Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Rosyjskim żeglarzom zaoferowano ograniczone możliwości zakwalifikowania się do igrzysk olimpijskich w Paryżu

Rosyjskim żeglarzom zaoferowano ograniczone możliwości zakwalifikowania się do igrzysk olimpijskich w Paryżu

GENEWA (AP) – Rosyjscy i białoruscy żeglarze są gotowi zabezpieczyć swoją jedyną drogę do kwalifikacji do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu w 2024 r. w imprezie ostatniej szansy we Francji w przyszłym roku – wybór, który w środę główny urzędnik żeglarski Rosji nazwał „szalonym”.

the – powiedział organ zarządzający globalnym żeglarstwem Kwietniowe regaty – nazwane Regatami Ostatniej Szansy kwalifikacji olimpijskich w kurorcie Hyères na Riwierze Francuskiej – są „docelową okazją” dla żeglarzy z paszportami z Rosji i Białorusi, aby powrócić do międzynarodowych zawodów jako neutralni sportowcy.

Decyzja wykluczy Rosję i Białoruś z pięciu europejskich zawodów kwalifikacyjnych i trzech światowych imprez zaplanowanych do marca, w ramach dalszego szerokiego wykluczenia obu krajów ze sportu międzynarodowego podczas wojny z Ukrainą.

Ogłoszona we wtorek decyzja World Sailing oznacza, że ​​Rosjanie nie pojadą do Hagi na Mistrzostwa Świata 2023, główne eliminacje olimpijskie, które odbędą się w holenderskim mieście w sierpniu.

Ostateczne decyzje o tym, czy iw jaki sposób Rosjanie i Białorusini mogą wrócić do sportu, pozostawiono poszczególnym organom zarządzającym, po wydaniu dyrektywy przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski w marcu. Warunki umowy dla neutralnych sportowców, aby ponownie rywalizowali w miarę zbliżania się igrzysk w Paryżu.

MKOl i jego przewodniczący Thomas Bach wskazali, że wykluczanie Rosjan i Białorusinów wyłącznie na podstawie paszportów byłoby dyskryminacją.

Prezes Rosyjskiej Federacji Żeglarskiej Siergiej Dezhenbaev skrytykował obecne stanowisko World Sailing polegające na oferowaniu tylko jednego możliwego, ale niegwarantowanego wyścigu kwalifikacyjnego do Paryża.

„Szaleństwem jest również przyjechać bez praktyki konkurencyjnej i zakwalifikować się na igrzyska olimpijskie” – powiedział Dzhenbaev o opcji ostatniej szansy, w uwagach zgłoszonych przez rosyjską agencję informacyjną TASS.

Rosyjscy żeglarze nie zdobyli żadnych medali na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, a sześciu sportowców rywalizowało w pięciu z dziesięciu kategorii medalowych. Rosja zdobyła tylko jeden brązowy medal w żeglarstwie olimpijskim w ciągu ostatnich 20 lat, na igrzyskach w Rio de Janeiro w 2016 roku.

READ  Sydney FC pokonało Celtic, Ange Postecoglou, kluczowe funkcje, wideo, raport meczowy, wynik, statystyki, najnowsze

World Sailing „pozostaje w pełni zaangażowany we wspieranie społeczności żeglarskiej na Ukrainie w niewyobrażalnie trudnych czasach” – czytamy w oświadczeniu World Sailing.

Eliminacje światowe w 2024 roku mogą być dla rosyjskich bokserów jedyną drogą do awansu do mistrzostw w dniach 26 lipca-sierpnia. 11 gier paryskich. Zostali wykluczeni z udziału Polski w Igrzyskach Europejskich w przyszłym miesiącu i wydaje się mało prawdopodobne, aby zostali zatwierdzeni na Igrzyska Azjatyckie, które Chiny będą gospodarzami we wrześniu.

W olimpijskim sporcie taekwondo dwóch mistrzów olimpijskich z Tokio z Rosji zostało zdyskwalifikowanych z mistrzostw świata, które rozpoczynają się w Azerbejdżanie w przyszłym tygodniu.

Maksym Chramcow i Władysław Łarin nie znaleźli się na liście 23 rosyjskich i białoruskich sportowców, którzy zostali dopuszczeni do startu jako neutralni przez Mistrzostwa Świata w Taekwondo. Obaj sportowcy wyrazili poparcie dla wojny, która łamie proponowany przez MKOl wymóg neutralności.

Jego komitet oceniający kwalifikacje, World Taekwondo, powiedział o zatwierdzonej liście, „zapewnił, że żaden sportowiec nie był aktywnie zaangażowany w wojsko, a ci, którzy zajmowali stanowiska, zostali od tego czasu zwolnieni”.

Kwestia statusu Rosji i Białorusi zostanie omówiona na spotkaniu 31 maja w Lozannie w Szwajcarii grupy patronackiej Olimpijskich Federacji Sportowych, znanej jako ASOIF.

___

Associated Press dziennikarz sportowy James Illingworth z Dusseldorfu w Niemczech przyczynił się do powstania tego raportu

___

Więcej Igrzysk Olimpijskich AP: https://apnews.com/hub/2024-paris-olympic-games i https://twitter.com/AP_Sports