gwiazda Igrzysk Śmierci ostro krytykuje krasnoludkę Rachel Ziegler