Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Projekt Uniwersytetu w Durham może ulepszyć metody leczenia depresji i lęku

Projekt Uniwersytetu w Durham może ulepszyć metody leczenia depresji i lęku

Doktor Marco Bocchio z naszego Wydziału Psychologii otrzymał dofinansowanie w wysokości 124 000 funtów w ramach nowego projektu, którego celem jest odkrycie nowych informacji na temat ludzkiego mózgu.

Badania mogą doprowadzić do opracowania lepszych metod leczenia takich schorzeń, jak depresja i stany lękowe.

Fundusze z Akademii Nauk Medycznych pozwolą Marco rozpocząć badanie, w jaki sposób serotonina, hormon kontrolujący nastrój, może wpływać na zdolność mózgu do zmian i adaptacji.

Proces ten, znany jako neuroplastyczność, pomaga wspierać niektóre ważne funkcje mózgu, takie jak uczenie się i pamięć, a także pomaga w powrocie do zdrowia po schorzeniach psychicznych.

Uwalnianie serotoniny i pomiar neuroplastyczności

Wykorzystana zostanie technika znana jako optogenetyka, w której neurony można kontrolować za pomocą światła w celu stymulacji uwalniania serotoniny.

Aktywność elektryczna w dwóch częściach mózgu zostanie również wykorzystana do oceny, czy to uwolnienie powoduje neuroplastyczność.

Wspieraj powrót do zdrowia po stanach psychicznych

Jeżeli tak się stanie, może to prowadzić do stosowania bardziej selektywnych metod leczenia schorzeń psychicznych.

Sukces finansowy Marco jest częścią programu Springboard Akademii Nauk Medycznych, w ramach którego 54 badaczy z 37 instytucji otrzyma część kwoty 6,6 miliona funtów.

Wszyscy beneficjenci skorzystają z możliwości mentoringu i programów rozwoju kariery oferowanych przez akademię.

/Biuletyn Uniwersytetu w Durham. Ten materiał od oryginalnej organizacji/autora(ów) może mieć charakter chronologiczny i został zredagowany pod kątem przejrzystości, stylu i długości. Mirage.News nie zajmuje stanowisk korporacyjnych ani stron, a wszystkie opinie, stanowiska i wnioski wyrażone w niniejszym dokumencie są wyłącznie opiniami autorów. Zobacz całość tutaj.

READ  Nowe pomiary satelitarne ujawniają reakcję roślinności na suszę na całym świecie