Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Przyszłość Wielkiej Brytanii jest w waszych rękach, Starmer powiedział wyborcom w wyborach powszechnych

Przyszłość Wielkiej Brytanii jest w waszych rękach, Starmer powiedział wyborcom w wyborach powszechnych

Wyjaśnienie wideo, Wybory to „szansa na zmianę na lepsze” – Starmer

  • autor, Briana Wheelera
  • Rola, Polityka BBC

Sir Keir Starmer powiedział wyborcom, że przyszłość Wielkiej Brytanii jest w „twoich rękach”, mówiąc, że „razem możemy powstrzymać chaos, możemy przewrócić stronę, możemy rozpocząć odbudowę Wielkiej Brytanii”.

W przemówieniu wkrótce po ogłoszeniu przez Rishi Sunaka wyborów powszechnych na 4 lipca przywódca Partii Pracy powiedział, że głosowanie będzie okazją do zmiany kraju „na lepsze”.

„Jestem tego pewien, że będzie to długa kampania, ale niezależnie od tego, co zostanie powiedziane i zrobione, w tych wyborach chodzi o szansę na zmiany” – powiedział.

W zapowiedzi kampanii wyborczej Partii Pracy powiedział: „Nasza oferta polega na zresetowaniu naszej gospodarki i naszej polityki”.

Przemawiając na zalanej deszczem Downing Street, premier upierał się, że jego plany gospodarcze działają i oskarżył Partię Pracy o brak polityki.

Sir Keir – otoczony flagami Unii – wyjaśnił, dlaczego wyborcy nie powinni wspierać torysów, podkreślając, że stawiałby „na pierwszym miejscu kraj, a na drugim miejscu partię”.

Lider Partii Pracy w swoim krótkim oświadczeniu powtarzał słowo „zmiana” – przesłanie to było jednowyrazowym hasłem na jego platformie.

Powiedział, że trzy powody, dla których ludzie powinni głosować na Partię Pracy, to „zatrzymać chaos”, „czas na zmiany” i „zresetować gospodarkę i naszą politykę”.

Sir Keir jak dotąd unikał składania wielkich obietnic przedwyborczych, skupiając się zamiast tego na sześciu „pierwszych krokach”, które zrobiłby, gdyby został wybrany na premiera.

Obejmuje to utworzenie dodatkowych dwóch milionów stanowisk w ramach NHS i mianowanie 6500 nowych nauczycieli, co zostanie pokryte z podatku VAT od czesnego w szkołach prywatnych.

Sir Keir powiedział także, że po objęciu urzędu odrzuci plan Sunaka dotyczący deportacji części osób ubiegających się o azyl do Rwandy i utworzy nowe dowództwo ds. bezpieczeństwa granic, które będzie zajmowało się przeprawami małych łodzi.

Sunak twierdzi, że plan dla Ruandy działałby odstraszająco na gangi przemytnicze ludzi i że Partia Pracy nie ma realnej alternatywy.

Partia Pracy oświadczyła również, że będzie trzymać się „twardych” limitów wydatków i nie będzie tak dużo wolnych pieniędzy na usługi publiczne, aby pobudzić gospodarkę do silniejszego wzrostu.

Jednak pomimo złagodzenia polityki o wartości 28 miliardów funtów, partia nadal dąży do dekarbonizacji sieci elektroenergetycznej do 2030 roku.

Konserwatyści twierdzą, że Partia Pracy może sfinansować te plany jedynie poprzez podwyższenie podatków. Partia Pracy twierdzi, że ambicja torysów, by ostatecznie zlikwidować ubezpieczenie społeczne, pozostawi „czarną dziurę” w ich planach.

Wyborcy mogą dowiedzieć się więcej na temat finansowania polityk politycznych, gdy partie ujawnią swoje programy wyborcze na początku kampanii wyborczej.

Wyjaśnienie wideo, Ludzie wołają o zmiany – Ed Davey

Lider Liberalnych Demokratów, Sir Ed Davey, powiedział: „Ten rząd jest oderwany od rzeczywistości, nie ma wymówek, a czas minął – i nadszedł czas, aby pozbawić rząd torysów władzy”.

„A jeśli to zrobimy, możemy zmienić naszą politykę, możemy rozwiązać kryzys w systemie opieki zdrowotnej i opieki, możemy przywrócić naszą gospodarkę na właściwe tory, możemy zakończyć skandal sanitarny i możemy uzyskać sprawiedliwy układ, na który ludzie zasługują .”

Pierwszy minister Szkocji John Swinney powiedział, że wybory powszechne są okazją do „zwolnienia rządu konserwatystów i postawienia Szkocji na pierwszym miejscu poprzez głosowanie na SNP”.

„Ludzie w Szkocji wiedzą, że stoimy w ich obronie i chronimy ich przed szkodami wyrządzonymi przez Westminster” – napisał na X, znanym wcześniej jako Twitter.

Reform UK, która w sondażach konkuruje z Liberalnymi Demokratami, stwierdziła, że ​​wyborcy mieli „jasny wybór” między konserwatystami, którzy „złamali Wielką Brytanię”, a Stragdonem pod rządami Partii Pracy.

Lider partii Richard Tice powiedział: „Tylko zdroworozsądkowa polityka prowadzona przez brytyjski ruch reformatorski może teraz uratować Wielką Brytanię”.

Partia Zielonych Anglii i Walii, znajdująca się na drugim końcu spektrum politycznego, również obiecała politykę „zdrowego rozsądku” i stwierdziła, że ​​jej celem jest wybranie czterech parlamentarzystów do parlamentu.

Współprzewodniczący Adrian Ramsay powiedział: „Ludzie w całym kraju będą mieli okazję głosować na zielonego kandydata, który oferuje wyborcom nadzieję i praktyczne rozwiązania kryzysu związanego z kosztami życia, wspiera ludzi w budowaniu ciepłych domów po przystępnych cenach i chroni naszą NHS”. Oczyszczanie naszych toksycznych rzek.”

READ  Słowacja twierdzi, że Unia Europejska poinformowała ją o zaprzestaniu pomocy wojskowej dla Ukrainy