Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Rosjanie w dalszym ciągu próbują odbić Kobiańsk

Rosjanie w dalszym ciągu próbują odbić Kobiańsk

Siły rosyjskie nie zaprzestały prób odzyskania kontroli nad Ukrainą Kubiańsk W obwodzie charkowskim.

Kobiańsk był jednym z pierwszych miejsc na Ukrainie, które upadło na początku rosyjskiej inwazji w 2022 roku. Jednak sześć miesięcy później Ukraina odzyskała nad nim kontrolę.

Rzecznik armii ukraińskiej Wołodymyr Witiu powiedział w oświadczeniach prasowych, że Kreml chce „zwycięstw” i „nagrod politycznych” przed „wyborami”. Wywiad telewizyjny Sobota.

„Ponieważ w tej chwili nie ma zwycięstw, wydano już 100-500 razy polecenie udania się do granic obwodów donieckiego i ługańskiego. Jednym z kierunków jest miasto Kubiańsk, które pozostaje na codziennym porządku obrad rosyjskiej armii okupacyjnej”.

Wybory prezydenckie w Rosji zaplanowano na marzec 2024 roku. Według A Raport Reutera W zeszłym tygodniu zamierzał w nim wystartować prezydent Rosji Władimir Putin.

Putin sprawuje władzę w Rosji od 1999 r., a Rada Europejskiego Zgromadzenia Parlamentarnego określiła go już mianem „dyktatora”. Więc powiedział, Wybory nadal się odbywają W Rosji czasami wokół nich może dojść do niepokojów.

Kolejnym rosyjskim celem jest dotarcie do rzeki Uskił na północ od obwodu charkowskiego. Vitio powiedział, że dotychczasowe próby nie powiodły się.

„W tej chwili wróg nie osiąga żadnych strategicznych sukcesów w obszarze odpowiedzialności za system obrony powietrznej Chortycja” – powiedział Vitio.

Więcej na ten temat

Europa to najbardziej śmiercionośne miejsce dla dziennikarek, a głównym winowajcą jest Rosja – nowy raport

W tym roku liczba gróźb i zastraszania wzrosła o 450 procent, a w ciągu ostatnich pięciu lat zginęło 45 dziennikarek, ale tylko sześć osób zostało skazanych – podaje CFWIJ.

Vitio powiedział również, że w sektorze Bakhmut doszło również do kilku rosyjskich ataków.

Dodał, że siły rosyjskie próbują zbadać słabe punkty ukraińskiej obrony.

według the W sobotę w rejonie Bachmuta Sztab Generalny odparł 10 ataków w rejonach Kromowoja, Andriejewki i Kłyszczewki w obwodzie donieckim.

Armia rosyjska w dalszym ciągu próbuje oblegać Awdijewkę.

Ukraiński Sztab Generalny stwierdził, że „operacje ofensywne wroga w rejonie Awdijówki, Siewierny, Toninek i Pierwomajskiego w obwodzie donieckim zakończyły się niepowodzeniem, gdyż siły obronne odparły 18 ataków”.

Tymczasem Ukraina kontynuowała ofensywę na południe od Bachmuta.

READ  Klejnoty króla Karola w przemówieniu „Koszt utrzymania” sprawiają, że publiczność jest czerwona