Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Restauracja na Majorce zawaliła się na hiszpańskich Balearach, zginęły co najmniej 4 osoby

Restauracja na Majorce zawaliła się na hiszpańskich Balearach, zginęły co najmniej 4 osoby

Na hiszpańskiej Majorce zawaliła się dwupiętrowa restauracja, w tym popularnym turystycznym miejscu zginęły co najmniej cztery osoby, a 16 zostało rannych.

W czwartek czasu lokalnego służby ratunkowe poinformowały na platformie mediów społecznościowych „X”, że siedem osób zostało rannych „bardzo poważnie”, a dziewięć innych zostało ciężko rannych. Zostali przeniesieni do różnych szpitali w stolicy wyspy, Palmie.

Ekipy ratunkowe kończą prace poszukiwawczo-ratownicze oraz zabezpieczają teren wokół Medusa Beach Club – restauracji przy plaży, która się zawaliła – poinformował radio RNE około północy rzecznik lokalnej policji.

Przyczyna zawalenia jest nadal badana. (AP: Isaac Pugh/Europe Press)

„Dlatego teraz prosimy o ciszę, ponieważ potrzebujemy ciszy, aby zobaczyć, czy kogoś słyszymy” – powiedział, dodając, że nie może wykluczyć, że ktoś nadal jest uwięziony.

„Balkon upadł, być może z powodu dodatkowego ciężaru” – powiedział.

Dodał, że przyczyny są nadal badane.

Powiedział, że pierwsze telefony otrzymaliśmy około 20:00.

Służby ratunkowe poinformowały, że na miejsce zdarzenia natychmiast przybyła straż pożarna i policja, dodając, że wezwano kilku psychiatrów.

Premier Pedro Sanchez powiedział Canal X: „Uważnie śledzę konsekwencje straszliwego zawalenia się, które miało miejsce na plaży Palma”.

Ratownicy medyczni kładą kilka osób na noszach, w tle karetka.

Służby ratunkowe szukają ludzi pod gruzami. (AP: Isaac Pugh/Europe Press)

Sanchez powiedział, że rozmawiał z władzami lokalnymi i regionalnymi, dodając, że rząd jest gotowy pomóc „wszelkimi niezbędnymi środkami i siłami”.

„Chcę złożyć kondolencje rodzinom zmarłych, a rannym życzę szybkiego powrotu do zdrowia” – powiedział.

Państwowy nadawca hiszpański TVE pokazał strażaków pracujących przy sprzątaniu terenu Medusa Beach Club w Palmie około godziny 23:30 oraz karetki pogotowia na miejscu zdarzenia.

READ  Następny przywódca Samoa twierdzi, że chiński plan dotyczący portów jest nierealistyczny i będzie nadal wywierał presję na Australię w sprawie zmian klimatycznych

Reutera