Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Astronauci NASA Artemis 3 umieści na powierzchni Księżyca detektor trzęsień ziemi

Astronauci NASA Artemis 3 umieści na powierzchni Księżyca detektor trzęsień ziemi

Stacja monitorowania środowiska księżycowego (LEMS) to jeden z pierwszych trzech potencjalnych ładunków wybranych przez NASA Misja Artemidy 3na którym wyląduje człowiek księżyc Rok 2026 po raz pierwszy od ponad 50 lat.

Kompaktowy, samodzielny sejsmometr został zaprojektowany tak, aby wytrzymać długą, zimną księżycową noc i działać w ciągu dnia, stale monitorując ruch gruntu w wyniku trzęsień Księżyca w regionie otaczającym planetę. Księżycowy biegun południowyOczekuje się, że tam, gdzie astronauci Artemis 3 wylądują, LEMS będzie działał na powierzchni Księżyca przez co najmniej trzy miesiące do dwóch lat, wykazując zdolność do samodzielnego pomiaru aktywności geofizycznej Księżyca przez długie okresy czasu. zezwolenie Z NASA.

Powiązany: Misja NASA Artemis 3: lądowanie ludzi na Księżycu

Richard Mills (po lewej) i Mitchell Hamann przygotowują się do umieszczenia jednostki inżynierskiej LEMS w termicznej komorze próżniowej. Podczas testów prototyp LEMS został wystawiony na działanie ekstremalnych temperatur i warunków próżni symulujących powierzchnię Księżyca, aby udowodnić, że stacja może utrzymać się i działać bez pomocy przez długi czas. (Źródło zdjęcia: NASA/Mehdi Bina)

„Potem po raz pierwszy zaobserwowano trzęsienia Księżyca Astronauci Apolla „Podczas swoich misji w latach 1969–1972 umieścili sejsmometry na powierzchni Księżyca” – poinformowali urzędnicy NASA w oświadczeniu.