Rafael Nadal rozbił się w meczu otwarcia sezonu, podczas gdy Swatic leciał przez United Cup

Rafael Nadal przegrał mecz otwarcia sezonu w sobotę w odliczaniu do obrony tytułu Australian Open, ale numer jeden kobiet na świecie Ija Switek płynął po zwycięstwo w United Cup.

Nadal, który również był poniżej normy w kończących sezon finałach ATP w listopadzie, rozbił się z Brytyjczykiem nr 14, Cameronem Norrie 3-6, 6-3, 6-4 w mieszanym turnieju drużynowym w Sydney.

22-krotny mistrz Wielkiego Szlema ucierpiał z powodu pierwszego podania, wygrywając tylko 58 procent, co ostatecznie kosztowało go pierwszą porażkę z Nuri w ich piątym spotkaniu.

Przeczytaj także: Nowy tata Nadal nie jest zainteresowany grą nr 1

„To absolutnie szalone, nigdy wcześniej nie wygrałem seta (przeciwko niemu), więc najpierw chciałem to zrobić i musiałem być bardzo cierpliwy” – powiedział Nouri po dwugodzinnej i 44-minutowej bitwie na Ken Rosewall Arena .

„To był świetny fizyczny mecz i trudno było to przeboleć i ostatecznie go pokonać. Pokonał mnie z łatwością kilka ostatnich razy”.

W pierwszych meczach niewiele ich dzieliło, a pierwszy break point pojawił się w szóstej grze Nadala, ale Norrie obronił pół woleja.

Nieustająca presja Nadala zapewniła mu drugą szansę i tym razem Hiszpan numer dwa na świecie przekształcił się zaciekłym forhendem, po czym metodycznie zakończył seta w 52 minuty.

Ale jego słaby pierwszy serwis był problemem i został złamany, tracąc 4: 2 w drugim secie. Obronił dwa sety, ale Nouri zdobył trzeciego po serwisie, aby wyrównać w jednym secie.

Nadal strzelał podwójne błędy jeden po drugim, aby otworzyć trzeciego seta, a kiedy odzyskał równowagę, jego serwis ponownie go opuścił w piątej grze, kiedy został złamany, a 36-latek nie mógł znaleźć drogi plecy.

W Brisbane Świątek znakomicie wystartowała dla Polski, pokonując Kazachstan Julię Putincewą 6:1, 6:3.

Przełamała trzy razy w pierwszym secie i dwukrotnie w drugim, by całkowicie przytłoczyć rywalkę w zaledwie 64 minuty.

READ  2022 Barcelona F1 Dzień testowy 1 - Środa Czasy okrążeń 12:00

– Jestem bardzo zadowolony ze swojego występu – pierwsze mecze sezonu zawsze są zardzewiałe, więc cieszę się, bo w ważnych momentach byłem bardzo spokojny – powiedział Świątek.

„Czuję, że reprezentowanie Polski jest zawsze czymś wyjątkowym. Jestem gotów bardziej się skoncentrować, ponieważ kiedy wychodzę na boisko, dostaję gęsiej skórki.

„Trudno jest grać dobrze, kiedy jest się tak emocjonalnym, ale muszę się do tego przyzwyczaić i jestem naprawdę dumny, że reprezentuję swój kraj. Czuję, że to naprawdę inspirujący turniej”.

Również w Sydney, były numer dwa na świecie, Alexander Zverev, został wyeliminowany w swoim pierwszym meczu ATP od czasu, gdy zerwał więzadła w stawie skokowym podczas półfinału French Open przeciwko Nadalowi w czerwcu.

Dwukrotny mistrz ATP Finals popełnił osiem podwójnych błędów w przegranej 6:4, 6:2 z rozstawionym z 81. miejscem Jiri Lechką.

Następnie kolega z Niemiec, Jules Niemeyer, przegrał z Marie Bouzkovą 6:2, 7:5, dając Czechom prowadzenie 2:0.

Oczywiście mistrz olimpijski Zverev, który przed kontuzją spadł na 12. miejsce na świecie z rekordu w karierze, wciąż miał problemy.

W pierwszym secie obronił przerwę przy 2:3, ale podwójny błąd przy 4:5 dał Czechowi seta i wykorzystał okazję, wykorzystując piłkę głową.

Gdy jego serwis nie został złapany, Zverev został przełamany i stracił 3: 1 w drugim secie i nigdy się nie pozbierał.

„Udało mi się pokazać w decydujących momentach. Wszystkie doświadczenia z zeszłego roku, przegrywanie z dobrymi zawodnikami, dały mi pewność siebie, by grać przeciwko takiemu zawodnikowi jak on” – powiedziała 21-letnia Łęczka.

Tymczasem Brazylia objęła prowadzenie 2:0 nad Norwegią, a Beatriz Haddad-Maia i Felipe Melegeni Alves wygrali w dwóch setach.