Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Rosjanie zaczynają głosować w wyborach parlamentarnych po historycznych represjach

Prezydent Władimir Putin wezwał Rosjan do głosowania w wyborach parlamentarnych w tym tygodniu, w których większość krytyków Kremla nie mogła startować w ramach bezprecedensowej represji.

Rosjanie na Dalekim Wschodzie rozpoczęli głosowanie w trzydniowych wyborach parlamentarnych, w których krytycy Kremla nie mogli startować w wyniku historycznego stłumienia sprzeciwu.

Sondaże parlamentarne i lokalne w największym kraju świata, obejmujące 11 stref czasowych, rozpoczną się w piątek o godzinie 08:00. Kiedy więc Moskali szykowali się do spania, mieszkańcy regionów Czukotki i Kamczatki na Dalekim Wschodzie szykowali się do oddania swoich głosów.

Przed wyborami parlamentarnymi doszło do bezprecedensowego rozprawienia się z krytykami Kremla i niezależnych mediów, w wyniku którego w styczniu aresztowano Aleksieja Nawalnego, największego przeciwnika prezydenta Władimira Putina, a jego organizacje zostały zdelegalizowane.

„Liczę na waszą odpowiedzialną, wyważoną i patriotyczną postawę obywatelską” – powiedział Putin w przemówieniu wideo.

– Odwołanie z więzienia –

“Nie jesteś zainteresowany próbą?” Powiedział w wiadomości zamieszczonej na Instagramie, dodając, że nawet w więzieniu pozostaje optymistą i wezwał Rosjan, aby zrobili to samo.

Sojusznicy opozycyjnego polityka nie mogli startować, a jego zespół promował projekt Nawalnego głosowania taktycznego, wzywając zwolenników do poparcia najlepszych kandydatów do pokonania kandydatów Putina w Jednej Rosji.

Regulator mediów zablokował dziesiątki stron powiązanych z Nawalnym, w tym stronę do głosowania taktycznego, i zwiększył presję na Google i Apple, by usunęły aplikację Nawalny ze swoich sklepów.

Ostatnie sondaże przeprowadzone przez państwowy ośrodek wyborczy VTsIOM pokazują, że mniej niż 30 procent Rosjan planuje głosować na partię rządzącą, co oznacza spadek z 40 do 45 procent w tygodniach poprzedzających ostatnie wybory parlamentarne w 2016 roku.

Głosowanie odbywa się zarówno online, jak i osobiście, co zdaniem urzędników miało na celu ograniczenie potencjalnego narażenia wyborców na koronawirusa.

Organizacja Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie poinformowała w sierpniu, że nie wyśle ​​obserwatorów do Rosji na wybory parlamentarne ze względu na ograniczenia liczbowe Moskwy.

READ  Usłysz kiwi: Nowa Zelandia świętuje jako charakterystyczny krzyk powrotu słynnego ptaka | Nowa Zelandia

Kampania była słaba, a krytycy twierdzą, że głosowanie to niewiele więcej niż pieczątka od sojuszników Putina.

Szerzenie się zarzutów o oszustwa wyborcze podczas wyborów parlamentarnych w 2011 roku wywołało wielkie demonstracje, ale tym razem obserwatorzy polityczni nie spodziewają się protestów.

Oprócz Jednej Rosji w wyborach startuje 13 innych partii.

Ponad 108 milionów wyborców ma prawo głosować w Rosji, a kolejne 2 miliony Rosjan może głosować za granicą.

Rosjanie głosują też w wyborach lokalnych w kilkudziesięciu regionach, w tym w wyborach do rad regionalnych i wyborach do gubernatorów stanowych.