Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Recenzja Apple iPad Air (5. generacji)

reguła wyboru

Wydanie piątej generacji iPada Air oznacza, że ​​nie musisz już „przechodzić na Pro”, aby uzyskać chip Apple M1 uber, używany w linii iPad Pro i MacBook Air. Najnowszy iPad Air jest również wyposażony w kilka innych ważnych ulepszeń, które zmniejszają różnicę między nim a modelami Pro. W połączeniu z chipem M1, połączenie znacznie ulepszonego przedniego aparatu, 5G LTE i szybszego portu USB-C zapewnia większości ludzi wszystko, czego potrzebują, aby ominąć standardowy iPad i zetknąć się z profesjonalistami.

Cena: od $929
Kontakt: apple.com

iPad Air może korzystać z tej samej klawiatury Apple Magic, co 11-calowy iPad Pro

Co sprawia, że ​​iPad Air jest wyjątkowy?

Wypróbowaliśmy iPada Air piątej generacji firmy Apple i stwierdziliśmy, że jest to ogromny skok w stosunku do standardowego iPada. Jest teraz znacznie bliżej mocy i funkcji do obecnego 11-calowego iPada Pro (3. generacji), chociaż wyświetlacz „Liquid Retina” iPada Air wciąż ma 10,9 cala (2360 x 1640 pikseli), w porównaniu z 11-calowym. – calowy (2388 x 1668 pikseli) ekran iPada Pro.

Ile dodatkowej prędkości przynosi M1 do stołu? Apple twierdzi, że w porównaniu do poprzedniego iPada Air (4. generacji), ośmiordzeniowy procesor układu M1 jest nawet o 60% szybszy, a ośmiordzeniowy układ graficzny jest dwa razy szybszy. Dostępny jest również 16-rdzeniowy, 16-rdzeniowy silnik Neural Engine nowej generacji, który obsługuje uczenie maszynowe, które obsługuje większość zaawansowanych funkcji 3D i AR (rzeczywistość rozszerzona) iPada.

Daje to siłę na profesjonalnym poziomie do nieprofesjonalnej kreatywności i zabawy

Wszystko to daje dobry wzrost szybkości działania iPada w porównaniu do poprzedniej wersji i na standardowym iPadzie. Zapewnia to moc iPada Pro dla osób nieprofesjonalnych, aby mogli być kreatywni i dobrze się bawić.

Dodatkowa moc przetwarzania działa za kulisami, aby wszystko działo się szybko (co sprawia, że ​​iPad Air jest niezwykle responsywny) i zapewnia płynne funkcje, takie jak pismo odręczne i grafika.

READ  Camille Miceli pomaga Pucci odzyskać miejsce jako nowy dyrektor kreatywny włoskiego domu mody

Efekt będzie również widoczny zwłaszcza w aplikacjach zoptymalizowanych pod kątem chipa M1, chociaż w tej dziedzinie zewnętrzni programiści wciąż mają wiele do zrobienia, aby ulepszyć swoje aplikacje, zarówno pod kątem produktywności, jak i gier na wysokim poziomie.

Apple iPad Air z USB C

Pojedynczy port USB-C umożliwia dwukrotnie szybsze podłączenie do szerokiej gamy urządzeń zewnętrznych, takich jak dyski SSD

szybsze połączenie

Zaktualizowana łączność iPada Air obejmuje teraz sieć komórkową 5G, a port USB-C podwaja prędkość poprzedniego modelu — teraz USB 3.2 Gen2, o przepustowości do 10 gigabitów na sekundę (Gbps).

Inteligentne złącze do klawiatur znajduje się na dolnej krawędzi, gdy jest trzymane pionowo, a czytnik linii papilarnych Touch ID znajduje się na górze.

iPad Air współpracuje z opcjonalnym Apple Pencil drugiej generacji (199 USD), który łączy się i ładuje, gdy jest magnetycznie przymocowany do krawędzi tabletu, i wykorzystuje tę samą klawiaturę Magic (499 USD), zaprojektowaną dla 11-calowego iPada Pro. Możesz też wybrać klawiaturę Smart Folio (269 USD) lub Smart Folio Cover (109 USD).

najlepszy aparat

Przedni aparat został znacznie ulepszony z poprzedniego aparatu Air 7 MP (megapikseli) do ultraszerokokątnego aparatu 12 MP (megapikseli) z Center Stage, który porusza się automatycznie, aby umożliwić Ci oglądanie podczas rozmów wideo lub prezentacji (z dostępem Air, wszystkie urządzenia iPad In-Line ma teraz tę funkcję).

Szerokokątny aparat 12 MP z tyłu iPada Air nagrywa wideo 4K, tak jak poprzednio, ale teraz z rozszerzonym zakresem dynamiki wideo do 30 klatek na sekundę (klatki na sekundę).

Porównanie Air i Pro

Tak więc, gdy chip M1 w Air zmniejsza różnicę w wydajności, możesz się zastanawiać, czego nie ma 11-calowy model Pro – i czy tego potrzebujesz?

11-calowy Pro otrzymuje znacznie szybszy port USB-C (40 Gb/s Thunderbolt / USB 4); Technologia wyświetlania ProMotion (adaptacyjna częstotliwość odświeżania do 120 Hz; ultraszerokokątny aparat tylny 10 MP; 2-krotny zoom optyczny; jasność większa o 100 nitów (do 600 nitów); kilka dodatkowych pikseli; nagrywanie stereo; cztery głośniki; tryb portretowy Face ID, skaner LiDAR , a także więcej opcji pamięci wewnętrznej (do 2 TB).

iPad Air piątej generacji przewyższa standardowego iPada. Jest w obszarze pro, ale po niższych kosztach

Dla niektórych osób to wystarczy, aby wydać dodatkowe 300 USD różnicy w cenie na Pro. To jest obecny model Pro. Spodziewaj się, że następna generacja modeli Pro, po wydaniu, ponownie powiększy lukę – i prawdopodobnie cenę.

READ  Cypher otrzymuje znaczną poprawę w patchu „Valorant” 5.10.0

Tymczasem iPad Air piątej generacji zapewnia większości ludzi wszystko, czego potrzebują, aby ominąć standardowego iPada i zetknąć się z profesjonalistami, ale przy niższych kosztach.

Air zaczyna się od 929 USD za wersję Wi-Fi 64 GB (gigabajtów) lub 1159 USD za wersję 256 GB. Dodanie sieci komórkowej 5G do dowolnego modelu to dodatkowe 230 USD. Występuje w pięciu kolorach: gwiezdnej szarości, gwieździstym, różowym, fioletowym i niebieskim.