Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Rekord na Evereście w połączeniu z imponującą wygraną Concorde’a

Rekord na Evereście w połączeniu z imponującą wygraną Concorde’a

Remarque, In Secret i Bella Nipotina rywalizują o 20-milionowy TAB Everest, ale Nature Strip i Eduardo nie biorą już udziału w wielkich rozmowach na temat wyścigu.

To właśnie po ekscytującym turnieju Concorde Stakes grupy 3 (1000 m) o wartości 1 miliona dolarów, który odbył się w sobotę w Royal Randwick, Remarque w końcu uświadomił sobie swój potencjał, odnosząc najlepsze zwycięstwo w karierze i kończącą karierę porażkę z Nature Strip.

Mistrz odchodzi na emeryturę: „Niesamowity koń”: w barze natury wszystko się skończyło

W odcinku Secret i Bella Nipotina pobiegły do ​​Remarque, a cała trójka minęła linię mety w odległości mniejszej niż połowa dystansu. Zwycięzca uzyskał czas 56,57 sekundy, biorąc pod uwagę, że utwór nadal miał oficjalną notę ​​5.

Wczesny lider Eduardo przegrywał z gospodarzami o trzy długości, przekraczając linię mety na czwartym miejscu, natomiast faworyt do zwycięstwa za 2,80 $, Nature Strip, uplasował się na szóstym miejscu, tracąc prawie sześć długości.

Jednak dla trenerów Remarque, Michaela, Wayne’a i Johna Hawkesów, a także właścicieli biegaczy, w tym Johna Massary z Arrowfield Stud, to zwycięstwo było potwierdzeniem ich wytrwałości.

Concorde Stakes wyłoniło już trzech zwycięzców Everestu, a dublet osiągnęli Redzel (2017–18) i Nature Strip (2021), a Remarque jest teraz na dobrej drodze do udziału w najbogatszym na świecie wyścigu na murawce w Royal Randwick, który odbędzie się 14 października.

Michael Hooks powiedział: „Najważniejsze jest to, że oczywiście jesteś zainteresowany. Jeśli nie jesteś zainteresowany, oznacza to, że jesteś szalony”.

„Oczywiście następnym krokiem będą dla niego spodenki, zmierzamy w tym kierunku i prawdopodobnie wiele innych osób również na to patrzy”.

„Jeśli to się stanie, to się stanie. Ale wiesz, musimy trenować konia i po to tu jesteśmy”.

Remarque, dosiadany przez Tylera Schillera, miał dobre wsparcie do 4,40 $ i miał kilka dużych zakładów, aby pokonać In Secret (4 $) krótką szyją, a Bella Nipotina (6 $) była trzecia dzięki długiej głowie.

READ  Josh Reynolds ogłasza przejście na emeryturę, kontrakt Canterbury-Bankstown Bulldogs, Belmore, finał Pucharu NSW. Toby'ego Sextona

Hawks nigdy nie stracili wiary w Remarka, mimo że pięciolatek po superojcu Arrowfield Snitzel miał przez lata wiele problemów.

„Miał wzloty i upadki, został wykastrowany, przeszedł operację gardła, ale to po prostu elitarny koń” – powiedział Hawks.

„Byliśmy bardzo szczęśliwi, że koń wrócił większy, silniejszy i lepszy, a jego próby były świetne.

„Oczywiście był dzisiaj pierwszy i mierzył się z takimi zawodnikami jak Nature Strip i Eduardo, ale różne rzeczy się zdarzają.

„Wprowadzasz go w odpowiednie wyścigi, sprawiasz, że zmierzają we właściwym kierunku, a potem wszystko idzie naprzód i w górę”.

Następnie Hawkes zasugerował, że Remarque może jeszcze się poprawić, a jego następny start prawdopodobnie za dwa tygodnie w wartym milion dolarów turnieju Group 2 The Shorts (1100 m) w Randwick.

„Nie założył jeszcze płaszcza, będzie mu lepiej, gdy nie będzie go widać” – powiedział Hawks.

„Właściwie myślałem, że James (McDonald w Nature Strip) może siedzieć za nami. Nie spodziewałem się, że Shelby Sixty-Six będzie tam z kotem wśród gołębi.

„Ale to pokazuje jakość Remarque i uznanie dla Tylera (Schillera), że wprowadził go w rytm, a to było najważniejsze – wprowadzenie go w rytm, który pozwolił mu oddychać. Jest w świetnej formie, to pewne”.

Tyler Schiller prowadzi Remarque do domu zwycięzcy Concorde Stakes. Zdjęcie: Jeremy Ng – Getty Images

Schiller powiedział, że nie było idealnie, gdy Remarque musiał zostać ponownie uderzony za płotkami, ale sprinter nie zraził się i osiągnął najlepszy wynik w swoim życiu, wygrywając Concorde.

„Wiedziałem, że Michael (Hooks) ma idealnego konia” – powiedział Schiller.

„To szczęśliwy koń i jego próby to pokazały. Na początku prób był naprawdę spontaniczny, po prostu nadstawiał uszy i robił, co do niego należało.

„Widzieć, jak dzisiaj wychodzi i naprawdę jest zainteresowany, poddał się wielu próbom. Michael powiedział: «Po prostu jedź z koniem, bądź szczęśliwy» i to właśnie zrobiłem”.

READ  Ben McKay Essendon, wybór bezpłatnej agencji, cena wywoławcza Toma Barrassa z Sydney, kontrakt Nicka Haynesa

„Nie był w idealnym miejscu, ponieważ nie ma głębokiej osłony, ale myślę, że jest najlepszym koniem i wyraźnie pokazał, że siedzi głęboko i przyspiesza z dala od nich”.

Trener Godolphin, James Cummings, jednym słowem opisał pierwszy moment w „In Secret”: „Niesamowite!”

„Ona nie jest koniem biegnącym na 1000 metrów, więc to był ważny wyścig” – powiedział Cummings.

„Jedziemy do The Shorts i oczywiście myślimy o Evereście”.

Ben Melhem, dżokej Belli Nebotiny, powiedział, że klacz miała bardzo udaną pierwszą rundę.

„Po prostu szuka czegoś w ziemi, a kiedy je znajdzie, wyskoczy z ziemi”.