Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Przedstawiamy najbardziej dosłowną konsolę Nintendo DS na świecie

„Co by było, gdyby” to zawsze zabawne pytanie, które można zadać na kanale YouTube Niestandardowy Game BoyOstatnio zastanawiali się, jak wyglądałaby konsola Nintendo DS, gdyby czerpała więcej inspiracji projektowych z Game Boy Advance SP. Uważamy, że Nintendo podjęło słuszną decyzję, ale ciekawe jest, z jakimi innymi wymiarami multiwersu będą się bawić.

Krytycy szybko zapytali, w jaki sposób Nintendo DS, wyposażone w dwa małe ekrany ustawione pionowo, może konkurować z zaawansowaną grafiką 3D Sony PSP i znacznie większym pojedynczym poziomym wyświetlaczem. Jednakże DS Sprzedałby prawie dwa razy więcej jednostek Sony przenośne PlayStation. DS przeszedł wiele zmian na przestrzeni lat, nawet otrzymał wyświetlacz 3D bez okularów w swojej dodatkowej konsoli, ale jego podstawowa konstrukcja pozostała taka sama: dwa nałożone na siebie ekrany z rozgrywką podzieloną na oba.

z klapką GBA SP Niedawno obchodziła swoje 20. urodziny w minione walentynki i wydawało się, że to dobry moment na wypróbowanie jej urządzenia. Gameboy Custom zdecydował się więc zmodyfikować elementy wewnętrzne DS do formatu, który wykorzystywał dwa ekrany GBA SP obok siebie.

Wyjątkowo wilgotny klimat Australii o tej porze roku uniemożliwił zespołowi Gameboy Custom poleganie na drukarce 3D w celu stworzenia obudowy i korpusu tej obudowy, więc większość pracy musieli wykonać ręcznie, zaczynając od pary oferujących GBA SP obudowy, które były przymocowane obok siebie, a następnie je modyfikując. Znacząco zmienia położenie D-pada i przycisków. Zajęło wiele godzin piłowania i szlifowania, aby uzyskać wykończenie, które wyglądało, jakby wypuściło samo Nintendo, ale poziom polerowania tutaj jest imponujący.

Wiele modyfikacji musiało zostać wprowadzonych na płycie głównej DS Lite, aby pomieścić szerszą obudowę, w tym dodanie przedłużeń przewodów, aby gniazda wkładki, regulacja głośności i włącznik zasilania mogły znajdować się bliżej krawędzi niestandardowej konstrukcji. Ale chociaż fajnie jest zobaczyć, jak ten przenośny potwór Frankenstein ożywa, próba grania w jakąkolwiek grę opartą na ekranie dotykowym DS wydaje się sporym wyzwaniem pod względem ergonomii. Na przykład ekran dotykowy na zawiasach zawsze chce się odchylić po dotknięciu palcem lub rysikiem. Może projektanci Nintendo już wiedzieli, co robią z DS, a może po prostu potrzebowaliśmy poszerzyć nasze zastosowanie Modyfikacja DSa.

READ  Darmowe gry PlayStation Plus na październik wyciekły do ​​sieci i wyglądają na uzasadnione