Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Przedmieścia „spalają pieniądze” w miarę wzrostu fal upałów

Przedmieścia „spalają pieniądze” w miarę wzrostu fal upałów

Biorąc pod uwagę, że w ciągu najbliższych 55 lat liczba dni z temperaturą powyżej 35°C będzie coraz częstsza, w nowym raporcie wskazano ogromne koszty gospodarcze zmian klimatycznych.

Lider opozycji Peter Dutton skrytykował rząd Albanii za jego stanowisko w sprawie broni nuklearnej. Dutton stwierdził, że nie sądzi, aby rząd „znał odpowiedzi”, jak pomóc ludziom, którzy „naprawdę zmagali się” z rosnącymi cenami energii elektrycznej. „Nie sądzę, że Australijczycy poradzą sobie z kolejnymi trzema latami rządów Partii Pracy” – powiedział podczas wtorkowej konferencji prasowej. „Każda podejmowana przez nich decyzja utrudnia, a nie ułatwia życie rodzinom i małym firmom. Ceny prądu wzrosły o 20 proc., cena gazu o 27 proc., a mimo to premier setki razy obiecał że rachunki za prąd spadną.”

Biorąc pod uwagę, że liczba dni z temperaturą 35°C ma się podwoić z 10 dni w roku w latach 2010–2019 do 20 dni w roku w latach 2070 i 2079, rzeczywisty koszt fal upałów dla gospodarstw domowych może wzrosnąć czterokrotnie do 6,8 miliarda dolarów do 2079 r. Rządy i firmy.

Obejmuje to koszty związane z chłodzeniem domów, spadkiem produktywności i zwiększonymi kosztami zdrowotnymi, jak zauważono w raporcie spalania sporządzonym przez Komitet Doradczy Sydney i Skane. Największy ciężar problemów gospodarczych odczują Góry Błękitne, Penrith i Wollondilly.

Zachodnie Sydney odczuje największy ciężar rosnących fal upałów. Zdjęcie: Komisja Sydney

Z raportu Burning Money wynika, że ​​ponad połowa zwiększonych kosztów (59%) zostanie przeznaczona na opiekę zdrowotną i ochronę bezbronnych społeczności przed upałami. Dotyczy to niemowląt, dzieci, osób starszych, osób pracujących na zewnątrz, bezdomnych i osób z wcześniej istniejącymi schorzeniami.

Możliwe jest również, że roczna utrata produktywności siły roboczej wzrośnie ponad czterokrotnie, a do 2070 r. firmy będą tracić około 2 miliardy dolarów rocznie.

Koszt chłodzenia domów również wzrośnie o 370 procent, a rachunki za energię w domu również wzrosną o 163 dolary.

READ  Elon Musk tytułem magazynu TIME Osobą Roku 2021

Z raportu wynika, że ​​przeciętne gospodarstwo domowe w zachodnim Sydney wydaje obecnie około 258 dolarów rocznie, a oczekuje się, że w 2079 roku liczba ta wzrośnie do 421 dolarów.

Oczekuje się, że w ciągu najbliższych 35 lat liczba dni z temperaturami powyżej 35°C podwoi się. Zdjęcie: NCA NewsWire/Jay Gerrard

Dyrektor Komitetu Programu Odporności w Sydney, Sam Kernaghan, powiedział, że skutki gospodarcze rosnących temperatur w zachodniej części Sydney poniosą mieszkańcy, firmy i podatnicy w Sydney i Nowej Południowej Walii.

„Za każdym razem, gdy temperatura osiąga 35 stopni Celsjusza, domy i firmy w zachodnim Sydney tracą pieniądze” – powiedział.

„Gospodarstwa domowe już dziś płacą ponad 650 dolarów dodatkowych kosztów na mieszkańca w wyniku spadku produktywności, kosztów opieki zdrowotnej i kosztów chłodzenia domów.

„Fale upałów sprawiają, że zachodnie Sydney staje się mniej przyjaznym i droższym miejscem do życia, a z biegiem czasu sytuacja będzie się tylko pogarszać”.

Powiedział jednak, że oprócz kosztów ekonomicznych, które dotkną „sektory użyteczności publicznej, budownictwa i logistyki”, istnieją konsekwencje zdrowotne.

„O wiele ważniejsze niż utrata produktywności jest to, że ludzie tracą życie w pracy, na boisku i w swoich domach w Sydney” – powiedział.

„Upał to cichy zabójca Australii, odpowiedzialny za więcej zgonów niż wszystkie inne klęski żywiołowe razem wzięte”.

Aktualne dane agencji rządowej AdaptNSW dotyczące temperatur w zachodnim Sydney są już od 6 do 10 stopni Celsjusza wyższe niż w pozostałej części miasta podczas ekstremalnych upałów.

W styczniu 2020 r. Penrith oficjalnie wzniósł się do najgorętszego miejsca na Ziemi, gdzie temperatura osiągnęła 48,9 stopnia Celsjusza.

Niepokojące jest to, że w wyniku wyrębu zleconego przez Radę Miasta Penrith temperatury w stanie przekroczyły 50°C w Berkshire Park (52°C), Agnes Banks (51,5°C) i Badgerys Creek (50,1°C).