Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Recenzja Scream 5: Kilka przerażeń w najnowszym wpisie na temat serii horrorów

Znany ze swoich meta-żartów o horrorach, a nie z rozlewu krwi, Scream powraca po raz pierwszy od dekady.

Czy kiedykolwiek słyszałeś o „requelu”?

Podobno jest to coś pomiędzy restartem a sequelem – i tyle Krzyk 5 (pomimo faktu, że film z 2022 roku ma oficjalnie tytuł Krzyk, będziemy odnosić się do tego jako Krzyk 5 dla jasności) jest. Niezupełnie restart, ponieważ jest osadzony na tej samej osi czasu, co oryginalna seria i nie do końca kontynuacja, ponieważ koncentruje się na nowej generacji postaci, ale stara gwardia wciąż jest w pobliżu.

Minęło 10 lat, odkąd ostatnia instalacja Scream i powracający Neve Campbell, Courteney Cox i David Arquette dołączyli do obsady młodych ludzi, w tym Melissy Barrery, Masona Goodinga, Jenny Ortegi, Jacka Quaida, Dylana Minnette i Jasmin Savoy-Brown.

W ciągu ćwierćwiecza, odkąd Billy Loomis i Stu Macher podzielili swoich kolegów z klasy, było wielu naśladowców Ghostface, a inny sieje spustoszenie w Woodsboro. A ktokolwiek kryje się za maską, celuje w osoby powiązane z pierwotnymi zabójstwami.

Termin „requel” często pojawia się w Krzyk 5 Postaci z obsesją na punkcie popkultury pracowicie wylewają zawiłości udanych serii filmowych, toksycznych fandomów i wszystkich horrorów, są to klasyczne schlocky lub wzniosłe narracje.

To część DNA Scream, że jest tak zakochany w pozatekstowych pisankach tego gatunku, z bezpośrednimi odniesieniami do psychika, Babadook, Jordan Peele czy mistrz horroru John Carpenter. I, oczywiście, powrót do własnej historii franczyzy.

Oryginał z 1996 roku zrobił to samo, i to kultowe pytanie „Jaki jest twój ulubiony straszny film?” zawsze przywołuje na myśl obraz Drew Barrymore rozmawiającego przez biały bezprzewodowy telefon.

Krzyk 5 podkręca meta-ność na nosie do jedenastki i jest zarówno sprytna, jak i wyczerpująca, często w tym samym momencie.

Ale tylko dlatego, że wskazujesz, że coś jest pochodną, ​​nie chroni cię to przed tym samym oskarżeniem.

READ  Michael Vartan mówi Drew Barrymore, że nigdy się nie całują

Jest tak wiele odniesień do wszystkiego, od byłego dyrektora franczyzy Wesa Cravena (który zmarł w 2015 roku) po załamywanie rąk Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi. Jeśli nie jesteś zbyt dobrze zorientowany w popkulturze, możesz dostać bata, próbując nadążyć.

Po śmierci Cravena za kamerą przejął duet reżyserski Matt Bettinelli-Olpin i Tyler Gillett. Para jest najbardziej znana z horror-akcja 2019 Gotowy czy nie, buntowniczy i diabelsko zabawny film, który równoważy napięcie i humor.

Krzyk 5 brakuje iskry, jaką Bettinelli-Olpin i Gillett wnieśli do swojego poprzedniego przedsięwzięcia. Krzyk 5 jest z pewnością zabawny i lekceważący, ale gdy się przewraca, rzadko jest przerażający.

Działa jako komentarz do horrorów i kultury fanów, ale rzadko sprawia, że ​​serce bije szybciej. Bawi się konwencjami gatunkowymi do tego stopnia, że ​​zapomniał ich użyć do przerażenia.

Który robi Krzyk 5 nieskuteczny jako horror, nawet klasyczny schlocky. Ale wciąż jest zabawny i wciągający jako niepoważny i bezczelny film, który spodoba się swoim zardzewiałym fanom, a nawet tym, którzy od tego czasu go nie widzieli Krzyk 2.

Ocena: 3/5

Krzyk jest teraz w kinach

Podziel się swoimi filmami i obsesjami na punkcie streamingu | @Wenleima.