Puchar Francji: Marsylia pokonuje Montpellier w rzutach karnych i awansuje do ćwierćfinału Pucharu

Dimitri Payet posłał Dimitriego Bertauda w niewłaściwy sposób, gdy Marsylia pokonała Montpellier 5-4 w rzutach karnych, aby dotrzeć do ćwierćfinału Pucharu Francji.

Gol Payeta po cichu przypieczętował zwycięstwo w 10-krotnym zdobyciu pucharu w Marsylii po meczu zakończonym 1:1 na Stade Velodrome.

Marsylia objęła prowadzenie, gdy polski napastnik Arkadiusz Milik trafił na prawą flankę po panice w polu karnym w 74. minucie.

Był to jego piąty gol w trzech meczach w rozgrywkach i powitalny gol po zaledwie jednym ligowym golu w 11 meczach.

Ale słaba obrona pozwoliła Montpellierowi wyrównać chwilę później, kiedy obrońca Doug Coleta Carr nie zdołał zbić wysokiej piłki i ukradł przed nim 19-letniego kongijskiego napastnika Benny’ego Makwana, który pokonał bramkarza Pau Lopeza.

Payet trafił w poprzeczkę rzutem wolnym pod koniec pierwszej połowy i chwilę później trafił piłkę, ale Bertaud dwukrotnie sprytnie obronił pod koniec dnia.

Marsylia nie zdobyła tytułu od 1989 roku i od tego czasu przegrała w czterech finałach.

Wcześniej Versailles sprawił niespodziankę, wygrywając 1:0 z liderami drugiego rzędu Tuluzą.

Dziesiątki fanów Wersalu, którzy przybyli na południe spoza Paryża przez 670 kilometrów (415 mil), cieszyli się na końcowym gwizdku, podobnie jak rezerwowi, którzy rzucili się z ławki, by uściskać swoich kolegów z drużyny.

Toulouse przez większość meczu rozegrała 10 zawodników po tym, jak napastnik Steve Mfoy został wyrzucony z boiska w 22. minucie, a goście w końcu skorzystali, gdy napastnik Kapetbavan Djoko posłał niskie dośrodkowanie w 79. minucie.

Wersal przetrwał sześć minut przerwy, a posiadacze pucharów mogli zmierzyć się z Paris Saint-Germain, które w poniedziałek gościło Niceę. Paris Saint-Germain prowadzi w lidze francuskiej, a Nicea jest druga.

Druga liga Bastia wygrała 5-3 w rzutach karnych w pierwszej lidze, Reims. To był piękny moment dla urodzonego w Bastii Benjamina Santelli, kiedy strzelił zwycięskiego rzutu karnego po zakończonym meczu 1:1.

READ  Matildas upada po spektakularnym zwycięstwie

19-letni napastnik Hugo Eketek dał Reimsowi prowadzenie na 38. miejscu z dziewiątym golem w sezonie.

Sebastien Salles-Lamong wyrównał w 71. minucie dla Bastii, która zdobyła puchar w 1981 roku i przegrała finał w 2002 roku, ale teraz walczy u stóp drugiej ligi.

Reims zdobył puchar dwukrotnie, ale nie od 1958, kiedy Just Fontaine prowadził atak. Fontaine przeszedł do historii futbolu, a jego 13. gol na 58. Pucharze Świata pozostał rekordem turniejowym.

Nancy, która zajmuje ostatnie miejsce w drugiej lidze, przegrała u siebie 2:0 ze swoim drugoligowym rywalem, Amiensem.

W niedzielnych meczach Saint-Etienne zmierzy się z sześciokrotnym zwycięzcą czwartego rzędu Bergerac i poprowadzi Lensa Monaco w rozgrywkach pierwszej klasy.