Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Royals: Australijczyk wśród finalistów nowej nagrody Earthshot księcia Williama

Australijczyk został nominowany do prestiżowego konkursu „Global Environment Challenge” księcia Williama, Earthshot.

Rozpoczęta w tym roku nagroda Earthshot Award jest inicjatywą prowadzoną przez księcia Williama i Royal Foundation, której celem jest znalezienie i zidentyfikowanie najbardziej innowacyjnych rozwiązań niektórych z największych wyzwań środowiskowych na świecie.

Książę William ogłosił nazwiska 15 finalistów swojej nowej nagrody środowiskowej Earthshot. (instytucja nieruchomości)

Tegoroczna nagroda dla australijskiego projektu Tapeta z żywym morzem Recognized – inicjatywa Sydney Institute of Marine Science (SIMS), której celem jest przywrócenie do życia falochronów za pomocą zielonych technik inżynierii morskiej.

Projekt jest prowadzony przez członków zespołu kierowniczego SIMS, profesora Mel Bishopa, dr Catherine Davron, dr Marianę Mayer Pinto, dr Marię Fozo i dr Aria Lee.

Ponad 750 nominowanych zostało zgłoszonych do tegorocznej nagrody, a proces nominacji rozpoczął się w listopadzie 2020 r. Lista ta została następnie zmniejszona do zaledwie 15 finalistów, z których pięciu wygra Earthshot.

Związane z: Rozpoczyna się wpływowy nowy projekt księcia Williama „Napraw nasz klimat”

Sklasyfikowane w kategoriach „Chroń i przywracaj przyrodę”, „Oczyść nasze powietrze”, „Ożyw nasze oceany”, „Zbuduj świat bez odpadów” i „Napraw nasz klimat”, każdy z 15 finalistów został rygorystycznie oceniony. przez doradcę eksperta ds. skafandrów. Zespół liderów naukowych i akademickich.

Pięciu zwycięzców nagród zostanie wybranych przez Radę Nagrody Earthshot, która składa się z wielu wpływowych pionierów naukowych i środowiskowych, w tym Sir Davida Attenborough, dr Ngozi Okonjo-Iweala, Indra Nooyi i Cate Blanchett.

Finaliści zostaną ogłoszeni podczas inauguracyjnej Gali Nagród 17 października, która będzie transmitowana w Wielkiej Brytanii w BBC One i na całym świecie w Discovery.

Druga co do wielkości rafa koralowa (Getty Images)
„Living Seawalls” został nominowany jako jeden z 15 finalistów za innowacyjne działania projektu mające na celu przywrócenie falochronów do życia. (GT)

Zwycięzcy otrzymają 1 milion funtów lub 1 890 868 dolarów na sfinansowanie swoich projektów i docenienie ich wysiłków na rzecz dostarczania „zmieniających zasady gry” rozwiązań wyzwań środowiskowych, przy jednoczesnym pozytywnym wpływie na ludzi, społeczności i świat przyrody.

Ogłaszając finalistów 2021, książę William powiedział: „Ambicja, jakość i zakres wymagań były niesamowite i powinny nas wszystkich napełnić optymizmem i mieć nadzieję, że nasze cele na tę kluczową dekadę są osiągalne.

“…Chciałbym poświęcić chwilę, aby podziękować każdemu kandydatowi za jego pasję i ambicję. Jesteście liderami w największym przedsięwzięciu naszych czasów – pilnej pracy na rzecz naprawy naszej planety.”

Związane z: Książę William i Kate ogłaszają globalną nagrodę za naprawę ziemi

Living Seawalls jest wymienione w kategorii Revive Our Oceans i otrzyma dedykowane wsparcie od członków Earthshot Global Alliance, aby wesprzeć ich inicjatywę i przywództwo, jako nominacja na krótkiej liście.

Inni finaliści to 14-letnia Vinisha Umachankar z Indii i Republiki Kostaryki.

Sir David Attenborough jest jednym z inspirujących członków Rady Earthshot, którzy wyłonią pięciu zwycięzców projektu. (dziewięć)

W tym tygodniu książę William wydał również książkę, Earthshot: jak ocalić naszą planetę, który określa cele jego nowej inicjatywy.

W książce William identyfikuje ambitny program Moonshot prezydenta Johna F. Kennedy’ego jako inspirację dla Earthshot, który zjednoczył świat na całym świecie w celu dotarcia na Księżyc.

Związane z: Cate Blanchett i królowa Rania pomagają księciu Williamowi w ustanowieniu nagrody Nobla w wysokości 90 milionów dolarów na rzecz środowiska

W książce napisał: „To był wspaniały pokaz naszego talentu do czynienia niemożliwego możliwym. Zacząłem pytać, jak mógłbym odegrać użyteczną rolę w zlikwidowaniu tego rozłączenia”.

„Chciałem odzyskać ducha ludzkiej pomysłowości, celu i optymizmu w Moonshot Kennedy’ego i przekształcić go z intensywnym skupieniem i pilnością w najpilniejsze wyzwanie naszych czasów – naprawienie naszej planety”.

Na dzienną dawkę 9 miodów, Zarejestruj się tutaj, aby otrzymywać nasze najlepsze wiadomości prosto na swoją skrzynkę e-mail