Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Rosja twierdzi, że zestrzeliła dwa ukraińskie drony lecące do Moskwy

Rosja twierdzi, że zestrzeliła dwa ukraińskie drony lecące do Moskwy

Według urzędników osobna eksplozja w magazynie poza miastem zabiła jedną osobę, a ponad 50 zostało rannych, wyrzucając w powietrze pióropusz dymu.

Moskwa i jej przedmieścia, oszczędzone w początkowej fazie konfliktu, są w ostatnich miesiącach świadkami coraz większej liczby ciosów.

Burmistrz Moskwy Siergiej Sobianin powiedział w Telegramie: „Dwa drony próbowały wlecieć do miasta. Oba zostały zestrzelone przez obronę przeciwlotniczą”.

Jeden dron został zestrzelony w dzielnicy Domodiedowo na południowych obrzeżach miasta, a drugi w rejonie autostrady Mińska na zachód od stolicy.

Strajki są co najmniej trzecim atakiem pod Moskwą w ciągu tygodnia. Rosja poinformowała w niedzielę, że zestrzeliła ukraińskie drony w niedzielę w obwodzie podolskim na obrzeżach stolicy i ponownie w poniedziałek w obwodzie kałuskim, dalej na południowy zachód od stolicy.

30 lipca prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski ostrzegł, że do Rosji zbliża się „wojna”, której celem staną się „symboliczne ośrodki wojskowe i bazy”.

Biurowiec używany przez rosyjskie ministerstwa w głównej dzielnicy biznesowej Moskwy został ostatnio dwukrotnie trafiony, a rosyjscy urzędnicy twierdzą, że szkody zostały spowodowane przez zestrzelone ukraińskie drony.

– Wybuch w magazynie –

Eksplozja w środę przetoczyła się przez teren fabryki sprzętu optycznego, wstrząsając miastem Siergijew Posad, około 35 mil (56 km) na północny wschód od Moskwy.

„Jedna z ofiar zmarła. Lekarze walczą o życie pięciu innych. Doznali poważnych poparzeń ciała” – podała państwowa agencja informacyjna Tass, cytując źródło w lokalnym szpitalu.

Gubernator Andrei Vorobyov powiedział, że ponad pięćdziesiąt osób poprosiło o pomoc medyczną i że niektóre osoby mogą nadal znajdować się pod gruzami.

Film opublikowany przez państwowe media pokazał kulę ognia eksplodującą na horyzoncie, po której nastąpiła fala uderzeniowa, która roztrzaskała okna w niektórych pobliskich budynkach.

Aleksiej Kolmzin, mianowany przez Moskwę burmistrz miasta, powiedział w telegramie, że w wyniku zamachu bombowego w Doniecku zginęła kobieta i dziewczynka, a dwie inne osoby zostały ranne.

READ  Krytyk Putina przepowiedział jego śmierć

Z kolei szef obwodu biełgorodzkiego w południowej Rosji powiedział, że jedna osoba zginęła, a cztery zostały ranne w ukraińskim bombardowaniu przygranicznego miasta.

Atak Moskwy nastąpił dzień po tym, jak Rosja twierdziła, że ​​wymierzyła w centrum dowodzenia armii ukraińskiej w ataku rakietowym na wschodnie miasto Pokrovsk.

Urzędnicy powiedzieli, że dwa pociski – wystrzelone w odstępie 40 minut – zniszczyły budynki mieszkalne, hotel, kawiarnie, sklepy i budynki administracyjne w mieście, zabijając co najmniej dziewięć osób.

– 'Duża gęstość’ –

Pokrovsk znajduje się 40 kilometrów (25 mil) od wschodniej linii frontu, gdzie siły ukraińskie naciskają, by przełamać rosyjskie linie.

Ukraina rozpoczęła długo oczekiwaną kontrofensywę w czerwcu, ale poczyniła niewielkie postępy na wschodzie i południu w obliczu silnego oporu rosyjskich sił frontowych.

Tymczasem Rosja rozpoczęła własną ofensywę wokół miasta Kobyańsk w północno-wschodniej Ukrainie.

Siły ukraińskie wyzwoliły miasto i okolice we wrześniu ubiegłego roku, ale od tego czasu Moskwa wznowiła ofensywę w tym regionie.

Wiceminister obrony Ukrainy Jana Malyar powiedziała w środę, że „intensywność działań wojennych i ostrzału wroga jest wysoka” w regionie.

Poza konfliktem na Ukrainie Moskwa oskarżyła Polskę i Finlandię o zagrażanie jej bezpieczeństwu i obiecała odpowiedzieć na mnożące się „zagrożenia” na zachodnich granicach Rosji.

Finlandia, która ma długą granicę z Rosją, przystąpiła do kierowanego przez USA sojuszu NATO, podczas gdy Polska wzmocniła bezpieczeństwo na swojej granicy z bliskim sojusznikiem Moskwy, Białorusią.

Rosyjski minister obrony Siergiej Szojgu powiedział na spotkaniu z wojskowymi, że „na zachodnich i północno-zachodnich kierunkach strategicznych nasiliły się zagrożenia dla bezpieczeństwa militarnego Rosji”.

Dodał, że te zagrożenia „wymagają odpowiedniej i terminowej reakcji”.

Moc C / GBR / GW