Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Recenzja Microsoft Surface Laptop 4: Windows 10 taki, jaki powinien być | Usługa Microsoft

Elegancki i stylowy Surface Laptop firmy Microsoft powraca do czwartej generacji z większą wydajnością i większym chipsetem.

Surface Laptop 4 jest dostępny z 13,5-calowym lub 15-calowym ekranem i zaczyna się od 999 GBP w Wielkiej Brytanii, 999 USD w USA lub 1599 USD w Australii. Laptop Surface Go Jako główny notebook Microsoft klasy premium konkuruje z podobną ceną Dell XPS 13 A Apple MacBook Air, między innymi.

Bardzo niewiele zmieniło się na zewnątrz, co odpowiada wymiarom, wadze, doborowi portów i konstrukcji 2020 Surface Laptop 3. Testowany tutaj z ekranem o przekątnej 13,5 cala, nadal wygląda stylowo dzięki aluminiowej obudowie, tkaninie Alcantara lub aluminiowej powierzchni oraz jasnemu i wyraźnemu ekranowi dotykowemu.

Laptop 4 o przekątnej 13,5 cala z czarną aluminiową powierzchnią wygląda i czuje się równie dobrze w stosunku do ceny, dzięki gładkiej metalicznej powierzchni i dobrej klawiaturze. Zdjęcie: Samuel Gibbs/The Guardian

Klawiatura jest doskonała, a duży gładzik jest płynny i precyzyjny. Głośniki są głośne i wyraźne z rozsądnym basem jak na laptopa, a kamera internetowa 720p i mikrofony są lepsze niż większość rozmów wideo.

Notebook 4 ma również fajną funkcję rozpoznawania twarzy Windows Hello firmy Microsoft do logowania Okna 10Jest to szybki i płynny sposób na odblokowanie laptopa.

Sprecyzować

  • Ekran: 13,5-calowy ekran LCD 2256 x 1504 (201 ppi)

  • Uzdrowiciel: AMD Ryzen 5 4680U lub Intel Core i5 lub i7 (11. generacji)

  • BARAN: 8, 16 lub 32 GB

  • przechowywanie: 256 lub 512 GB lub 1 TB

  • System operacyjny: Dom z systemem Windows 10

  • aparat fotograficzny: 720P z przodu, Windows Hello

  • Dostawa: wifi 6 (topór), Bluetooth 5, USB-A, USB-C, słuchawki, Surface Connect

  • Wymiary: 308 x 223 x 14,5 mm

  • Waga: 1265 lub 1288 g

Stała prędkość i żywotność baterii

Recenzja laptopa Microsoft Surface 4
Notebook 4 ma port USB-C, port USB-A i port słuchawkowy 3,5 mm z jednej strony oraz port Surface Connect z drugiej. Do zasilania można używać zarówno Surface Connect, jak i portu USB-C. Zdjęcie: Samuel Gibbs/The Guardian

Wewnętrzne elementy notebooka 4 uległy znacznej poprawie. Po raz pierwszy Microsoft udostępnił procesory AMD Ryzen 5 w swoim 13,5-calowym laptopie wraz ze znacznie ulepszonymi chipsetami Intel Core i5 i i7 11. generacji. Zintegrowana grafika Xe.

Obie opcje chipów są szybsze niż wychodzące procesory Intel 10. generacji, szczególnie na froncie graficznym. Nadal nie będą w stanie pokonać urządzeń z dyskretnymi kartami graficznymi, takich jak laptopy do gier, ale będą w stanie obsługiwać kreatywne aplikacje lepiej niż modele, które zastępują.

13,5-calowy laptop testowany z procesorem Core i5, 8 GB pamięci RAM i 512 GB pamięci masowej, który był o około 10-15% szybszy w testach porównawczych niż w testach porównawczych. Model, który zastępuje. Wydajność była więc całkiem dobra jak na zwykły komputer, chociaż zalecane ustawienia zasilania podczas pracy na baterii powodowały, że urządzenie spowalniało podczas edycji zdjęć. Podniesienie poziomu wydajności do „najlepszej” lub „maksymalnej” sprawiło, że maszyna jest znacznie szybsza kosztem żywotności baterii.

Laptop był bardzo cichy, a fani nawet nie słyszeli podczas dość złożonej edycji zdjęć, stając się zauważalne tylko wtedy, gdy laptop ładował się szybko lub robił wiele aktualizacji i synchronizował pliki przy pierwszej konfiguracji.

Żywotność baterii była jednak nieco późniejsza niż w przypadku liderów klasowych, jednak trwała osiem godzin w ciągu dnia pracy, ale niewiele więcej. Była to jasność ustawiona na 70% z zalecanymi ustawieniami baterii, przy użyciu Chrome, Windows Mail, Evernote, NextGen Reader, Typora i kilku otwartych aplikacji do przesyłania wiadomości, a także edycji zdjęć w Affinity Photo.

Z perspektywy Apple MacBook Air Mac Działa dwukrotnie dłużej na baterii battery Z większą wydajnością.

Recenzja laptopa Microsoft Surface 4
Notebook 4 jest w pełni naładowany za pomocą zasilacza 65 W dostarczonego z Surface Connect w 1 godzinę 36 minut, osiągając 80% w godzinę, nawet przy lekkim użytkowaniu. Zdjęcie: Samuel Gibbs/The Guardian

Zrównoważony rozwój

Firma Microsoft nie zapewnia oczekiwanej żywotności baterii laptopa 4. Podobne baterie zwykle wystarczają na ponad 500 pełnych cykli ładowania, zachowując co najmniej 80% swojej pierwotnej pojemności. Ogólnie rzecz biorąc, laptop można naprawić za opłatą serwisową pogwarancyjną w wysokości . 474 zł Opłata za wymianę baterii wynosi 380,40 GBP.

Pamięć SSD jest wymienna, ale firma Microsoft twierdzi, że powinna być tylko wykonane przez techników. Laptop nie zawiera żadnych materiałów pochodzących z recyklingu, ale Microsoft działa programy recyklingu W przypadku starych maszyn opublikuj Raport zrównoważonego rozwoju firmy i upaść Wpływ na środowisko każdego produktu.

Okna 10

Recenzja laptopa Microsoft Surface 4
Kamera do rozpoznawania twarzy Windows Hello jest szybka i wygodna, odblokowując system Windows zaraz po otwarciu pokrywy. Zdjęcie: Samuel Gibbs/The Guardian

Surface Laptop 4 standardowo obsługuje system Windows 10 Home, ale jest dostępny jako oddzielna wersja „biznesowa” z systemem Windows 10 Pro.

Urządzenia Surface firmy Microsoft zawsze były demonstracjami tego, jak zbudowano system Windows 10, również przez ludzi, którzy piszą oprogramowanie.

W przeciwieństwie do wielu komputerów z systemem Windows, nie zawiera wielu bezpłatnych wersji próbnych oprogramowania antywirusowego i innego potencjalnie niechcianego oprogramowania, które często może powodować problemy, a zamiast tego opiera się na potężnych systemach bezpieczeństwa wbudowanych w system Windows. Jedynym wyjątkiem jest demo Microsoft Office.

Poza tym Windows 10 Home działał płynnie i bezproblemowo na Surface Laptop 4 przez cały okres testowy.

Cena £

13,5-calowy laptop Microsoft Surface 4 zaczyna się od £999/999 USD/1599 dolarów australijskich Z AMD Ryzen 5, 8 GB pamięci RAM i 256 GB pamięci.

Recenzowany laptop kosztuje 1269 funtów z procesorem Intel Core i5, 8 GB pamięci RAM i 512 GB pamięci.

Wersje z procesorami Intel Core i7 zaczynają się od 1649 GBP z 16 GB pamięci RAM i 512 GB pamięci masowej, a do 2299 GBP z 32 GB pamięci RAM i 1 TB pamięci.

Dla porównania, Dell XPS 13 zaczyna się od £949A MacBook Air od Apple zacząć w £999 MacBook Pro zaczyna się za 1299 zł.

Reguła

Surface Laptop 4 to kolejny wysokiej klasy laptop z systemem Windows 10 firmy Microsoft.

Czuje się świetnie, nadal wyróżnia się w tłumie i – co najważniejsze – działa naprawdę dobrze: szybko, cicho i bez kłopotów ze śmieciowym oprogramowaniem (z wyjątkiem Office), które często zbijają konkurencję z Windowsa.

Jest szybszy niż model zeszłoroczny i ma dwukrotnie większą pamięć masową w tej samej cenie. Ale można to zrobić za pomocą większej liczby portów USB-C, czytnika kart SD i Thunderbolt 4, co jest powszechne wśród konkurentów w tej cenie.

Największą stratą jest żywotność baterii. Trwanie co najmniej ośmiu godzin dziennie jest w porządku, ale pozostawione w kurzu przez Apple MacBook Air 2020, który działa dwa razy szybciej i jest również szybszy.

Wciąż kupuję Surface Laptop 4 na wielu innych laptopach z Windowsem 10, ale poziom został podniesiony przez Apple i wszyscy starają się nadrobić zaległości.

Pozytywy: Świetna klawiatura, dobry panel sterowania, wybór Alcantary lub aluminium, porty USB-A i USB-C, świetny ekran, Windows Hello, cicha praca, wybór chipów AMD lub Intel, brak preinstalowanego oprogramowania typu bloatware.

Negatywy: Brak czytnika kart SD, brak Thunderbolt 3/4, tylko jeden port USB-C, żywotność baterii nigdzie w pobliżu lidera w swojej klasie, brak aktualizacji projektu w stosunku do poprzednika.

Recenzja laptopa Microsoft Surface 4
Elegancka aluminiowa pokrywa i kwadratowe krawędzie nadal wyróżniają się z tłumu, nawet jeśli wyglądają jak poprzednie generacje laptopów Surface. Zdjęcie: Samuel Gibbs/The Guardian

Inne recenzje

READ  Logitech Litra Practical Glow: łatwa w użyciu lampka do selfie