Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Region Niagara ogłasza stan wyjątkowy

Region Niagara ogłasza stan wyjątkowy

Kanadyjski region Niagara ogłosił stan wyjątkowy w związku z przygotowaniami na przyjęcie nawet miliona gości korzystających z energii słonecznej zaćmienie We wczesnym kwietniu.

Całkowite zaćmienie słońca, które nastąpi 8 kwietnia, będzie pierwszym, które dotknie tę prowincję od 1979 roku, a magazyn National Geographic uznał wodospad Niagara za jedno z najlepszych miejsc do jego zobaczenia.

Miasto położone jest na trasie całkowitego zaćmienia, podczas którego Księżyc na kilka minut całkowicie zasłania promienie słoneczne.

Region Niagara w Ontario ogłosił stan wyjątkowy w związku z przygotowaniami na przyjęcie nawet miliona gości, którzy na początku kwietnia będą mogli zobaczyć zaćmienie słońca. (AP)

Burmistrz Niagara Falls Jim Diodati powiedział na początku marca, że ​​spodziewa się największej liczby gości, jaką jego miasto kiedykolwiek odwiedziło w ciągu jednego dnia.

Władze regionalne Niagara aktywnie wprowadzają stan wyjątkowy, aby przygotować się na to wydarzenie.

Miasto położone jest na trasie całkowitego zaćmienia, podczas którego Księżyc na kilka minut całkowicie zasłania promienie słoneczne. (AP)

Ogłoszenie w czwartek uruchamia dodatkowe narzędzia planowania, które pozwolą przygotować się na ten dzień, co może wiązać się ze znacznymi korkami w ruchu, większymi wymaganiami dla służb ratunkowych i zwiększonym obciążeniem sieci telefonii komórkowej.

Zaćmienie dotrze rano do meksykańskiego wybrzeża Pacyfiku, przetnie ukośnie Stany Zjednoczone od Teksasu do Maine i późnym popołudniem pojawi się we wschodniej Kanadzie.

Większość pozostałej części kontynentu będzie świadkiem częściowego zaćmienia.

READ  Znajdź wrak legendarnego statku, który polował na nazistowskich szpiegów