Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Queensland spieszy się, aby zebrać nowe miejsca ekspozycji na COVID po pozytywnym przypadku z Sydney

Queensland jest „zagrożony” nowymi przypadkami COVID-19 po tym, jak mężczyzna z Sydney zignorował nakazy kwarantanny, pojechał do stanu i spędził wiele dni w społeczności.

Uważa się, że mężczyzna jest źródłem infekcji stewardesy Qantas, która w piątek uzyskała pozytywny wynik testu. Co doprowadziło do izolacji pasażerów podczas sześciu lotów regionalnych.

Stewardes uzyskał pozytywny wynik testu w NSW 12 lipca i będzie liczony według numerów tego stanu, ale podczas infekcji udał się do Queensland.

Władze twierdzą, że został powiadomiony o negatywnym wyniku, pomimo pozytywnych testów, ale pełniący obowiązki premiera Stephen Miles powiedział, że i tak powinien być w izolacji.

„Szczegóły tego, co wydarzyło się od tego czasu, są nieco skomplikowane” – powiedział.

„Wydaje się, że od tego czasu, 12 lipca, [he] Powinien być w odosobnieniu, a ponieważ [he] byli w Sydney [he] Powinno być zamknięte.

„Wydaje się również, że we wstępnym zgłoszeniu wystąpił błąd laboratoryjny [his] Wyniki testu.”

Władze zdrowia uważają, że mężczyzna jest odpowiedzialny za zarażenie gospodarza Brisbane szczepem Delta.

“[He] Leć z Sydney do Balliny 14 lipca lotem VA 1139.”

“[He was] Został on następnie odebrany z lotniska Ballina przez stewardesę, którą pozytywnie zameldowaliśmy w Queensland w piątek.

„Odebrałem tego pasażera z Balliny i przywiozłem go z powrotem do Queensland.

„Wygląda więc na to, że stewardesa, o której pisaliśmy w piątek, zaraziła się COVID-em [person].

New South Wales Health prześledzi kontakty innych podróżnych podczas tego lotu do Balliny.

Dr Jeremy McNulty z New South Wales Health powiedział, że mężczyzna został przetestowany po zidentyfikowaniu narażenia w miejscu pracy.

„Poinformowano go, że był w bliskim kontakcie z izolacją przez 14 dni, niezależnie od wyniku testu” – powiedział dr McNulty.

„Rozumiemy, że otrzymał wynik badania, który został błędnie dostarczony przez prywatne laboratorium, informując go, że jest ujemny, ale to nie zmienia faktu, że musiał izolować przez 14 dni.

Stwierdził, że od 10 lipca jest w izolacji, ale wiemy, że to nieprawda.

„Jesteśmy zaniepokojeni charakterem i zakresem narażenia podczas lotu oraz w społeczności, zarówno w Nowej Południowej Walii, jak i Queensland”.

Miejsce na odtwarzanie lub pauzę, M dla wyciszenia, strzałki w lewo i w prawo do wyszukiwania, strzałki w górę iw dół do regulacji głośności.

Odtwórz wideo.  Czas trwania: 3 minuty 59 sekund

Jakie są warianty Delta i Delta Plus COVID-19?

„Zagrożenia na parkingach Queensland”

Oznacza to, że loty w dniach 12-13 lipca do Gladstone, Longreach i Hervey Bay nie stanowią już problemu, powiedziała dyrektor ds. zdrowia dr Janet Young.

„Każdy, kto został poproszony o poddanie się kwarantannie podczas tych lotów, bardzo dziękuję za współpracę… Możesz teraz opuścić kwarantannę” – powiedziała.

„To nie znaczy, że nie ma niebezpieczeństwa we wszystkich częściach stanu, ponieważ 14 lipca jest już trochę, a ludzie mogli być w Brisbane lub Gold Coast, [and] Wchodzi w kontakt z jedną z tych dwóch osób, zostaje zarażony, a następnie wraca do domu w dowolnym miejscu w Queensland.

„Więc niebezpieczeństwo jest w całym Queensland.

„Pytam każdego w Brisbane lub Gold Coast z jakimikolwiek objawami, ważne jest, aby się zgłosić, ponieważ nie jestem pewien, gdzie byli ci dwaj ludzie, gdy byli zarażeni”.

Tymczasem Queensland odnotowało pięć nowych przypadków koronawirusa w ciągu nocy, wszyscy zagraniczni podróżnicy wykryli w hotelowej kwarantannie.

Policyjny protest „wycofania się” przeciwko blokadzie

Zastępca komisarza Steve Golchowski powiedział wczoraj, że 64 pojazdy zawróciły na granicy, a dwie osoby zabrano na hotelową kwarantannę.

Jedna osoba została również ukarana grzywną w wysokości 1300 dolarów za próbę opuszczenia hotelowej kwarantanny poprzez ucieczkę z pożaru.

Zastępca komisarza Golchowski powiedział, że policja wciąż dokonuje przeglądu Wczoraj w Brisbane odbyła się demonstracja przeciwko blokadzie.

„Obecnie sprawdzamy to, aby sprawdzić, czy potrzebne są dalsze działania”.

Zdjęcie z drona nad Brisbane pokazuje tysiące ludzi na ulicach.
Policja z Queensland szacuje, że 7500 osób wzięło udział w demonstracji „Wolność” w Brisbane.(

W zestawie: Cristabel Migliorini / TMX

)

„Ale ogólnie rzecz biorąc, było to bardzo spokojne spotkanie, ludzie byli dość posłuszni, chociaż niektórzy ludzie nie nosili masek, co omówimy”.

Tymczasem Premier Queensland Anastasia Balachchuk jest na kwarantannie hotelowej po powrocie do domu z Tokio, Jej zespół z powodzeniem zorganizował Igrzyska Olimpijskie 2032.

Pobierz formularz…

READ  Studium demograficzne i gospodarcze Polski 2021: Świętując Mistrzostwa UE na rzecz Wzrostu w 2019 r., Polska doświadczyła poważnych spadków gospodarczych w 2020 r. - perspektywy do 2025 r.