Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Przewidywania Jose Mourinho już się spełniły i Liverpool musi wziąć pod uwagę spadkobiercę Jurgena Kloppa

Przewidywania Jose Mourinho już się spełniły i Liverpool musi wziąć pod uwagę spadkobiercę Jurgena Kloppa

GusH Przewidywania Mourinho, że Xabi Alonso zostanie czołowym menadżerem, spełniły się. Pięć lat temu Mourinho dostrzegł potencjał w byłym pomocniku Liverpoolu.

Alonso rozpoczął swoją karierę trenerską w drużynie Realu Madryt do lat 14 w 2018 roku, zdobywając odznaki UEFA. Następnie zaczął zarządzać drugą drużyną Realu Sociedad i poprowadził ją do awansu z trzeciej ligi.

W październiku 2022 roku objął stanowisko w Bayerze Leverkusen, gdy zespół znajdował się w strefie spadkowej i poprowadził go na szóste miejsce. Teraz walczą o tytuł mistrza ligi niemieckiej, nie tracąc w tym sezonie ani jednego meczu ligowego.

Czytaj więcej: Mniej znany członek sztabu Jurgena Kloppa podarował Liverpoolowi idealny prezent na pożegnanie

Czytaj więcej: Xabi Alonso jest na dobrej drodze do pozyskania Jurgena Kloppa, a Liverpool nie może go ignorować, jak oczekiwano, w pierwszym sezonie

Mourinho powiedział w 2019 roku: Wolę jedenaście„W przypadku Xabiego Alonso zawsze widać, że jest tam trener. Podobnie jak ja, jego ojciec był zawodnikiem. Dorastał z ojcem, który był zawodnikiem, a potem trenerem, a potem stał się zawodnikiem, oczywiście znacznie lepiej”. .” Niż byłem kiedyś.

Dodał: „Jego wiedza na temat gry była bardzo duża, a potem grał w Hiszpanii, Anglii i Niemczech i był przez niego trenowany [Pep] Guardiola w Bayernie, sam w Realu Madryt [Carlo] Ancelotti w Realu Madryt i [Rafa] Beniteza w Liverpoolu. Jeśli więc wszystko złożyć w jedną całość, powiedziałbym, że Xavi ma warunki, aby być bardzo dobrym trenerem.

Alonso i Mourinho starli się w półfinale Ligi Europy w zeszłym sezonie, a Roma pokonała w obu meczach Leverkusen 1:0. Alonso przed meczem nie miał nic poza pochwałami dla swojego byłego trenera Realu Madryt, szczególnie podkreślając doskonałe umiejętności komunikacyjne Mourinho.

READ  Nathan Buckley, Aleister Clarkson, David Teague, AFL 360 dyskusja, kontrakty, Collingwood, Hawthorne, Carleton, esej