Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Przełącznik Joy-Con Drift można łatwo naprawić za pomocą kartki papieru

(Zdjęcie: Sarah Curves/Unsplash)

Właściciele Nintendo Switch wiedzą, że drążki analogowe w końcu ucierpią z powodu dryfowania, ale jeden początkujący twórca gier twierdzi, że na stałe rozwiązał problem za pomocą kartki papieru.

Projekt Nintendo dla Switch Joy-Cons doprowadził do wydania pozew zbiorowy A prezes firmy Shuntaro Furukawa przeprasza. Dzieje się tak z powodu tak zwanego problemu Joy-Con Drift, w którym drążki analogowe rejestrują dane wejściowe, nawet jeśli nie są dotykane.

Victorstk, który prowadzi kanał YouTube VK, opublikował wczoraj film wyjaśniający, dlaczego wystąpił dryf, zanim wyjaśnił, jak go rozwiązać. Zacznij oglądać od sześciu minut, aby zobaczyć, jak działa poprawka:

Jak pokazuje powyższy film, najtrudniejszą częścią tej naprawy jest rozebranie Joy-Con, aby zmieścić w środku kawałek papieru. Wszystko, co robi papier, to wywieranie większego nacisku na elementy wewnętrzne. Jak wyjaśnia Victorstk, dryf występuje, ponieważ metalowe płytki u podstawy każdego drążka poluzowują się, więc metalowe widelce używane do nacinania wkładki tracą kontakt z klockami, co powoduje brak dokładności i dryfu.

Kawałek papieru lub część wizytówki o grubości około 1 mm zapobiega poluzowaniu się metalowych blaszek, co rozwiązuje problem. W doświadczeniu Victorstka w dodawaniu papieru do obu Joy-Conów poprawka jest stała. Sugeruje również, że Nintendo może łatwo rozwiązać problem w momencie produkcji, dodając kolejną śrubę lub modyfikując plastikową obudowę Joy-Con, aby dodać ten sam dodatkowy nacisk, co kawałek papieru.

Właściciele Switch Lite z przyjemnością usłyszą, że naprawa papieru działa również z ich drążkami analogowymi, chociaż odblokowanie Switch Lite jest nieco trudne. A jeśli zdecydujesz się wypróbować tę poprawkę samodzielnie, pamiętaj, że spowoduje to unieważnienie gwarancji w Nintendo (zakładając, że Twój Switch jest nadal objęty gwarancją). Możemy mieć tylko nadzieję, że Nintendo poprawiło projekt nadchodzącego przełącznika OLED, w przeciwnym razie w końcu odblokujemy również te Joy-Cons.

READ  Nowy aluminiowy głośnik BT firmy Bang & Olufsen jest przeznaczony do użytku na zewnątrz