Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Ropa nabiera rozpędu dzięki mocnym danym gospodarczym z USA

Ropa naftowa nadal nabierała rozpędu w tym tygodniu i pomimo obaw o spowolnienie wzrostu gospodarczego, ponowne otwarcie chińskiej gospodarki zapewnia ropę naftową.

Alert dotyczący cen ropy: Niezależnie od tego, czy jesteś nowy w branży naftowo-gazowej, czy ekspertem w dziedzinie rynku energii, pożałujesz, że się nie zarejestrowałeś Globalny alarm energetyczny. Biuletyn premium Oilprice.com zapewnia wszystko, od analizy geopolitycznej po analizę handlową, wszystko dla Mniej niż filiżanka kawy tygodniowo.

piątek, 27 stycznia 2023 r

Utrzymując inflację, rosnące stopy procentowe i inne wstrząsy, silniejsze niż oczekiwano dane o PKB w USA, ożywiły nadzieje byków rynkowych, że obawy o długoterminowe spowolnienie wzrostu gospodarczego mogą być przesadzone. Rynki ropy naftowej wciąż w dużej mierze odzwierciedlają wydarzenia makroekonomiczne – fakt, że rafineria w USA wciąż znajduje się poniżej 15 mb/d, a zmierzanie do ogromnej rundy konserwacji, nadal pozostaje prawie niezauważone.

Unijne wskazówki dotyczące pułapów cen produktów. urzędnicy Unii Europejskiej człowiek ogłaszający Starali się ograniczyć cenę rosyjskich produktów o wysokiej wartości do 100 USD za baryłkę, a produktów o niskiej wartości do 45 USD za baryłkę, przy czym piłka jest teraz w sądzie rządów UE, które muszą wyrazić zgodę na ten środek przed 5 lutego. Powiązane: Inwestycje w czystą energię osiągną 1,1 bln USD w 2022 r

Restart Freeport LNG obniża ceny NatGas. Federalna Komisja Regulacji Energetyki wydała Freeport LNG zgodę na wznowienie niektórych operacji, przy niewielkiej ilości gazu ziemnego, która już płynie do obiektu, jednak nadal istnieją obawy, że powrót do pełnej wydajności nastąpi dopiero w marcu.

Shell rozważa wyjście z europejskiego handlu detalicznego. Powołując się na „trudne warunki rynkowe”, UK Energy Leader Skorupa (LON: SHEL) on Biorąc pod uwagę Opuścił domową sprzedaż detaliczną energii w Wielkiej Brytanii, Niemczech i Holandii, zaledwie kilka lat po wejściu do sektora i przyciągnięciu ponad 1,5 miliona klientów.

READ  Półki supermarketów w Perth ogołocone, ponieważ główne sieci handlowe zmagały się z niedoborami zapasów

Katar chce mieć swój udział w wielkim irackim projekcie. państwowa spółka naftowa Qatar Energy rozmowy Z francuską specjalnością TotalEnergies (NYSE: TTE) Aby kupić 27 miliardów dolarów zobowiązań tego ostatniego w Iraku, które obejmują projekty słoneczne, gazowe i wodne, podobno stara się o 30% udziałów.

Włochy podwoiły libijski gaz. Duża włoska firma naftowo-gazowa ENI (BIT: ENI) Ma podpisać kontrakt z grupą oferty Wraz z Libyan National Oil Corporation do opracowania dwóch morskich pól gazowych na Morzu Śródziemnym, za szacunkowy koszt 8 miliardów dolarów, w poszukiwaniu dodatkowych źródeł dostaw, aby anulować zakupy rosyjskiego gazu.

Exxon wzywa do zaprzestania rutynowego spalania. Główny amerykański koncern naftowy Exxon Mobil (NYSE: XOM) ogłaszać Zatrzymał rutynowe spalanie gazu ziemnego ze swoich operacji w basenie permskim, wzywając do zaostrzenia przepisów dotyczących wyszukiwania i naprawy wycieków gazu, ponieważ Stany Zjednoczone nadal spalają 300 miliardów stóp sześciennych gazu ziemnego.

Zestaw meksykańskich sitek na letnią premierę. Wciąż budowana meksykańska rafineria Olmeca ma wydajność 320 000 baryłek dziennie i możliwość rafinacji ciężkich beczek. Zaczęła się Przerób ropy naftowej w lipcu 2023 r., otwierający drogę do samowystarczalności kraju w zakresie benzyny i oleju napędowego.

Matador rozpoczyna sezon M&A 2023. Amerykański producent łupków Zasoby Matadora (NYSE: MTDR) Zgoda Kupić Advance Energy Partners Holdings za 1,6 miliarda dolarów w gotówce, największą transakcję w historii firmy, która dodałaby około 25 000 baryłek produkcji do jej portfela.

Equinor dołącza do Majors’ Nigeria Retreat. Według doniesień mediów, norweski gigant naftowy Equinor (NYSE: EQNR) ona ma Uruchomiona sprzedając swoje aktywa na lądzie w Nigerii i zatrudniając Standard Chartered do zarządzania sprzedażą, starając się zebrać do 1 miliarda dolarów z transakcji.

Zbyt wiele planów z tym samym Morzem Północnym. Brytyjski major naftowy BP (NYSE: BP) i duński producent energii wiatrowej Orsted (CPH: ORSTED) Jesteśmy Rozwój Dwa projekty – odpowiednio pilotażowe miejsce wychwytywania dwutlenku węgla i morska farma wiatrowa – na pokrywającym się obszarze 110 kilometrów kwadratowych, przy czym obie strony oczekują, że druga zrzeknie się terytorium.

READ  Omicron Sparks Wall Street sprzedaje; Kontrakty terminowe ASX niższe

Europa może stracić wodór. Według nowego badania, import Zielony wodór dla UE może być bardziej opłacalny niż produkcja lokalna, ponieważ szacuje się, że jego produkcja w Niemczech kosztuje 4-5 EUR/kg, podczas gdy Maroko i Hiszpania będą w stanie wytwarzać czysty wodór za 3,1-3,2 EUR/kg.

Wygranie kontraktu USA LNG z Polską. Amerykańska Korporacja Infrastruktury Energetycznej Sempra Energy (NYSE: SRE) Wystąpił 20-letni kontrakt z polską spółką naftową PKN Orlen (GPW: PKN) Dostarczyć 1 milion ton LNG rocznie z projektu Port Arthur LNG Faza 1, z pełnym zaangażowaniem w jego pełną zdolność produkcyjną 10,5 miliona ton rocznie.

Adani zostaje uwięziony przez krótki raport sprzedawcy. Indyjski konglomerat energetyczny Grupa Adani (NSE: ADANIENT) widział swoje akcje czołg 20% w tym tygodniu po tym, jak amerykańska firma Hindenburg Research opublikowała raport wskazujący na powszechne uchylanie się od płacenia podatków i niezgłoszone poziomy zadłużenia, a Adani rozważa podjęcie kroków prawnych przeciwko temu ostatniemu.

Minnesota Ban zadaje cios wzrostowi miedzi w USA. Departament Spraw Wewnętrznych USA Zakazany Wydobycie w północno-wschodniej Minnesocie przez 20 lat z powodu obaw o zanieczyszczenie dróg wodnych zatrzymało rozwój Antofagasta (LON: ANTO) Podziemna kopalnia Twin Metals, która ma stać się największą kopalnią miedzi w kraju.

Tom Cole dla Oilprice.com

Więcej najlepszych odczytów z Oilprice.com: