Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Riot Games pozywa Moontona o plagiat – Pandaily

Riot Games pozywa Moontona o plagiat – Pandaily

Twoja przeglądarka nie obsługuje dźwięku HTML5

Riot Games, kalifornijski twórca gier, złożył pozew przeciwko Shanghai Moonton Technology Co., Ltd. związany z ByteDance za tak zwane „rażące kopiowanie” mobilnej wersji Wild Rift, Reuters zgłoszone we wtorek.

W pozwie złożonym w poniedziałek w sądzie federalnym w Los Angeles Riot twierdził, że Moonton wykorzystał strategię kopiowania do opracowania i sprzedaży gry mobilnej „Mobile Legends: Bang Bang”, wykorzystując treści i materiały promocyjne z serii League of Legends. Riot uważa, że ​​takie działania naruszają jego prawa autorskie.

Riot powiedział w swoim oświadczeniu, że pozew był spowodowany trwającym od kilku lat plagiatem Moontona. Zgodnie z pozwem Moonton zaczął kopiować League of Legends do swoich gier mobilnych już w 2015 roku.

Riot złożył pozew w tym samym sądzie w 2017 roku, twierdząc, że Mobile Legends: Bang Bang i inne gry Moonton skopiowały League of Legends. Moonton odpowiedział, że Mobile Legends: Bang Bang to całkowicie niezależna i stworzona przez siebie gra z niezależnymi prawami własności intelektualnej. W tym samym roku sąd oddalił sprawę, uzasadniając, że postępowanie sądowe powinno toczyć się w Chinach.

Założona w 2014 roku firma Moonton skupiła się na badaniach, rozwoju i globalnej dystrybucji gier. Siedziba firmy znajduje się w Szanghaju, a filie znajdują się w Indonezji, Singapurze i Hongkongu. 22 marca 2021 r. dyrektor generalny firmy, Yuan Jing, wystosował list do wszystkich pracowników, informując, że Moonton osiągnął porozumienie w sprawie strategicznego przejęcia z ByteDance.

Zobacz też: Bądź cierpliwy, bądź zróżnicowany: droga gry mobilnej do legendy branży

Mobile Legends: Bang Bang to gra mobilna dla wielu graczy online (MOBA) opracowana i dystrybuowana przez Moonton. Gra została wydana na całym świecie na Androida 14 lipca 2016 r., a na urządzenia z systemem iOS 9 listopada 2016 r. W grze gracze rywalizują w ponad 135 krajach, używając 19 języków na tym samym etapie. Obecnie grę pobrano ponad 500 milionów razy ze sklepu Google Play.

READ  Jak pokonać trenera latającej siłowni Pokemon GO