Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Rosyjski Rublow zajmuje piąte miejsce w finale singli ATP

9 października 2021 r.; Indian Wells, Kalifornia, USA; Andrey Rublev (Rosja) reaguje po punkcie przeciwko Carlosowi Tabernerowi (Hiszpania) w Indian Wells Tennis Garden. Obowiązkowe zaliczenie: Orlando Ramirez-USA TODAY Sports

(Reuters) – Rosjanin Andrey Rublev został piątym graczem w singlu, który zakwalifikował się do finałów ATP, które kończą sezon w Turynie w przyszłym miesiącu, powiedział zespół mężczyzn.

Finały ATP rozgrywane są pomiędzy ośmioma najlepszymi graczami w singli i deblu. Rosjanin zadebiutował na prestiżowym turnieju w 2020 roku, kiedy ostatni raz odbył się w Londynie przed przeprowadzką do Turynu.

„Bardzo się cieszę, że wróciłem do rywalizacji z ośmioma najlepszymi graczami na świecie” – powiedział Rublev w sobotnim oświadczeniu ATP. „To wyjątkowy i prestiżowy turniej i nie mogę się doczekać gry w Turynie”.

Rublow (24 lata) dołącza do serbskiego numer jeden na świecie Novaka Djokovica, mistrza Rosji i US Open Daniiła Miedwiediewa, Grecji Stefanosa Tsitsipasa i Niemiec Alexandra Zvereva w kwalifikacjach do turnieju 14-21 listopada.

Zajął szóste miejsce po osiągnięciu piątego w rankingu mężczyzn w zeszłym miesiącu.

Dalej są Włoch Matteo Berrettini, Norweg Casper Rudd i Polak Hubert Hurkacz. 20-krotny mistrz Rafael Nadal jest ósmy w wyścigu kwalifikacyjnym, ale już zakończył sezon z powodu kontuzji.

(Sprawozdawczość Sudiptu Ganguly w Bombaju). Montaż przez Williama Mallarda

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.

READ  Mistrzostwa Świata Juniorów w hokeju na lodzie: Indie pokonały Polskę, zarezerwowały miejsce w ćwierćfinale | wiadomości sportowe