Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Rosyjska ekipa filmowa na orbicie kręci pierwszy film w kosmosie | zabawa

VLADIMI RISACHENKO VAP . Połączenie

Moskwa (AFP) – Rosyjscy aktorzy i reżyserzy we wtorek wyskoczyli w kosmos Jej misją jest nakręcenie pierwszego na świecie filmu na orbicie.Kremlowski projekt pomoże wypolerować chwałę narodowego wszechświata.

Aktorka Julia Peresild i reżyser Klim Shipenko wraz z kosmonautą Antonem Shkaplerovem, weteranem trzech misji kosmicznych, wysadzili rosyjski statek kosmiczny Sojuz na Międzynarodową Stację Kosmiczną. Sojuz MS-19 wystartował zgodnie z planem o 13:55 (GMT 0855) z rosyjskiego obiektu startowego w Bajkonurze w Kazachstanie, docierając na stację około trzy i pół godziny później.

Shkaplerov zapewnił płynne ręczne sterowanie statkiem kosmicznym do pozycji kosmicznej po awarii automatycznego systemu dokowania.

Trio poinformowało, że jest usatysfakcjonowane i że system statku kosmicznego działa prawidłowo.

Peresildo i Klimenko będą kręcić część nowego filmu „Wyzwanie”. W tym filmie chirurg w wykonaniu Peresildo spieszy na stację kosmiczną, aby uratować członka załogi na orbicie, który potrzebuje pilnej operacji. Po spędzeniu 12 dni w bazie kosmicznej powrócą na Ziemię z innym rosyjskim kosmonautą.

Ludzie czytali też…

Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow powiedział, że misja pomoże zademonstrować rosyjskie zdolności w kosmosie.

„Jesteśmy kosmonautami i pewnie utrzymaliśmy naszą pozycję” – powiedział Pieskow. „Taka misja, która pomaga rozwijać nasze osiągnięcia i ogólnie eksplorację kosmosu, to świetna praca dla kraju”.

Na konferencji prasowej przed lotem w poniedziałek 37-letni Pericildo przyznał, że trudno jest dostosować się do surowych wymogów dyscypliny i treningu.

„To było trudne psychicznie, fizycznie i moralnie” – powiedziała. „Ale kiedy osiągniesz swój cel, nie wydaje się to takie trudne i możesz to zapamiętać z uśmiechem”.

38-letni Shipenko, który nakręcił kilka filmów, które odniosły sukces komercyjny, powiedział, że trudno było przygotować czteromiesięczną szybką ścieżkę do podróży.

READ  Harlan Coben opowiada o swojej wyjątkowej umowie z Netflix, kiedy widział swoje książki zaadaptowane do programów telewizyjnych w Hiszpanii, Francji, Polsce i nie tylko.

„Oczywiście, pierwsza próba, a czasem trzecia, nie dała wiele, ale to normalne” – powiedział.

Po nakręceniu kosmicznego odcinka filmu Sipenko zakończyła zdjęcia na Ziemi, ze Skaprełowem i dwoma innymi rosyjskimi kosmonautami obecnie na pokładzie Olega Nowickiego i Piotra Dubrowa zupełnie nowych. Mówi się, że ma grać rolę.

Rosyjski narodowy kanał One Television, który jest zaangażowany w produkcję filmu, obejmuje szeroki zakres szkoleń i startów załogi.

„To szok. Córka Peresilda, Anna, powiedziała, że ​​była obserwowana we łzach w oświadczeniu telewizyjnym kilka minut po premierze.

Dmitrij Rogozin, szef rosyjskiej narodowej firmy kosmicznej Roscosmos, jest ważną siłą stojącą za projektem, z szansą na udoskonalenie kosmicznej chwały kraju i odrzucenie krytyki ze strony niektórych rosyjskich mediów. Wyjaśniłem, że jest.

„Mamy nadzieję, że ten projekt pomoże zwrócić uwagę na nasz program kosmiczny, zawód kosmonautów” – powiedział Rogozin dziennikarzom we wtorek. „Potrzebujemy lepszego postrzegania badań kosmicznych. Przestrzeń zasługuje na bardziej profesjonalną i inteligentną prezentację.”

Po pogratulowaniu załodze udanego dokowania, Rogozin powiedział, że osobiście zmontował scenariusz filmu, aby lepiej odzwierciedlał realia lotów kosmicznych.

„Porozmawiamy o prawdziwych sytuacjach kryzysowych, które mogą się tam wydarzyć” – powiedział. Zgodnie ze scenariuszem postać astronauty w filmie potrzebuje pilnej operacji po uderzeniu w kosmiczne śmieci.

Jednak niektórzy komentatorzy twierdzą, że projekt filmowy może odwrócić uwagę rosyjskiej załogi i sprawić, że nie wypada kręcić w rosyjskiej części Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, która jest znacznie większa niż część amerykańska. na dole. W lipcu dodano nową rosyjską jednostkę laboratoryjną Nauka, która nie została jednak w pełni zintegrowana ze stacją.

Na stacji kosmicznej do dowódcy stacji ESA Tomaspsockiego dołączyło trzech przybyszów. Astronauci NASA Mark Vande Hay, Shane Kimbrough, Megan MacArthur. Kosmonauci Roskosmos Nowicki i Dubrow. Akihiko Hoshied z Japońskiej Agencji Badań Kosmicznych.

READ  Burzliwy poniedziałek: 17 lokalizacji ex-Newcastle z thrillera kryminalnego z 1988 roku

Po otwarciu włazu między Sojuzem a stacją trio krążyło, uśmiechało się i przytulało załogę stacji.

„Czuję się, jakbym śnił” – powiedział Peresildo podczas krótkiej rozmowy telewizyjnej z Mission Control w Moskwie.

Shipenko powtórzył ten sentyment. „Czekaliśmy na to tak długo, a teraz wydaje się, że to sen”.

Występujący w filmie jako chory astronauta, 17 października Novitsky zasiada na fotelu kapitańskim w Souse Capsule, aby sprowadzić ekipę filmową z powrotem na Ziemię.

Zanim Rosja kierowała produkcją filmów fabularnych w kosmosie, NASA rozmawiała z aktorem Tomem Cruisem o kręceniu filmów na orbicie.

NASA potwierdziła w zeszłym roku Rozmawiał z Cruise o strzelaninach na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, gdzie SpaceX zapewnia windy. W maju 2020 r. ogłoszono, że Cruise opracowuje projekt z reżyserami Dougiem Limanem, Elonem Muskiem i NASA.

W zeszłym miesiącu przedstawiciel pierwszego prywatnego lotu czarterowego SpaceX powiedział, że aktor wziął udział w rozmowie telefonicznej z czterema podróżnikami kosmicznymi krążącymi po orbicie ponad 585 kilometrów (360 mil).

Rayman powiedział Associated Press, że producent PJ van Sandwijk zwrócił się do niego z „niemożliwą” misją i zapytał, czy chce nakręcić film w kosmosie. Szczegóły są w dużej mierze niejasne i nie podano żadnych aktualizacji dotyczących najnowszego statusu, ale od stycznia Riemann powiedział, że robi postępy.

„Jest wiele technicznych rzeczy, które rozumiemy” – powiedział Riemann. „Kiedy kręcę film z Tomem Cruisem, jest to naprawdę ekscytujące, ponieważ muszę pokazać na ekranie coś, czego nikt wcześniej nie widział”.

Autorka filmu Associated Press, Lindsey De Bar, przyczyniła się do powstania tego raportu.

Copyright 2021 Komunikacja AP. Wszelkie prawa zastrzeżone. Ten materiał nie może być publikowany, rozpowszechniany, przerabiany ani redystrybuowany bez zezwolenia.

link źródłowy Rosyjska ekipa filmowa na orbicie kręci pierwszy film w kosmosie | zabawa