Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Rob Page: Trener Walii podpisuje nowy czteroletni kontrakt po tym, jak po raz pierwszy od 64 lat poprowadził drużynę na Mistrzostwa Świata | wiadomości piłkarskie

Rob Page został nagrodzony za swoją wybitną pracę jako menedżer Walii nowym czteroletnim kontraktem.

Były obrońca, który ma 41 występów w reprezentacji Walii, tymczasowo przejął dowodzenie nad drużyną narodową, kiedy ówczesny trener Ryan Giggs został aresztowany w listopadzie 2020 roku.

Page został następnie zatrudniony w pełnym wymiarze godzin, z kontraktem do końca Mistrzostw Świata 2022, kiedy Giggs ustąpił w czerwcu 2022 roku.

Paige cieszył się produktywnym czasem i poprowadził Walię do kwalifikacji na tegoroczne mistrzostwa świata, wygrywając 1:0 z Ukrainą w czerwcowych barażach.

Walia – która w turnieju będzie startować po raz pierwszy od 64 lat – należy do tej samej grupy co Anglia, USA i Iran.

obrazek:
Gracze z Walii świętują kwalifikacje do mundialu w czerwcu

Page – który wcześniej służył jako menedżer Walii do lat 21 i asystent Giggsa – poprowadził również Walię do ostatniej 16-tki podczas Euro 2020, a także awansował do pierwszej ligi Ligi Narodów.

Po podpisaniu nowego kontraktu Page powiedział: „Nie ma większego zaszczytu niż trenowanie swojej reprezentacji narodowej i nie mogę się doczekać wyzwania, które przyniosą kolejne cztery lata, zaczynając od naszego pierwszego Pucharu Świata od 64 lat.

„To ekscytujący czas dla walijskiego futbolu i mam nadzieję, że w listopadzie uda nam się sprawić, że kraj będzie dumny i będziemy kontynuować nasze sukcesy, kwalifikując się do większej liczby dużych turniejów w przyszłości”.

Prezes Walijskiego Związku Piłki Nożnej Steve Williams dodał: „Jestem zachwycony, że Robb i FAW uzgodnili czteroletni kontrakt na przeniesienie męskiej reprezentacji Cimeru do następnego etapu.

„Mundial to doskonała okazja, by pokazać Walię na światowej scenie i jestem przekonany, że Rob jest idealną osobą do tej roli w Katarze i poza nim”.

Kolejne mecze Walii w Lidze Narodów zmierzą się z Belgią w Brukseli 22 września i Polską w Cardiff 25 września.

READ  Monaghan 0-23 przegrane 2-7: Rejs po hrabstwie Varney o komfortowe zwycięstwo nad Morne Men | Wiadomości GAA