Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Problemy Collingwooda od początku 0:3, spadek formy Jordana De Goeya, brak wykorzystania przez kolegów z drużyny, analizy Davida Kinga, najnowsze wiadomości

Problemy Collingwooda od początku 0:3, spadek formy Jordana De Goeya, brak wykorzystania przez kolegów z drużyny, analizy Davida Kinga, najnowsze wiadomości

Koledzy z drużyny namawiali pozbawionego formy gwiazdę Collingwooda, Jordana De Goeya, aby bardziej się nim opiekował, a od debiutu 28-latka do 2024 roku pojawiają się zaskakujące statystyki.

De Goey, uznawany za trzeciego najlepszego zawodnika w 2023 r. pod względem powodowania szkód spowodowanych piłką ręczną na podstawie ocen zawodników AFL, na początku sezonu gwałtownie spadł na 204. miejsce, ale podwójny zawodnik Premier League David King nie obwinia wyłącznie jego.

„Jordie De Goey zadziwił nas wszystkich. Myślę, że jest perkusistą w zespole Collingwood – on utrzymuje rytm” – powiedział King.

Oglądaj na żywo każdy mecz każdej rundy sezonu Toyota AFL Premiership bez przerw na reklamy podczas gry w Kayo. Czy jesteś nowy w Kayo? Rozpocznij bezpłatny okres próbny już dziś >

„Kiedy sprawy układają się pomyślnie dla Jordana, odnosi sukces, on jest najlepszym decydentem w ich zespole”.

Gdy Pies z bilansem 0:3 rozpoczynają kluczowe starcie z Brisbane, ich styl gry i to, jak przystosowują się trenerzy drużyny przeciwnej, jest ważniejsze niż kiedykolwiek.

„Widzę, że jest trochę poza swoją ligą, ale czyja to wina?” Zastanawiał się król.

„Czy to dlatego Collingwood i zawodnicy nie otrzymują piłki, kiedy jest dostępny i otwarty, czy też inne drużyny lub Ross Lyon (w zeszłym tygodniu) mówią: „Hej, nie damy się pokonać temu, co tutaj wiemy”. '

„To świetny trening, wszyscy o tym wiedzą”.

Na bezpośredni i pośredni wpływ De Goeya na tabelę wyników miała również wpływ ewolucja planów meczowych przeciwników, ponieważ w zeszłym tygodniu w meczu przeciwko St Kilda zanotował najmniejszą liczbę odbiorów (dwa) od sześciu lat.

„Ostatni raz brał udział w strzeleniu mniejszej liczby bramek w meczu w 6. rundzie 2018 roku, czyli ponad 100 meczów temu” – podkreślił King.

READ  Des Hassler zwolniony, Manley Sea Eagles, zastępstwo, nowy trener, Anthony Siebold, tęczowa koszulka

De Goey, który w zeszłym sezonie strzelił 18 ze swoich 21 goli, strzelił jednego gola w pierwszych trzech meczach w 2024 roku.

Choć trenerzy stawiali De Goeyowi i jego kolegom wyzwania w ofensywie, King nadal wierzy, że jego koledzy z drużyny mogą zrobić więcej, aby dostać piłkę w jego ręce.

„Im więcej się temu przyglądałeś, tym bardziej widziałeś, że Collingwood nie przyjmował piłki; to piłkarz ręczny grający na skrzydle” – powiedział.

Collingwood odrzuca szeroko otwartego Jordana De Goeya.Źródło: Fox Sports

Cytując materiał filmowy przedstawiający wzorce biegu i utratę ruchu do przodu kilku zawodników Magpies na ekranie AFL 360 stacji Fox Footy, dwukrotny mecz australijskiej drużyny pokazał, co może się stać, gdy zamiast tego koledzy z drużyny de Goeya otrzymają piłkę.

„To właśnie się dzieje, gdy dajesz to tym ludziom – stają się maszynami do przędzenia” – wyjaśnił King.

„Czy inni gracze uważają, że mogą teraz zrobić więcej? Czy przedkładają własne potrzeby nad zespoły?

„To nie jest łatwe rozwiązanie, ale z pewnością można je skorygować – daj mu (De Goeyowi) piłkę, gdy jest wolny”.

Brisbane to zespół, przeciwko któremu De Goey od zawsze lubił grać, gdyż w starciach z ubiegłorocznymi wielkimi finalistami strzelił średnio dwa gole i 18 strat.

Nigdy w swojej 161 meczowej karierze nie strzelił więcej goli żadnemu przeciwnikowi niż Brisbane (22).

Potencjalnie decydujący o sezonie mecz The Pies przeciwko Lions at the Gabba rozpoczyna się w czwartek o 19:30 czasu AEDT.